25 minut

29. duben 2015

Obsah dílu

Do Ostravy dorazili vojenští veteráni — Soud opět řeší smrt rodičky z Kravař — Dva dny do zahájení MS v hokeji — Sporná reorganizace školky ve Vratimově — Policie kontroluje na Olomoucku kamiony — Dobrovolnictví je na vzestupu — Výstava upozorňuje na nebezpečí meningitidy — Děti trápí strach z vody

Části dílu

01:02
Do Ostravy dorazili vojenští veteráni
  V předvečer oslav 70. výročí osvobození Ostravy do města dorazili kromě vojenské techniky i pamětníci a vojenští veteráni. Ti si znovu prohlédli místa, kudy tehdy procházeli. Při Ostravsko-opavské operaci zemřelo přes 100 tis vojáků.
  06:30
  Soud opět řeší smrt rodičky z Kravař
   Okresní soud v Opavě se začal znovu zabývat téměř 7 let starým případem úmrtí rodičky z Kravař na Opavsku. Dva lékaře, kteří byli obžalování z ublížení na zdraví, soudce třikrát zprostil viny. Krajský soud nakonec kauzu přidělil jinému soudci.
   09:04
   Dva dny do zahájení MS v hokeji
    Dva dny zbývají do startu hokejového šampionátu a v Ostravě už jsou některé reprezentace. Jako první dorazili Norové. A s nimi se do ČEZ arény nastěhovali i lékaři. Přímo v hokejových šatnách vznikly improvizované ordinace.
    11:13
    Sporná reorganizace školky ve Vratimově
     Školka ve Vratimově funguje samostatně už 30 let. Stejně tak jako zařízení školního stravování. Přesto, že nedošlo k žádnému pochybení a školka opakovaně získává dotační tituly, místní radní chtějí spojit organizace v jednu. Město tak chce ušetřit.
     14:18
     Policie kontroluje na Olomoucku kamiony
      Olomoučtí policisté kontrolují kamiony. Zajímají se hlavně o technický stav vozidel a o správné upevnění nákladu. Ten pomocí mobilního rentgenu prohlížejí celníci. Akce se koná letos už po několikáté.
      16:58
      Dobrovolnictví je na vzestupu
       Pomáhají bez nároku na odměnu. Prostě proto, že chtějí být užiteční. V Moravskoslezském kraji přibývá dobrovolníků. Pomáhají v domovech pro seniory, v nemocnicích, ale třeba i při opravách turistických chat. Poptávka je po nich ale stále.
       20:13
       Výstava upozorňuje na nebezpečí meningitidy
        Meningitida nemoc, která útočí nečekaně, ale tvrdě. Způsobů, jak s nákazou bojovat, moc není. Lékaři i pacienti se shodují, že důležitá je prevence. Ve Foru Nová Karolina začala výstava fotografií lidí, kteří s nemocí bojovali.
        22:22
        Děti trápí strach z vody
         Strach z vody a předsudky, které získaly od rodičů. Předškoláci si kvůli těmto problémům mohou už v útlém věku poškodit páteř. Tomu se snaží zabránit třeba v olomouckém aquaparku. Na speciálních kurzech tam malé děti učí jak se správně ve vodě pohybovat.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         30. duben 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         29. září

         Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

         29. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         27. září

         27. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         26. září

         26. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         25. září

         Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

         25. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         22. září

         Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

         22. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         21. září

         Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

         21. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. září

         Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

         20. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         19. září

         Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

         19. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         18. září

         Armádní drony

         18. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         15. září

         Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

         15. 9. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám