25 minut

12. květen 2017

Obsah dílu

Začíná rekonstrukce Českobratrské — Žaloba na OKD — Delegáti hnutí ANO vybírají kandidáty — S alkoholem má problém stále více dětí — Přerov chce koupit pozemek u Strojaře — Spalničkami onemocnělo už více než 100 lidí — Samosprávy využívají vozy na alternativní pohon — Nevidomí vystavují fotky a kresby — Pozávnka na Den otevřených dveří ČT — Jablunkov prodá starý klášter — Začala Divadelní Flora — Studenti slaví Majáles

Části dílu

00:49
Začíná rekonstrukce Českobratrské
  V Ostravě zítra začne rozsáhlá oprava Českobratrské ulice, která patří k hlavním komunikacím vedoucím centrem města. Řidiči i cestující MHD se tak musí připravit na omezení. Auta už od zítřejšího dne budou muset jezdit po objízdných trasách a přes víkend bude i první z několika výluk MHD.
  03:15
  Žaloba na OKD
   Insolvenční správce OKD Lee Louda podal odpůrčí žalobu na dřívějšího majitele OKD, společnost NWR a podnikatele Zdeňka Bakalu a Petera Kadase. Žádá po nich, aby vrátili OKD více než 12 miliard korun, které si v letech 2011 a 2012 vyplatili jako dividendy.
   03:59
   Delegáti hnutí ANO vybírají kandidáty
    Živě s redaktorkou Terezou Krumpholzovou.
    05:28
    S alkoholem má problém stále více dětí
     Hygienici zveřejnili alarmující statistiku. Za rok 2015 v České republice podstoupilo detoxikaci v nemocnici téměř 12 tisíc pacientů. Čím dál častěji mají problémy s alkoholem a drogami děti. Hospitalizovaných ve speciálních zařízeních jich bylo před dvěma lety více než 770.
     07:44
     Přerov chce koupit pozemek u Strojaře
      Přerov chce za více než 6,5 mil. Kč odkoupit nevyužívaný pozemek u Hotelu Strojař. Pokud na to zastupitelé přistoupí, bude město vlastnit celou plochu kolem Strojaře. Žádné konkrétní plány však nemá. Na pozemku o rozloze 2,5 tis. m2 může být cokoliv. Od parkoviště až po obytné domy.
      09:38
      Spalničkami onemocnělo už více než 100 lidí
       V MS kraji už spalničkami podle hygieniků onemocněla více než stovka lidí. Za poslední dva týdny přibylo 24 nemocných. Nejhůře je na tom stále Ostrava, kde bylo celkem 83 nemocných. Jediným okresem kraje, kde se spalničky stále neobjevily, je Bruntálsko.
       10:14
       Samosprávy využívají vozy na alternativní pohon
        V Ostravě dnes proběhla mezinárodní konference. Mezi účastníky byli výrobci elektromobilů i zástupci samospráv. Akce měla představit současné trendy a přiblížit možnosti každodenního využití elektromobilů. Vozy na alternativní pohon se začínají čím dál víc prosazovat právě ve vozových parcích měst a obcí.
        13:23
        Nevidomí vystavují fotky a kresby
         Výtvarníka Milana Linharta a fotografa Lubomíra Pavelčáka spojuje stejné zdravotní postižení. Oba mají jen minimální zbytky zraku. Ani tento hendikep jim ale nebrání v tom, aby tvořili a vystavovali.
         15:28
         Pozávnka na Den otevřených dveří ČT
          Už tuto sobotu 13. května od devíti hodin ráno se veřejnosti otevřou brány České televize. Den otevřených dveří, který se v Praze, Brně a Ostravě koná, tak navazuje na oblíbenou tradici akcí pro veřejnost.
          16:12
          Jablunkov prodá starý klášter
           Jablunkov prodá tamní starý a zpustlý klášter. Rozhodli o tom zastupitelé města. V klášteře už dnes působí světově unikátní Muzeum Bible. Právě jeho provozovatel je v současnosti jediným zájemcem o památkově chráněnou budovu.
           19:01
           Začala Divadelní Flora
            Živě Jan Žůrek, dramaturg.
            22:04
            Studenti slaví Majáles
             V ulicích Ostravy dnes studenti středních a vysokých škol slavili Majáles. Krátce po poledni prošel centrem města průvod masek. Další program teď pokračuje v areálu Dolní oblasti Vítkovice.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             15. květen 2017

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             8. červen

             Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

             8. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             7. červen

             Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

             7. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám