iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2011
18:50 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1440
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Galerie Altán – Město a řeka — Rekonstrukce Divadla Petra Bezruče — Muzeum Kampa – Vladislav Mirvald — Pracovní terapie společnosti Green doors

12 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Galerie Altán – Město a řeka

  0:42 do playlistu

  Galerie Altán – Město a řeka
  Na úvod Kultury s Dvojkou vás pozveme do Galerie Altán v pražském parku Klamovka. Člověk si pro zakládání měst vždy vybíral okolí řek, protože blízkost k vodě je pro život klíčová. Současný vývoj revitalizace aglomerací ale obyvatele často vykořeňuje z přirozeného historického centra. Upozorňuje na to mezinárodní projekt tří uměleckých vysokých škol - Město a řeka. Část projektu - grafický design - vystavuje právě Galerie Altán.

 • Rekonstrukce Divadla Petra Bezruče

  3:09 do playlistu

  Rekonstrukce Divadla Petra Bezruče
  Z ostravského Divadla Petra Bezruče zmizelo hlediště i jeviště. Nezůstal v něm kámen na kameni. Divadlo se totiž rekonstruuje, protože doslova padalo hercům na hlavu. Divadelníci nazvali sezonu "Na cestě" a skutečně se na ni vydali. Soubor využívá azylových divadelních scén, míří na festivaly i na zájezdy. Ve svém divadle začne hrát zase v lednu.

 • Muzeum Kampa – Vladislav Mirvald

  6:07 do playlistu

  Muzeum Kampa – Vladislav Mirvald
  Na Vladislava Mirvalda vzpomínají ti, co ho znali, jako na skromného člověka, pro něhož výtvarná tvorba byla vnitřní potřebou. Od 90. let v Praze nevystavoval. Muzeum Kampa teď připravilo výstavu jeho děl veřejnosti zatím neznámých s názvem Šedesátá - z let 1962 až 1969.

 • Pracovní terapie společnosti Green doors

  9:03 do playlistu

  Pracovní terapie společnosti Green doors
  Cesta z okraje zpátky do středu společnosti. To je smysl pracovní terapie společnosti green doors, která ve svých kavárnách zaměstnává lidi nemocné schizofrenií. A také v nich pořádá čtení, výstavy či koncerty - tedy vše, co je společné lidem nehledě na jejich psychický stav.

Přehrát vše

Související