Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

S lovci a kameramany se podíváme do jarní ruské tajgy nedaleko města Kirov. Žije tady tetřev hlušec, tetřívek a jeřábek, objevujeme tu také pobytové znaky vlka, medvěda, rysa a losa. Výpravy do zdejší divočiny, ať už s puškou nebo kamerou, jsou pro účastníky splněním klukovského snu o dobrodružství.

Připomeneme výtvarníka Jaroslava Bézu, který je autorem grafik a ilustrací s mysliveckou a kynologickou tematikou. Vytvořil také plakáty, které myslivost spojují s ochranou přírody a zvěře. Myslivosti a chovu loveckých psů – kokršpanělů se také sám aktivně věnoval.

Svatováclavské troubení na Libavé, slavnost, která se každým rokem v září koná v jedné z divizí Vojenských lesů a statků, je pro všechny účastníky a hosty příležitostí připomenout si skutečnost, na niž se často zapomíná. Myslivost, tak jak se stále ještě provozuje v České republice, je mimořádná svou obřadností a důrazem na tradice a zvyky.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST HD