Objektiv

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7010  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín zahraničních zajímavostí

Indonésie – Lombok – Kuta

Lombok – KutaLombok – nepatří k největším a možná ani k nejznámějším ostrovům v Indonésii, přesto má co nabídnout. Exotická krása podobná té na Bali je samozřejmostí. Pro mnoho lidí je třeba dobrou zprávou i to, že jsou na Lomboku místa, kam nesmějí automobily ani motorky. Synonymem klidu může být i vesnice Kuta, která na rozdíl od stejnojmenné a populárnější obce na Bali nabízí ještě tu pravou a tradiční Indonésii.

Libanon – Jižní Libanon

Jižní LibanonMíříme na těžce zkoušený Blízký Východ, konkrétně do jižního Libanonu. Do oblasti uzavřené pod správou jednotek UNIFIL, což je pro běžné turisty zatím v podstatě nepřístupné území. My teď ale v Objektivu přinášíme reportáž z málo známých míst podél horké hranice s Izraelem. A nabídneme nejen nádherné památky a přírodu, ale seznámíme se i s životy obyčejných lidí.

Rwanda – Její bohatství

Její bohatstvíTeď míříme na kontinent, přesněji do země, do které Objektiv rozhodně necestuje každý víkend. Čeká nás Rwanda. Nepřístupná nejen svou polohou, ale hlavně kvůli neklidným dějinám. Tuhle republiku v srdci kontinentu lze ale přesto označit za pravý africký klenot. Více v reportáži Martina Strouhala.

Filipíny – McArtur

McArturMíříme na ostrov blízko filipínského Luzonu v Manilské zátoce. Jak už řečeno nevyniká svými rozměry - pouhých pět kilometrů čtverečních. Jeho místo v dějinách je ale nepřehlédnutelné. Sehrál důležitou roli v průběhu obou světových válek a zejména v té druhé se tady psaly významné kapitoly. Víc už nabízí reportér Pavel Zvolánek.

Soutěž

Soutěž z tohoto dílu byla ukončena. Další soutěž najdete v nejnovějším vydání Objektivu.

V minulém díle nás zajímalo, jak se jmenuje pes z knihy Tři muži ve člunu. Správná odpověď byla B – Montmorency.

Výhercem se stal Karel Henc, Brno-Řečkovice.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Pokud odpovíte správně na otázku z našeho pořadu, můžete vyhrát roční předplatné zeměpisného a cestopisného měsíčníku Lidé a Země, v němž najdete mimo jiné i vybrané reportáže z Objektivu. Odpovědi přijímáme do středy do 12 hodin.
Můžete nám posílat textové zprávy na číslo 906 11 09 ve tvaru:
OBJEKTIV A nebo B nebo C.
Službu technicky zajišťuje společnost Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena 1 SMS je 9,- Kč vč. DPH. Výherce bude zveřejněn vždy v následujícím vydání Objektivu.

 • Objektiv na vlastní oči

  Objektiv na vlastní oči

  Viděli jste místa z Objektivu na vlastní oči? Napište nám! Posílejte své zážitky a soutěžte s námi o zajímavé ceny.

 • Jak chutná iberská šunka

  Jak chutná iberská šunka

  Šunek je možná na Pyrenejském poloostrově nepřeberné množství, ale ta pravá iberská je jenom jedna. A vyrábí se v jediné oblasti: v kraji Extremadura u portugalských hranic.

 • Azorské ostrovy: Malý Nový Zéland

  Azorské ostrovy: Malý Nový Zéland

  Souostroví je tvořeno devíti obydlenými ostrovy téměř uprostřed Atlantiku, já měl tu možnost prozkoumat tři z nich. Nádherná příroda, jezera, vyhaslé sopky, vodopády, čajové plantáže, krásná skalnatá pobřeží, horká vřídla a velmi přívětivé chování místních obyvatel.

 • Čína: Jeskynní obydlí

  Čína: Jeskynní obydlí

  Napsat cestopis o čínském Hobitově je pro mne velká výzva. A je to asi jeden z nejtěžších článků, které sem kdy psal. Síla stojícího času a ztracené pýchy dělá Li-ťia-šan mým nejoblíbenějším místem v Číně. Dá se něco tak výjimečného zaznamenat slovy a fotografií? Nedá. Já to ale přesto zkusím.

 • Réunion: Dokonalá Francie

  Réunion: Dokonalá Francie

  Představte si jižní Francii: čerstvé ryby, voňavé crêpes, všudypřítomné bagety a vyklidněné Francouze. K tomu přidejte tropické podnebí, Indický oceán, plus dvě obrovské sopky. A dostanete Réunion!

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 30 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 12. 10.

Francie: Rhona
Brazílie: Rio de Janeiro
Moldavsko: Tiraspol

neděle 19. 10.

Madagaskar: Madagaskar
Velká Británie: High Wycombe
Španělsko: Iberská šunka
Chorvatsko: Lastovo

sobota 25. 10.

Francouzská Polynésie: Gauguin
Malajsie: Melaka
Švýcarsko: Engelberg
Čína: Hong Kong

Související pořady
Edice ČT
Objektiv z USA je na cestě ke čtenářům

29. říjen proběhl ve znamení cestování! Edice ČT se totiž vypravila z Kavčích hor do Reprezentační prodejny ČRo a ČT na Vinohradské třídě, kde Petra Flanderková křtila svoji knižní novinku Objektiv z USA.

Objektiv z Ruska, vodka se špekem a kmotr Michal Kubal

Pondělí 30. června proběhlo ve znamení cestování!