iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 9. 2011
18:50 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1082
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Výstava Yehudy Bacona — Buquoyský palác — Pražský literární dům autorů německého jazyka — Zuzana Michnová a Oskar Petr v Akropoli

12 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava Yehudy Bacona

  0:40 do playlistu

  Výstava Yehudy Bacona
  Začínáme pozvánkou na výstavu do Českého centra v Praze. Nejdříve terezínské ghetto a pak hrůzy Osvětimy, které jako jediný z rodiny přežil. Po válce odjel Yehuda Bacon do Jeruzaléma, kde vystudoval slavnou Akademii výtvarných umění Becalel. Následovaly výstavy po celém světě. V Praze v Českém centru, kde se také velmi emotivně setkal se svými spoluvězni, můžete jeho dílo vidět ode dneška vůbec poprvé.

 • Buquoyský palác

  4:05 do playlistu

  Buquoyský palác
  Jedna z nejzachovalejších ukázek pražské barokní architektury - Buquoyský palác, sídlo Francouzské ambasády - se otevírá tuto neděli veřejnosti. A to v rámci Dnů Evropského dědictví. Velvyslanectví tady sídlí od roku 1919 a má mimořádné postavení už od první republiky jako centrum česko-francouzských vztahů. My vás do Buquoyského paláce zveme už dnes.

 • Pražský literární dům autorů německého jazyka

  7:41 do playlistu

  Pražský literární dům autorů německého jazyka
  Pražský literární dům autorů německého jazyka. Složitě znějící jméno obsahuje jednoduchou myšlenku, a sice připomínku pražských německých spisovatelů. A také touhu na jejich dílo a kultrurní význam navázat nebo oslovit veřejnost, například formou veřejných čtění.

 • Zuzana Michnová a Oskar Petr v Akropoli

  10:02 do playlistu

  Zuzana Michnová a Oskar Petr v Akropoli
  S novou sezonou přichází do pražské Akropole i nový cyklus koncertů vzpomínající na dobu 80. let. Jako první se na pódiu představila ZUZANA MICHNOVÁ a OSKAR PETR. Oba se tak rozhodli navázat na tradici legendárních Marsyas a oživit českou hudební scénu ve společném projektu. Tentokrát ještě se zajímavými hosty - Michalem Pavlíčkem, Petrem "Kulichem" Pokorným a Davidem Nollem.

Přehrát vše

Související