25 minut

27. červen 2018

Obsah dílu

Demonstrace za orlovskou internu — Demonstrace za orlovskou internu — Demonstrace za orlovskou internu — Zástupci Moravia Industry k soudu? — Kraj má kůrovcový štáb — Hrozí déšť a povodně — Nová jez má chránit před povodní — Socha Karla Kryla v Ostravě — Bohumín dražil nalezené věci — Uctění obětí komunistického režimu — Bečvu brázdí loď

Části dílu

00:49
Demonstrace za orlovskou internu
  V Orlové dnes lidé přišli demonstrovat za tamní nemocnici. Nejpozději do roku a půl by totiž meli přijít o akutní péči. Ta se má podle optimalizace zdravotnictví, kterou schválil kraj, přestěhovat výhradně na pracoviště v Karviné. Přesunout se má i víc než 150 zaměstnanců. Jenže - většina z nich nesouhlasí. Sepsali i petici, pod kterou se za necelý týden podepsaly tisíce lidí.
  04:05
  Demonstrace za orlovskou internu
   Demonstrace proběhla v Orlové dnes od 16 hodin a nakonec se jí podle organizátorů zúčastnilo asi 500 lidí.
   05:17
   Demonstrace za orlovskou internu
    Živě Jiří Matěj, ředitel, nemocnice Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj.
    09:00
    Zástupci Moravia Industry k soudu?
     Předvolat zástupce firmy Moravia Industry k výslechu a vyzvat jej k prohlášení o majetku - návrh soudu společností Vítkovice, která je také jejím největším věřitelem. Moravia Industry se sídlem v Londýně je od března v insolvenčním řízení a podle Vítkovic ve stanovené lhůtě nereagovala na květnovou výzvu soudu, aby se vyjádřila k insolvenčnímu návrhu a předložila seznam majetku. Insolvenční návrh na Moravia Industry kvůli nezaplacené mzdě a odstupnému podal bývalý zaměstnanec jesenického závodu Hard, jehož výrobní zázemí londýnská firma koupila.
     09:34
     Kraj má kůrovcový štáb
      Moravskoslezský kraj zřídil kalamitní štáb, který má řešit plošné napadení smrkových lesů v regionu kůrovcem. Právě severní Morava a Slezsko jsou kůrovcovou kalamitou nejvíce zasaženy a situace se stále zhoršuje. Nově vzniklá pracovní skupina se má poprvé sejít 18. července, Členy nově vzniklého kalamitního štábu budou nejen odborníci na úseku lesního hospodářství, ale také zástupci vlastníků lesa, obcí a dalších institucí z oblastí nejvíce postižených míst našeho kraje.
      10:04
      Hrozí déšť a povodně
       V částech Olomouckého a Moravskoslezského kraje hrozí v noci a ve čtvrtek dopoledne vydatný déšť. Pršet bude především na návětrné straně Jeseníků. Úhrny za 12 hodin mohou dosáhnout 30 až 40 milimetrů, toky odvodňující Jeseníky pak mohou vystoupat na první povodňový stupeň. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro okresy Jeseník, Šumperk a Bruntál od dnešní půlnoci do čtvrtečních 12:00.
       10:35
       Nová jez má chránit před povodní
        Povodí Odry dnes ve Starém městě ve Frýdku-Místku slavnostně zahájilo provoz zrekonstruovaného Staroměstského jezu na řece Ostravici. Více než 100 let staré místo, které k trávení volného času využívají nejen místní obyvatelé, ale i cykloturisté, bylo ve špatném technickém stavu. Kompletní rekonstrukce za téměř 50 mil. Kč trvala rok a půl a kromě nového vzhledu nabízí také několik nových prvků.
        12:54
        Socha Karla Kryla v Ostravě
         V Ostravě dnes slavnostně odhalili sochu Karla Kryla. Jejím autorem je David Moješčík. Bronzová plastika stojí na vysokém sloupu před budovou Českého rozhlasu Ostrava, kde písničkář, básník a hlavní představitel protikomunistického protestsongu v šedesátých letech působil.
         15:45
         Bohumín dražil nalezené věci
          Jízdní kola, knihy, ale i terénní auto. Předměty, které Bohumín nashromáždil ve ztrátách a nálezech, dnes mohli tamní obyvatelé vydražit. Aukce přilákala na nádvoří městského úřadu desítky lidí. Radnice ji uspořádala po čtyřech letech. Dražily se věci, které ve ztrátách a nálezech ležely déle než tři roky.
          18:27
          Uctění obětí komunistického režimu
           Živě redaktorka Helena Dohnalová.
           21:15
           Bečvu brázdí loď
            Přerov má novou turistickou atrakci – první loď na řece Bečvě. Zájemcům nabízí poznávací plavby s historickým výkladem o městě i řece. Přerov navštíví ročně na patnáct tisíc turistů, většina z nich míří na romantický zámek ze sedmnáctého století v centru města nebo do archeologického muzea.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            28. červen 2018

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            4. říjen

            Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Komplikace kvůli kontrolám na hranicích. — Jednání o přesčasech lékařů. — Nový dopravní terminál v Prostějově. — Prodej části areálu Dolu Barbora. — Příběh příbuzné generála Heliodora Píky. — Omezení v Nemocnici Šumperk kvůli covidu. — Zájem o očkování proti covidu. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zloději se probourali do trafiky. / Nejlepší knihovna Moravskolezského kraje. — Nový zdicí robot zastane pět zedníků — Skleněná kresba Nely Bártové.

            4. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            3. říjen

            Hromadné výpovědi z přesčasů lékařů. — Výpovědi z přesčasů lékařů. — Hromadné výpovědi z pohotovostí lékařů. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Cvičení aktivních záloh na Libavé. — Historická žezla Univerzity Palackého. — Nová zubní ordinace v Bohumíně. — Nápor na záchytných službách. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zemědělec připravil o elektřinu 4 vesnice. / Krádež elektrokoloběžky v Karviné. — Teplé počasí přeje zemědělcům. — Do Ostravy se vrací Spectaculo Interesse.

            3. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            2. říjen

            Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

            2. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám