iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 4. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1995
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Do Ostravy dorazili vojenští veteráni

  1:02 do playlistu

  Do Ostravy dorazili vojenští veteráni
  V předvečer oslav 70. výročí osvobození Ostravy do města dorazili kromě vojenské techniky i pamětníci a vojenští veteráni. Ti si znovu prohlédli místa, kudy tehdy procházeli. Při Ostravsko-opavské operaci zemřelo přes 100 tis vojáků.

 • Soud opět řeší smrt rodičky z Kravař

  6:30 do playlistu

  Soud opět řeší smrt rodičky z Kravař
  Okresní soud v Opavě se začal znovu zabývat téměř 7 let starým případem úmrtí rodičky z Kravař na Opavsku. Dva lékaře, kteří byli obžalování z ublížení na zdraví, soudce třikrát zprostil viny. Krajský soud nakonec kauzu přidělil jinému soudci.

 • Dva dny do zahájení MS v hokeji

  9:04 do playlistu

  Dva dny do zahájení MS v hokeji
  Dva dny zbývají do startu hokejového šampionátu a v Ostravě už jsou některé reprezentace. Jako první dorazili Norové. A s nimi se do ČEZ arény nastěhovali i lékaři. Přímo v hokejových šatnách vznikly improvizované ordinace.

 • Sporná reorganizace školky ve Vratimově

  11:13 do playlistu

  Sporná reorganizace školky ve Vratimově
  Školka ve Vratimově funguje samostatně už 30 let. Stejně tak jako zařízení školního stravování. Přesto, že nedošlo k žádnému pochybení a školka opakovaně získává dotační tituly, místní radní chtějí spojit organizace v jednu. Město tak chce ušetřit.

 • Policie kontroluje na Olomoucku kamiony

  14:18 do playlistu

  Policie kontroluje na Olomoucku kamiony
  Olomoučtí policisté kontrolují kamiony. Zajímají se hlavně o technický stav vozidel a o správné upevnění nákladu. Ten pomocí mobilního rentgenu prohlížejí celníci. Akce se koná letos už po několikáté.

 • Dobrovolnictví je na vzestupu

  16:58 do playlistu

  Dobrovolnictví je na vzestupu
  Pomáhají bez nároku na odměnu. Prostě proto, že chtějí být užiteční. V Moravskoslezském kraji přibývá dobrovolníků. Pomáhají v domovech pro seniory, v nemocnicích, ale třeba i při opravách turistických chat. Poptávka je po nich ale stále.

 • Výstava upozorňuje na nebezpečí meningitidy

  20:13 do playlistu

  Výstava upozorňuje na nebezpečí meningitidy
  Meningitida nemoc, která útočí nečekaně, ale tvrdě. Způsobů, jak s nákazou bojovat, moc není. Lékaři i pacienti se shodují, že důležitá je prevence. Ve Foru Nová Karolina začala výstava fotografií lidí, kteří s nemocí bojovali.

 • Děti trápí strach z vody

  22:22 do playlistu

  Děti trápí strach z vody
  Strach z vody a předsudky, které získaly od rodičů. Předškoláci si kvůli těmto problémům mohou už v útlém věku poškodit páteř. Tomu se snaží zabránit třeba v olomouckém aquaparku. Na speciálních kurzech tam malé děti učí jak se správně ve vodě pohybovat.

Přehrát vše

Související