Otázka týdne

Co mám dělat, když mi nejde naladit DVB-T2?

Základní předpoklad pro příjem DVB-T2 je přijímač s tunerem DVB-T2/HEVC, tedy buď televizor nebo set-top-box ke stávajícímu televizoru. Daná zařízení by měla být označena zlatou nálepkou „ověřeno ČRa”. Váš stávající přijímač si můžete pro kompatibilitu s DVB-T2 ověřit na webu Českých radiokomunikací - https://www.dvbt2overeno.cz/overeni.

Pokud přijímáte televizní signál prostřednictvím společné televizní antény (STA), je nutné ji nechat upravit pro příjem vysílacích kanálů, které využívají sítě DVB-T2. Bez této úpravy není možné přes STA nové vysílání naladit. V případě, že má více obyvatel jednoho bytového domu potíže, je potřeba nechat Vaši STA znovu zkontrolovat.

Obecně, pokud přijímáte prostřednictvím vlastní antény, Vám můžeme doporučit naladit programy ČT manuálně, a to za použití příslušného kanálu podle vysílače, z něhož přijímáte TV signál. Seznam naleznete zde: https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/digitalni-pozemni-vysilani-dvb-t/vysilaci-site-11-a-21-dvb-t2/. Zjistit ideální trasu signálu potom můžete z mapy pokrytí ČTÚ - https://digi.ctu.cz/dtv/

TV divákům doporučujeme řešit případné individuální problémy s příjmem ve spolupráci s regionálním odborným servisem anténní techniky, který je vybaven nezbytnou měřicí technikou a má dlouhodobé zkušenosti s realizací přijímacích antén v regionu své působnosti. 

Nabídku servisních firem naleznete na webu Českých radiokomunikací - https://www.dvbt2overeno.cz/servisy.

Termínu dokončení procesu přechodu na DVB-T2 je Vládou ČR stanoven na konec října 2020, poté už budou k dispozici televizní programy pouze ve standardu DVB-T2.

Chci se zeptat

Povinné údaje