Na cestě po Českém ráji

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3856  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za Rumcajsem, rebelantskými zvony v Rovensku, do skalní galerie i středověké krčmy, kam holota vstupuje jen na vlastní nebezpečí (2007). Scénář a režie J. Tobiáš

Pískovcová skalní města, čedičové vrchy zachumlané do smrkových porostů, gotické tvrze, romantické zámky i roubené chaloupky. Na našem území můžeme objevit spoustu krásných míst, ale jen oblast v trojúhelníku mezi Mnichovým Hradištěm, Železným Brodem a Jičínem se oficiálně honosí titulem Český ráj. Jeho srdcem je Turnov, kde se vyrábějí šperky z ohnivých granátů. K tradičním dovednostem patří i modelování skleněných figurek v Železném Brodě, který jsme navštívili v době konání tradičního jarmarku. Mistrovství starých tesařů jsme zase obdivovali v živém skanzenu lidové architektury ve Vestci u Sobotky, stejně jako úsilí osamělého sochaře Václava Kopice, který u obce Kacanovy vytvořil celou skalní galerii. V Rovensku pod Troskami jsme se zaposlouchali do zvonění tzv. rebelantských zvonů, v Jičíně navštívili Rumcajse a v Dětenicích nefalšovanou středověkou krčmu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • UkuleleJack 18. 10. 2014 12:00

  Ohrid

  Tak jsem se právě vrátil z Ohridu, a musím říci, že něco tak nádherného jsem dlouho (jestli vůbec)…

 • MARi0 12. 9. 2014 17:47

  Karosta

  Pěkný dokument. Tady moje postřehy: http://mariojeborec.blogspot.cz/2014/09/lotyssko-k…

 • Petr Kapsia 7. 9. 2014 13:30

  Nežádoucí zvukový popis

  Dobrý den, nelze mi přehrát video bez zvukového popisu a je to velmi flustrující, jak mo…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2007 – ST
Žánr: Dokument
Nejbližší díly ve vysílání

středa 22. 10.

Ostrov Skye

čtvrtek 23. 10.

Český ráj