Tiskové zprávy, archiv novinek — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Televizní studio Ostrava

  • je tu s vámi 64 let
  • svou tvorbou pomáhá zajišťovat 20% podíl regionální produkce ve vysílání ČT

21. 5. 2020

Štáb se vrátil tak tak, střižna musela počkat

CESTOVATELSKÉ POSTŘEHY ODJINUD MĚNÍ KVŮLI PANDEMII PLÁNY

Na přelomu února a března vyrazili přes půl světa na jih Ameriky pro nové Postřehy odjinud. Třináctidílná série cestovatelských fejetonů Kolumbie očima Vladimíra Kroce se měla právě vysílat.

Jenže kvůli covidu-19 je všechno jinak. Namísto do plánované střižny putoval tříčlenný štáb ihned po návratu do karantény. A to byli jeho členové ještě rádi, že se vůbec dostali domů. „Vraceli jsme se v pátek 13. března. Letěli jsme zpět přes Paříž a Vídeň. Hranice do Česka jsme projeli jen tak tak. Z pátku na sobotu je zavřeli,“ líčí okolnosti návratu dramaturg pořadu Karel Bělohlavý.

Tušili jste už v Kolumbii, že se návrat i střih série zkomplikuje?

Díky internetu jsme věděli, co se v Česku a Evropě děje. V Jižní Americe se sice žádné ohnisko nákazy nevyskytovalo, jenže jsme cestou zpět přestupovali v Paříži a ve Vídni. A tak jsme pak museli do dvoutýdenní karantény.

Kolumbijské Postřehy přitom měly jít obratem do vysílání.
Museli jsme vyřešit, co odvysíláme místo Kolumbie. Padl los na reprízu série Baleáry nedávno zesnulého Jardy Skalického. A na prázdniny jsme nasadili reprízu Pobaltí s Miroslavem Karasem.
Když se situace začala uklidňovat, dostali jsme se do střižny a postříhali všech třináct dílů. Série je hotová, bude se vysílat od poloviny září.

Na cestě výjimečně chyběl kmenový režisér pořadu Jaroslav Večeřa. Proč? A kdo na sebe vzal jeho roli?

Museli jsme podstoupit očkování proti žluté zimnici, což už se v určitém věku nedoporučuje. A tak Jarda nejel. Bylo to ve třech lidech hodně náročné, ale jsme sehraný tým, natočili jsme, co jsme potřebovali.
Bylo to obtížné i na organizaci. V Kolumbii jsme absolvovali tři vnitrostátní přelety a cestování postupně čtyřmi auty, většinou terénními, a natáčeli jak u moře, tak i vysoko v horách ve výšce tří tisíc metrů.
Všichni nás varovali, že si máme dát velký pozor, že je tam vysoká kriminalita. K újmě na majetku ani zdraví nedošlo a Kolumbie byla úžasným zážitkem. Lidé byli sympatičtí, pomáhali nám.

Postřehy odjinud vznikají ryze v zahraničí a s cestováním je to momentálně komplikované. Budete ještě letos natáčet?

Máme v plánu další dvě série. Nikdo neví jistě, zda to půjde, ale já v to pevně věřím. Měli bychom v září natočit s Pavlem Polákem, který se nám velmi osvědčil v Německu, Horní Rakousko a chtěli bychom i Švýcarsko, hory. Měli jsme původně v plánu i Ameriku, ale z té sešlo. Tak nabídneme protipól k Jižní Americe a zůstaneme za humny.

7. 8. 2020Poslední srpnový týden ve znamení hudby. A ne ledajaké. Začínají Dny nové opery Ostrava.
22. 7. 2020Bruntálské ráno: pohádky, elektrokola i kosy v akci
20. 7. 2020Déčko ztroskotalo! Trosečníky mohou zachránit děti v letní soutěži po celém Česku
20. 7. 2020Vše po útoku je čas navíc, říká přeživší dívka z ostrova Utøya. Devět let po tragédii v premiérovém dokumentu na ČT2
15. 7. 2020Česká televize se přihlásí zpod pecí. Chce ukázat region
17. 6. 2020Jak se kdysi žilo na Ostravsku? Naznačí seriály z archivu
26. 5. 2020Vypálené životy a bolest otištěná do rodinné DNA. ČT uvede dokument Místa ticha
21. 5. 2020Štáb se vrátil tak tak, střižna musela počkat
12. 5. 2020Janáčkova milostná zpověď o třech dějstvích
30. 4. 2020„Jenda Husů, to je naše hvězda.“ Jak to zní, když DějePIC! nahrává písně

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (82)