iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 10. 2011
22:05 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
5995
zhlédnutí

Tep 24

Dědičný Alzheimer — Jacobsenův syndrom — Genetička Eva Šilhánová

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dědičný Alzheimer

  0:53 do playlistu

  Dědičný Alzheimer
  Dědičný Alzheimer - vůbec poprvé v Česku odhalili lékaři dědičnou formu této nemoci. Tým expertů z ostravské fakultní nemocnice identifikoval vzácnou genovou mutaci, která má na svědomí velmi časný nástup této demence a přechází z generace na generaci. Nevyléčitelná neurodegenerativní choroba postihla už sedm členů jedné rodiny. Uvidíte exkluzivní reportáž.

 • Jacobsenův syndrom

  10:30 do playlistu

  Jacobsenův syndrom
  Jacobsenův syndrom - genetika, potažmo molekulární genetika dokáže rozšifrovat stále více informací a je poslem dobrých i špatných zpráv. Jako je třeba vzácný genetický syndrom - v tomto případě Jacobsenův. A jak velkou roli pak právě genetika a taky prenatální kardiologická diagnostika můžou hrát, ukazuje i příběh Toníka a Johanky.

 • Genetička Eva Šilhánová

  17:02 do playlistu

  Genetička Eva Šilhánová
  Genetička Eva Šilhánová - primářka oddělení genetiky v ostravské FN propadla jednomu z nejperspektivnějších medicínských oborů už před čtvrt stoletím. Navíc - její život by vydal na filmový scénář - když oznamuje rodinám těžké nevyléčitelné diagnózy, málokdo tuší, jak dobře sama ví, o co vlastně jde a co je čeká. Život jí připravil velkou osobní zkušenost.

 • Stručný přehled

Přehrát vše