iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2008
16:35 na ČT2

1 2 3 4 5

136 hlasů
23174
zhlédnutí

Tisíc let české myslivosti

Zkoušky ohařů — Život mezi noži — Kamzíci v Jeseníkách

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zkoušky ohařů

  0:37 do playlistu

  Zkoušky ohařů
  Vrcholnou akcí pro naše ohaře je každoroční Memoriál Karla Podhajského s mezinárodní účastí. Připomeneme si osobnost spoluzakladatele Československé myslivecké jednoty, autora prvních zkušebních řádů a zakladatele plemenné knihy loveckých psů, ale především se podíváme na vlastní průběh loňského 69. ročníku, který se uskutečnil v Roudnici nad Labem, a vůbec na smysl a důležitost zkoušek a soutěží pro ohaře i ostatní lovecké psy, kteří se tak stávají platnými pomocníky myslivců.

 • Život mezi noži

  9:59 do playlistu

  Život mezi noži
  Jedním z našich špičkových uměleckých rytců, oceňovaných řadou uznání v různých soutěžích doma i v zahraničí, je brněnský Alexander Pospíšil, který se specializuje především na zdobení nožů. Návštěva v jeho dílně a ukázky zpracování různých materiálů bude určitě zajímavá jak pro myslivce, tak pro milovníky umění.

 • Kamzíci v Jeseníkách

  14:48 do playlistu

  Kamzíci v Jeseníkách
  Kamzíci na Jesenicku jsou už delší dobu předmětem sporu mezi myslivci a ochránci přírody: zda tuto populaci, jak by si přáli myslivci, zachovat, nebo, jak to vidí někteří ochránci, zlikvidovat. K uvedenému problému a vůbec k historii chovu kamzíků v tomto regionu promluví velký znalec jesenické kamzičí zvěře spisovatel Karel Mlčoušek, který jim prakticky věnoval celý život, a jeho přátelé a spolupracovníci fotograf Jiří Pecháček s ženou Milenou Hamerskou, která natočila unikátní záběry kamzíků.

Přehrát vše

Související