Vyberte oblast
Informace o plánovaných výlukách vysílačů jsou vždy zveřejněny na webu ČT, sekce -
Dále tuto informaci naleznete na Teletextu - OBSAH strana - 890 >>
Údržbové přestávky jsou k dispozici i na webu Českých Radiokomunikací.
Jako první krok doporučujeme - navrátit užívaný přístroj do továrního nastavení a opětovné automatické, případně manuální přeladění. Informace o kanálech a frekvencích naleznete na webových stránkách Českého telekomunikačního úřadu.
Pro příjem pozemního signálu je nejvhodnější použít směrovou anténu (bez anténního zesilovače), která co nejlépe zachytí signál žádaného vysílače a ostatní vysílače a odrazy maximálně potlačí. V případě rozsáhlých SFN sítí mohou právě nevhodné antény nejčastěji zapříčinit problémy s příjmem.
Pokud se nepodaří potíže s příjmem signálu odstranit svépomocí, doporučujme individuální nedostatky řešit ve spolupráci s regionálním odborným servisem anténní techniky, který je vybaven nezbytnou měřicí technikou a má dlouhodobé zkušenosti s realizací přijímacích antén v regionu své působnosti.
Nabídku servisních firem naleznete na webu Českých radiokomunikací - https://www.dvbt2overeno.cz/servisy.
https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/jak-sledovat/televizni-signal/jak-naladit-programy-ct/
V multiplexu 21 DVB-T2 lze sledovat všechny mutace Událostí v regionech a Týdne v regionech po celé republice. V síti 21 (DVB-T2) jsou k dispozici programy ČT1 SM HD, ČT1 JM HD, ČT1 JZC HD a ČT1 SVC HD, které v rámci regionálního vysílání doplňují program ČT1 HD. Diváci si tedy v době regionálního vysílání mohou vybrat, kterému regionu dají přednost.
Pokud se Vám výše zmíněné mutace programu ČT1 HD nezobrazují, doporučili bychom Vám přijímač automaticky přeladit, případně jej navrátit do továrního nastavení.
Veškeré informace k satelitnímu vysílání DVB-S2 naleznete na webu ČT - https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/jak-sledovat/televizni-signal/sireni-signalu/satelitni-vysilani-dvb-s2/