7. listopad 2020

Obsah dílu

Alej v Lužické ulici — Kostel svatého Michala — Hledání svědků — Neshořelo všechno — Dušičky — Biskupský dvůr — Virtuální galerie — Restaurant Bohemia — Výzva na bufety

Části dílu

00:45
Alej v Lužické ulici
  Vzácná alej břestovců západních v Lužické ulici na Vinohradech je prozatím zachráněna. Obyvatelé z okolí dosáhli peticí její kultivaci namísto plošného kácení.
  05:16
  Kostel svatého Michala-historie
   Čtrnáct let stará reportáž magazínu Z metropole upozorňovala na nebezpečí, které hrozí dřevěnému kostelu na petřínské samotě. Radní
   07:51
   Kostel vyhořel
    Policie i hasiči pátrají po příčinách požáru nemovité památky. Přiklánějí se k možnosti úmyslného založení ohně. Farář doufá v záchranu alespoň některých součástí.
    09:06
    Hledání svědků
     Policie hledá svědky i další obrazový materiál požáru kostela svatého Michala. Zároveň radní vyhlásili sbírku na jeho obnovu.
     09:38
     Neshořelo všechno
      Terezín a tamní depozitář Národního muzea. V něm jsou uloženy originály součástí, které přicestovaly v roce 1929 z Ukrajiny do Československa společně s dřevěným kostelem.
      11:08
      Dušičky
       Tisíce lidí zamířily v pondělí na hřbitovy vzpomínat na své blízké. Mnoho lidí dalo na doporučení správců hřbitovů a návštěvy si rozvrhlo už do uplynulých dní. Přesto se na několika místech v okolí hřbitovů tvořily kolony a plnila se parkoviště.
       12:35
       Biskupský dvůr
        Vnitroblok historických domů poblíž Karlova mostu v sobě dosud ukrývá stavby dávného Biskupského dvora. K mimořádné stavbě, o níž málokdo ví, jsme se dostali s kamerou.
        17:33
        Virtuální galerie
         Národní galerie využívá čas, kdy musí mít zavřeno, a natáčí propagační videa děl, která má ve sbírkách. Nabídne je především zahraničním divákům. Pohled do expozic on-line nabízejí i další galerie.
         19:32
         Restaurant Bohemia
          Kdysi slavný restaurant Bohemia na Výstavišti se proměnil ve staveniště. Probíhá tu dlouho odkládaná rekonstrukce, která má pavilonu vrátit původní krásu. Restaurace už se tu ale neobnoví.
          25:12
          Výzva na bufety
           Pro chystané reportáže hledáme bývalé zaměstnance nebo stálé hosty klasických pražských bufetů a jídelen. Zároveň sháníme původní obrazový materiál z těchto provozoven.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           14. listopad 2020

           Přehled dílů

           Napište nám