Na cestě po západní Krétě

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3826  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na tradiční krétskou svatbu a za tajemstvím olivového oleje, který patří mezi nejlepší na světě (2010). Režie J. D. Novák

Napadlo vás někdy, co se děje v přímořských letoviscích, když zimní slunovrat zkrátí dny, hotely zavřou své brány, pláže se vylidní a na vrcholky hor se začnou místo zlatých paprsků hřejivého slunce snášet sněhové vločky? Pokud ne, nabízíme vám naprosto unikátní pohled na největší řecký ostrov uprostřed zimy. Nahlédneme pod turistické pozlátko a poodhalíme skutečný život Kréťanů. Nejdříve náš čeká nefalšovaná atmosféra řeckého karnevalu, v jehož průvodu tančí za doprovodu hudebních skupin na alegorických vozech deset tisíc masek. A pak návštěva takové malé svatby s osmi stovkami hostů… Zastavíme se na obřadu i na oslavě, kde pochopitelně nemůže chybět tradiční tanec nevěsty či zpěv ženichovy družiny. Zima na Krétě ale nejsou jen radovánky, posedávání v tavernách a nabírání síly na novou turistickou sezónu. Je to také čas sklizně oliv a lisování oleje.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Pael 30. 7. 2014 20:19

  Na cestě po Sicílii - Catania

  Škoda, že vynechali velmi zajímavé město Catania

 • Werner Holubiczka 1. 7. 2014 18:49

  Z fotografií je jasně vidět

  ze Srbové jsou většinou Romové.

 • Ing Voloda 29. 5. 2014 08:37

  Ruska malirka v Ugande ?

  Vice byse dalo ocekavat skladiste kalacnikovu s prislusnym personalem pro bo…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Nejbližší díly ve vysílání

středa 27. 8.

Západní Kréta

středa 3. 9.

Gran Canaria

středa 10. 9.

Na cestě po Manggaraji