Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Mistři vábiči
V poslední době získávají stále větší popularitu nejen u nás, ale v celé střední Evropě soutěže ve vábení jelenů. Naši vábiči patří mezi špičku – například můžeme jmenovat exmistra Evropy Josefa Kaprase, studenta Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Ten bude také předním protagonistou příspěvku, který můžeme brát jako ohlédnutí za loňskou národní soutěží na Hluboké, ale také pozvánku na tu letošní v Lysé nad Labem i na Mistrovství Evropy, které v červnu pořádá Česká republika – a kde jinde než na Hluboké!

Rytíři z Lavičné
Myslivecká literatura, nejen odborná, ale i beletrie, má dlouholetou tradici s řadou slavných jmen. Jedním z jejích současných předních představitelů je novinář a spisovatel – a myslivec – Oldřich Koudelka, který je rovněž předsedou Klubu autorů Českomoravské myslivecké jednoty. Navštívíme ho v jeho současném působišti, v půvabné krajině Malé Hané.

Hospodaření v Rožmberku
Už v našem pořadu zazněla víckrát hluboká pravda, že ideální pro přírodu a zvěř je, když zemědělskou činnost, lesnictví i myslivost vykonává v určité oblasti jeden subjekt – ten si sám se sebou určitě porozumí nejlépe a dokáže udržet optimální stavy zvěře bez zbytečných škod na jedné i na druhé straně. Jak takové, dá se říci že příkladné, hospodaření vypadá, na to jsme se zajeli podívat do Přízeře v jižních Čech k firmě Agrowald.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3