Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Obsah dílu

Přehrát vše

Krajina švýcarského kantonu Sankt Gallen se z nížin u Bodamského jezera zdvihá k horským štítům, pod nimiž je možné pozorovat sviště, kozorožce a kamzíky. Krajina je tu drsná a úhledná zároveň. Lesy přecházejí v horské pastviny se stády krav. Nad údolími se vznášejí lanovky, ale příroda tu přesto vypadá, že neztratila svoji divokost a sílu. V roce 1975 sem přišel z Československa Josef Feuereisel. Myslivost mu pomohla najít v cizí zemi přátele. Za pětadvacet let poznal Josef Feuereisel švýcarskou myslivost důkladně a může srovnávat, v čem se podobá té české a v čem se liší.

Víc než čtyři desítky let pořádá Českomoravská myslivecká jednota pro členy mysliveckých a přírodovědných kroužků a pro všechny děti, které mají zájem o myslivost, přírodu a její ochranu, soutěž ve vědomostech a dovednostech. Dlouhá léta jsou obětavými organizátory této soutěže manželé Vaníčkovi. Oba jsou přesvědčeni, že děti mají pořád zájem o zážitky v přírodě, že chtějí poznávat, jak žije zvěř v jejich okolí, co se v přírodě děje i jinak než ze školních učebnic. Výmluvy na to, že se děti nechtějí zvednout od počítačů, považují Vaníčkovi spíš za alibi dospělých, kteří mají problém věnovat dětem svůj čas.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST AD