iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2011
18:55 na ČT2

1 2 3 4 5

14 hlasů
17659
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Sokolnictví jako kulturní dědictví UNESCO — Obora Obelisk — Na lovu husy velké

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sokolnictví jako kulturní dědictví UNESCO

  0:38 do playlistu

  Sokolnictví jako kulturní dědictví UNESCO
  Sokolnictví zažívá svůj svátek - v listopadu 2010 bylo při zasedání v Nairobi zařazeno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Je to významný úspěch, protože se tak sokolnictví - a zprostředkovaně i myslivosti - dostává důležité podpory v diskusích o jejich smyslu a budoucnosti. Naše sokolníky může hřát, že patří mezi ty organizace, které návrh na zápis podaly a jednání s UNESCO se aktivně zúčastnily.

 • Obora Obelisk

  4:39 do playlistu

  Obora Obelisk
  Mnoho lidí má své sny, jen některým se je ale podaří uskutečnit. K těm patří ing. František Fabičovic, jehož snem byla vlastní obora - a má ji! Při návštěvě Obory Obelisk nedaleko Lednice se znovu přesvědčíme o několika pravdách: - kde hospodaří zemědělsky, lesnicky i myslivecky jeden subjekt, dá se vše dobře skloubit; - nejdůležitější pro úspěšný chov zvěře je investice do jejího životního prostředí; - soukromí vlastníci honiteb většinou mnohem více investují než získávají. A dalo by se pokračovat...

 • Na lovu husy velké

  21:10 do playlistu

  Na lovu husy velké
  Zajímavým druhem naší pernaté zvěře je husa velká. Hnízdí především na rybnících (například na Jistebnických na severní Moravě, kde jsme se za ní byli podívat), na zimu odlétá do teplejších krajin. Zajímavé je, že páry jsou si věrné po celý život - a to natolik, že při ztrátě jednoho se druhý jedinec už nikdy s jiným nespáří. Lov husy velké je velmi atraktivní, ale také náročný a nezřídka i neúspěšný.

Přehrát vše

Související