iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2183
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kraj jedná o budoucnosti mošnovského letiště

  1:00 do playlistu

  Kraj jedná o budoucnosti mošnovského letiště
  Vedení MS kraje uvažuje o pronájmu ostravského Letiště Leoše Janáčka. O záměru dnes poprvé jednala pracovní skupina složená z radních a odborníků na dopravu. Zájem o pronájem projevil podnikatel Jaroslav Strnad. Ten už vlastní opravnu letadel Job Air Technic nebo kopřivnickou Tatru. Některým odborníkům se pronájem nezdá. Např. v Brně už soukromník letiště provozuje. A problémy s tím má vedení tamního kraje i města.

 • Kraj jedná o budoucnosti mošnovského letiště

  3:29 do playlistu

  Kraj jedná o budoucnosti mošnovského letiště
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Historie mošnovského letiště

  9:08 do playlistu

  Historie mošnovského letiště
  A ještě se podíváme do historie Letiště Leoše Janáčka. Z místa, kde dnes stojí, se německá Luftwaffe v roce 1939 připravovala k útoku na Polsko. V květnu 1945 ho používala první československá smíšená letecká divize. Poté na pozemcích hospodařili zemědělci. Současné letiště se začalo stavět v roce 1956.

 • Vítkovice Power Engeneering a Vítkovice GearWork

  11:34 do playlistu

  Vítkovice Power Engeneering a Vítkovice GearWork
  U Krajského soudu v Ostravě dnes proběhlo druhé přezkumné jednání v insolvenčním řízení společností Vítkovice Power Engeneering a Vítkovice GearWorks, spadajících do strojírenského holdingu podnikatele Jana Světlíka. O reorganizaci obou firem rozhodli věřitelé už v listopadu loňského roku.

 • Skelet mění majitele, oprava Pokladu stojí

  12:12 do playlistu

  Skelet mění majitele, oprava Pokladu stojí
  Železobetonový skelet naproti DK Ostrava mění majitele. Společnost Red House Development jej chce prodat brněnské firmě Smart Innovation Center, která by jej měla dokončit. Záměr už posvětili ostravští zastupitelé. S problémy se ale dále potýká rekonstrukce Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě, kde se připravuje zakonzervování stavby.

 • Studenti si postavili historickou vysokou pec

  14:37 do playlistu

  Studenti si postavili historickou vysokou pec
  Studenti Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství dnes v areálu VŠB-TUO ukázali výrobu železa v historické peci. Z tzv. železné houby pak koval japonský samurajský meč známý mečíř Pavel Bolf. Jeho meče si pořizují lidé z celého světa.

 • Fotbalová Sigma dál hledá nového majitele

  16:39 do playlistu

  Fotbalová Sigma dál hledá nového majitele
  Sigma Olomouc dál hledá nového majitele. A to i přesto, že se po roce vrací do první fotbalové ligy. Mecenášem se definitivně nestane podnikatel Zdeněk Zlámal, který vyjednával o vstupu do klubu několik měsíců. Vedení města i Sigmy teď plánují jednat s dalšími zájemci. Ti by už přišli do klubu, který se podařilo oddlužit.

 • Ostrava likviduje klíněnku

  18:53 do playlistu

  Ostrava likviduje klíněnku
  Specializovaná firma začala v Ostravě-Vítkovicích s tzv. mikro-injektáží kaštanů. Chemické ošetření má stromy chránit proti parazitům, zejména pak proti hojně rozšířené klíněnce jírovcové. Novou metodu ošetření proti škůdcům loni poprvé vyzkoušela další města v MS kraji, jako třeba Český Těšín nebo Třinec.

 • Spolek za Opavu udělal cenu za novostavby

  21:22 do playlistu

  Spolek za Opavu udělal cenu za novostavby
  Spolek za Opavu udělil ceny za novostavby postavené na Opavsku v letech 2015 a 2016. Sedmičlenná porota složená z architektů a historiků umění hodnotila 17 staveb. Hlavní cenu získala smuteční síň i novostavba rodinného domu. Čestné uznání udělila porota industriálnímu interiéru opavské oční optiky.

Přehrát vše

Související