iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 6. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2965
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Demonstrace za orlovskou internu

  0:49 do playlistu

  Demonstrace za orlovskou internu
  V Orlové dnes lidé přišli demonstrovat za tamní nemocnici. Nejpozději do roku a půl by totiž meli přijít o akutní péči. Ta se má podle optimalizace zdravotnictví, kterou schválil kraj, přestěhovat výhradně na pracoviště v Karviné. Přesunout se má i víc než 150 zaměstnanců. Jenže - většina z nich nesouhlasí. Sepsali i petici, pod kterou se za necelý týden podepsaly tisíce lidí.

 • Demonstrace za orlovskou internu

  4:05 do playlistu

  Demonstrace za orlovskou internu
  Demonstrace proběhla v Orlové dnes od 16 hodin a nakonec se jí podle organizátorů zúčastnilo asi 500 lidí.

 • Demonstrace za orlovskou internu

  5:17 do playlistu

  Demonstrace za orlovskou internu
  Živě Jiří Matěj, ředitel, nemocnice Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj.

 • Zástupci Moravia Industry k soudu?

  9:00 do playlistu

  Zástupci Moravia Industry k soudu?
  Předvolat zástupce firmy Moravia Industry k výslechu a vyzvat jej k prohlášení o majetku - návrh soudu společností Vítkovice, která je také jejím největším věřitelem. Moravia Industry se sídlem v Londýně je od března v insolvenčním řízení a podle Vítkovic ve stanovené lhůtě nereagovala na květnovou výzvu soudu, aby se vyjádřila k insolvenčnímu návrhu a předložila seznam majetku. Insolvenční návrh na Moravia Industry kvůli nezaplacené mzdě a odstupnému podal bývalý zaměstnanec jesenického závodu Hard, jehož výrobní zázemí londýnská firma koupila.

 • Kraj má kůrovcový štáb

  9:34 do playlistu

  Kraj má kůrovcový štáb
  Moravskoslezský kraj zřídil kalamitní štáb, který má řešit plošné napadení smrkových lesů v regionu kůrovcem. Právě severní Morava a Slezsko jsou kůrovcovou kalamitou nejvíce zasaženy a situace se stále zhoršuje. Nově vzniklá pracovní skupina se má poprvé sejít 18. července, Členy nově vzniklého kalamitního štábu budou nejen odborníci na úseku lesního hospodářství, ale také zástupci vlastníků lesa, obcí a dalších institucí z oblastí nejvíce postižených míst našeho kraje.

 • Hrozí déšť a povodně

  10:04 do playlistu

  Hrozí déšť a povodně
  V částech Olomouckého a Moravskoslezského kraje hrozí v noci a ve čtvrtek dopoledne vydatný déšť. Pršet bude především na návětrné straně Jeseníků. Úhrny za 12 hodin mohou dosáhnout 30 až 40 milimetrů, toky odvodňující Jeseníky pak mohou vystoupat na první povodňový stupeň. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro okresy Jeseník, Šumperk a Bruntál od dnešní půlnoci do čtvrtečních 12:00.

 • Nová jez má chránit před povodní

  10:35 do playlistu

  Nová jez má chránit před povodní
  Povodí Odry dnes ve Starém městě ve Frýdku-Místku slavnostně zahájilo provoz zrekonstruovaného Staroměstského jezu na řece Ostravici. Více než 100 let staré místo, které k trávení volného času využívají nejen místní obyvatelé, ale i cykloturisté, bylo ve špatném technickém stavu. Kompletní rekonstrukce za téměř 50 mil. Kč trvala rok a půl a kromě nového vzhledu nabízí také několik nových prvků.

 • Socha Karla Kryla v Ostravě

  12:54 do playlistu

  Socha Karla Kryla v Ostravě
  V Ostravě dnes slavnostně odhalili sochu Karla Kryla. Jejím autorem je David Moješčík. Bronzová plastika stojí na vysokém sloupu před budovou Českého rozhlasu Ostrava, kde písničkář, básník a hlavní představitel protikomunistického protestsongu v šedesátých letech působil.

 • Bohumín dražil nalezené věci

  15:45 do playlistu

  Bohumín dražil nalezené věci
  Jízdní kola, knihy, ale i terénní auto. Předměty, které Bohumín nashromáždil ve ztrátách a nálezech, dnes mohli tamní obyvatelé vydražit. Aukce přilákala na nádvoří městského úřadu desítky lidí. Radnice ji uspořádala po čtyřech letech. Dražily se věci, které ve ztrátách a nálezech ležely déle než tři roky.

 • Uctění obětí komunistického režimu

  18:27 do playlistu

  Uctění obětí komunistického režimu
  Živě redaktorka Helena Dohnalová.

 • Bečvu brázdí loď

  21:15 do playlistu

  Bečvu brázdí loď
  Přerov má novou turistickou atrakci – první loď na řece Bečvě. Zájemcům nabízí poznávací plavby s historickým výkladem o městě i řece. Přerov navštíví ročně na patnáct tisíc turistů, většina z nich míří na romantický zámek ze sedmnáctého století v centru města nebo do archeologického muzea.

Přehrát vše

Související