iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 11. 2012
16:29 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
956
zhlédnutí

Kulturama

Beáta Hlavenková — Haruki Murakami – 1Q84 — Goethe-Institut — Pěna dní

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Beáta Hlavenková

  0:54 do playlistu

  Beáta Hlavenková
  Písně Ivy Bittové dostaly novou podobu. Na albu Zvon, které pokřtila tento týden v pražském Jazz Docku, zní její minimalistické skladby v aranžích pro symfonický orchestr nebo pěvecký sbor gregoriánského chorálu. Iva Bittová desku nahrála s Pražskou komorní filharmonií a řadou hostů, mezi nimi i pianistkou a skladatelkou Beátou Hlavenkovou, kterou jsme pozvali do studia.

 • Haruki Murakami – 1Q84

  9:56 do playlistu

  Haruki Murakami – 1Q84
  Haruki Murakami napsal novou knihu s názvem 1Q84. Jedná se o autorovo největší dílo. V češtině zatím vyšly dvě ze tří částí. Kniha sklízí velký úspěch, dokonce na její motiv vznikl už i krátký film.

 • Goethe institut v novém hávu

  12:50 do playlistu

  Goethe institut v novém hávu
  Vezmeme vás také do Goethe institutu, který se veřejnosti představil v novém hávu. A tak vám ukážeme, jak budovu proměnila šestice německých umělců.

 • Pěna dní

  18:43 do playlistu

  Pěna dní
  Nahlédneme také na zkoušku za režisérem Jiřím Havelkou. Ten připravuje v nově otevřeném prostoru pražské La Fabriky, tzv. Slévárně, divadelní adaptaci slavného románu Borise Viana Pěna dní.

 • Klip týdne

  24:01 do playlistu

  Klip týdne
  A nenechte si ujít ani rubriku Klip týdne. Tentokrát jsme vybrali zbrusu nové video české kapely, která vznikla v roce 1994 v Táboře.

Přehrát vše

Související