iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 10. 2020
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
18365
zhlédnutí

Z metropole

Rekonstrukce muzea a Desfourský palác — Trojská lávka — Praktické lékařství v osnovách — Vánoční trhy — Jan Jiří Bendl — Divadelní streamování — Telefonní ústředna — Kobky na náplavkách — Výzva na bufety

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Rekonstrukce muzea a Desfourský palác

  0:45 do playlistu

  Rekonstrukce muzea a Desfourský palác
  Po dlouhých jedenácti letech odsouhlasilo město, že Desfourský palác na Florenci připadne do správy Muzea hlavního města Prahy. Čeká ho rekonstrukce, která teď probíhá v hlavní budově instituce hned v sousedství.

 • Trojská lávka

  7:07 do playlistu

  Trojská lávka
  Po nové Trojské lávce už můžou procházet lidé. Ta předchozí z 80.let se zřítila do Vltavy před třemi lety. Čtyři chodci se tehdy zranili, dva z toho byli ve vážném stavu. Stavba současné lávky trvala - zhruba rok a přišla téměř na 150 milionů korun.

 • Praktické lékařství v osnovách

  8:29 do playlistu

  Praktické lékařství v osnovách
  Nedostatek praktických lékařů v obcích pomůžou doplnit absolventi 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Ta kvůli zájmu studentů zahrnula do studijních plánů ve větší míře i praktické lékařství.

 • Vánoční trhy

  10:21 do playlistu

  Vánoční trhy
  Vánoce budou v Praze bez velkých trhů. Kvůli koronaviru budou mít letos prosincové oslavy omezenou podobu. Na Staroměstském náměstí sice bude stát strom, obklopený by měl být ale jen několika málo stánky.

 • Jan Jiří Bendl

  10:45 do playlistu

  Jan Jiří Bendl
  Třetího listopadu 1918 se postavil do čela žižkovského davu zdejší bouřlivák Franta Sauer. Na Staroměstském náměstí pak strhli barokní památku od Jana Jiří Bendla-Mariánský sloup. Kdo byl a odkud do Prahy přišel talentovaný sochař?

 • Divadelní streamování

  17:06 do playlistu

  Divadelní streamování
  Spouští se první divadelní streamovací služba. Díky Dramoxu je možné z domova sledovat desítky inscenací z divadel po celé republice. A pomoct má divadlům i finančně. Připadne jim padesát pět procent diváckého poplatku.

 • Telefonní ústředna

  19:06 do playlistu

  Telefonní ústředna
  Jak naložit se svým vlastním časem, vymysleli teď členové souboru Cirk La Putyka. Zřídili v prázdném divadle Jatka 78 telefonní ústřednu. Dva dny v týdnu jim může kdokoliv zavolat a popovídat si o čemkoliv.

 • Kobky na náplavkách

  21:23 do playlistu

  Kobky na náplavkách
  Bývalé průplavy, kterými se do města přes navigační zdi dopravovalo dřevo mají nové využití. Kobky na náplavkách se proměnily v restaurace, výstavní síně a umělecké dílny.

 • Výzva na bufety

  25:17 do playlistu

  Výzva na bufety
  Pro chystané reportáže hledáme bývalé zaměstnance nebo stálé hosty klasických pražských bufetů a jídelen. Zároveň sháníme původní obrazový materiál z těchto provozoven.

Přehrát vše