iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 5. 2013
11:05 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3516
zhlédnutí

Tep 24

Laserem na následky popálenin — Genetická vada na vlastní kůži — Dětská dermatoložka Hana Bučková

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Laserem na následky popálenin

  0:57 do playlistu

  Laserem na následky popálenin
  Laserem na následky popálenin: Zjizvená kůže po těžkých popáleninách trápí pacienty i lékaře. V Popáleninovém centru v Ostravě to začali řešit s pomocí laserových paprsků. Umožňuje jim to velmi moderní typ cévního laseru, který se využívá i u řady dalších postižení kůže. Laserterapii absolvuje i dvanáctiletý Lukáš, který přežil popáleniny na 80 % těla a bojuje s jejich následky.

 • Genetická vada na vlastní kůži

  5:37 do playlistu

  Genetická vada na vlastní kůži
  Genetická vada na vlastní kůži: Je vzácná, nevyléčitelná, a málokdo ji zná. Ichtyóza způsobuje šupinatění a rohovatění kůže. U její těžké formy záleží hodně na rodině i okolí, jak ji pacienti zvládnou. Podobně jako u známější epidermolýzy, tzv.nemoci motýlích křídel. U ní už pacientům usnadňují život velké speciální náplasti, které pojišťovny konečně hradí. Jejich potíže tím ale nekončí. Za obě nemoci může chyba v genu: miniaturní změna s velkými následky.

 • Dětská dermatoložka Hana Bučková

  16:33 do playlistu

  Dětská dermatoložka Hana Bučková
  Dětská dermatoložka Hana Bučková: Ke svému oboru se dostala úplně náhodou, dnes patří k jeho osobnostem i na mezinárodní úrovni. Vsadila na moderní metody včetně molekulární genetiky, její zásluhou vzniklo superspecializované EB centrum i organizace Debra pro pacienty s epidermolýzou. Primářkou dětského kožního oddělení ve FN Brno, které letos slaví šedesátiny, je už dvacet let.

Přehrát vše