iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2012
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
3216
zhlédnutí

Z metropole

Marocká ambasáda — Nový šéf Dopravního podniku — Bazén Šutka — Dům na Václavském náměstí se smí zbourat — Vysokonapěťová laboratoř — Jak se stolovalo v minulosti — Technika v domácnosti — Žižkovská věž po rekonstrukci — Rekonstrukce fasády Národního divadla — Příběh Národního technického muzea

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Marocká ambasáda

  0:38 do playlistu

  Marocká ambasáda
  Marocká ambasáda sídlí v hradčanské vile v Mickiewiczově ulici. Mnoho let zde fungovala kanadská ambasáda. Od roku 2007 tu úřadují Maročané.

 • Nový šéf Dopravního podniku

  6:00 do playlistu

  Nový šéf Dopravního podniku
  Pražský dopravní podnik vede Milan Křístek. Ve funkci ho na doporučení dozorčí rady potvrdilo i představenstvo společnosti. Na prvním místě jsou podle Křístka cestující, zaměřit se chce ale taky na rozvoj dopravy v metropoli. Zároveň ale přebírá podnik, který čeká na výsledky auditu. A nevyhne se ani stále nedořešeným nevýhodným smlouvám.

 • Nové vlaky Regiojet
 • Bazén Šutka

  7:56 do playlistu

  Bazén Šutka
  Bazén Šutka v Kobylisích je hotový. Po čtvrt století se hlavnímu městu podařilo ho konečně dostavět. Po Podolí je to teprve druhý krytý 50metrový bazén v Praze.

 • Dům na Václavském náměstí se smí zbourat

  9:45 do playlistu

  Dům na Václavském náměstí se smí zbourat
  Ministerstvo kultury neprohlásí dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice za kulturní památku. Majitel tak může požádat o demolici - na místě chce postavit novou budovu s kancelářemi a obchody.

 • Vysokonapěťová laboratoř

  10:08 do playlistu

  Vysokonapěťová laboratoř
  V Běchovicích otevřeli novou vysokonapěťovou laboratoř, ve které se budou testovat velká zařízení pro elektrárny. Doposud se v Běchovicích prováděly jen zátěžové testy, díky nové vysokonapěťové laboratoři postavené za 25 milionů korun se nabídka kalibrovaných zkoušek transformátorů rozšiřuje.

 • Oceněná Marta Kubišová
 • Jak se stolovalo v minulosti

  13:40 do playlistu

  Jak se stolovalo v minulosti
  Národní muzeum představuje, jak se jedlo a servírovalo na území Čech za doby monarchie. Návštěvníci si můžou prohlédnout dobové servisy a proniknout do tajů stolování venkovanů i šlechty.

 • Technika v domácnosti

  15:11 do playlistu

  Technika v domácnosti
  Technika v domácnosti - to je název jedné ze dvou úzce souvisejících výstav v Národním technickém muzeu. Tou druhou je připomínka stopadesáti let, které letos uplynuly od založení prvního českého průmyslového muzea osvíceným a všestranným Vojtou Náprstkem. Ostatně jím a jeho druhy sbírané předměty se prolínají oběma expozicemi.

 • Žižkovská věž po rekonstrukci

  18:12 do playlistu

  Žižkovská věž po rekonstrukci
  Žižkovská věž získala po roční rekonstrukci nový interiér. Pohled na Prahu z devadesáti metrové výšky si návštěvníci můžou nově užít vsedě v závěsných křeslech, a dokonalejší výhled pak mají i ve stoje. V kabinách se totiž skoro o metr zvedala podlaha. Novinka - luxusní hotelové apartmá pro VIP hosty - je těsně před dokončením. Stavební úpravy čeká ještě atrium a přilehlý park, kde se staví letní restaurace.

 • Rekonstrukce fasády Národního divadla

  19:56 do playlistu

  Rekonstrukce fasády Národního divadla
  Rekonstrukce fasády pražského Národního divadla bude možná dokončena už v roce 2014 – původně se počítalo s tím, že budou práce probíhat o rok déle. S opravami se začalo letos v červnu.

 • Příběh Národního technického muzea

  21:12 do playlistu

  Příběh Národního technického muzea
  74 let - tak dlouho trvalo dokončení budovy Národního technického muzea. Muzeum bylo založeno už v roce 1908, stavba jeho vlastní budovy ale začala až o třicet let později - podle projektu architekta Milana Babušky - a za druhé světové války byla přerušena. Ještě předtím se ale exponáty vystavovaly ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech. Muzeum se hlásí k odkazu Vojtěcha Náprstka.

 • Kudy kam

Přehrát vše