Zpravodajství Ostrava

Čtyřlístek zasahuje v Divadle loutek Ostrava

Velikost textu:

Ostrava – Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín ze slavného dětského komiksu Čtyřlístek zažívají boom nejen v podobě animovaného filmu. Příběhy zvířecích kamarádů z Třeskoprsk teď zaměstnávají tým Divadla loutek Ostrava, chystá jevištní adaptaci. Zkoušky vrcholí, premiéra představení Čtyřlístek zasahuje bude 22. března.

Čtyřlístek
Čtyřlístek

„Hra, kterou uvádí Divadlo loutek Ostrava, je divadelním zpracováním několika starších příběhů zvířecí čtveřice,“ informovala produkční divadla Ivana Kytlicová.

Soubor jako hostující režisér řídí Marek Zákostelecký, který je také autorem výpravy. Společně s dramaturgyní Janou Pithartovou vytvořil rovněž adaptaci komisku. Do Ostravy přijel z Divadla Drak v Hradci Králové, kde působí jako šéf výpravy. V Divadle Loutek Ostrava nedávno dělal také výpravu k inscenaci Láska s červeným nosem.

K Čtyřlístku má vřelý vztah. „Vyrostl jsem na něm. Četli mi ho rodiče, dneska ho já čtu své dceři. Je to fenomén, ojedinělá komiksová stálice, také skvělá možnost divadla pro děti,“ říká Zákostelecký.

Čtyřlístek
Čtyřlístek
Více fotek
 • Čtyřlístek zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/36/3574/357329.jpg
 • Čtyřlístek zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/36/3574/357327.jpg
 • Čtyřlístek autor: Albatros, zdroj: Albatros https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/62/6130.jpg
 • Čtyřlístek ve službách krále autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1530/152934.jpg

Komedie Čtyřlístek je určena pro děti od pěti let, ale mohou přijít i dospělí. Horní věková hranice není omezená. V představení si zahrají Lukáš Červenka, Ivo Marták, Eva Baláková, Richard Liberda, Jiří Krupica, Božena Homolková.

Hrdiny Čtyřlístku stvořil před 44 lety výtvarník Jaroslav Němeček a jeho partnerka Lucie Němečková. „Původně jediný příběh měl takový ohlas, že si hned vyžádal další pokračování, která začala vycházet jako „knihovnička“ Čtyřlístku. Po roce 1989 se Čtyřlístek stal třetím soukromým nakladatelstvím, které v České republice vzniklo,“ doplnila Kytlicová. Dodala, že od šestého čísla byla spoluautorkou Čtyřlístku spisovatelka Ljuba Štíplová, která se podílela na tvorbě 180 příběhů.

Manželé Němečkovi se chystají na ostravskou premiéru.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Přátelská zastavení s hrabětem podruhé
    Přátelská zastavení s hrabětem podruhé vydáno 23. 8. 2019 07:34 Aristokraté žijí stále mezi námi. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice kulturního dědictví. Ve čtvrtek 5. ...
   • Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy
    Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy vydáno 21. 8. 2019 09:40 Youtuber Karel Kovy Kovář řeší dějiny. S Českou televizí se pustil do natáčení dokumentu, v němž se ptá, proč se v hodinách dějepisu neustále vracíme do pravěku, ale tak málo ...
   • Smích léčí, věří režisér komedie
    Smích léčí, věří režisér komedie vydáno 16. 8. 2019 05:50 Rodilý Newyorčan zdědí zámek Kostka, rozpadající se rodové sídlo v Čechách. Na zaskočeného zámeckého pána, jeho temperamentní ženu a dceru Marii čeká v novém domově ...
   • Hodinářův učeň to s časem umí
    Hodinářův učeň to s časem umí vydáno 13. 8. 2019 12:07 Někdy se líně vleče a někdy letí jako splašený, co jsou tohle za čáry? Říši času, hodin i hodinek důvěrně zná Urban. Hodinářův učeň.
    Stejnojmenná česko-slovenská pohádka ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.