Na cestě po Litvě

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4078  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do muzea čertů, na baltskou Saharu, za zlatem severu a zázračnou dlaždičkou (2008). Režie J. Tobiáš

Hluboké lesy, zelená údolí s křišťálově čistými ledovcovými jezery lákají k návštěvě země, kterou v době, kdy už celá Evropa přijala křesťanství, ještě obývala pohanská božstva. Dnes jsou Litevci naopak horlivými stoupenci Krista. Přesně v duchu jejich impulsivní povahy, kvůli které jsou často označováni jako Italové Severu. Jejich druhým náboženstvím je ovšem basketbal, což bylo v průběhu olympijského turnaje v Pekingu patrné. Nakonec Litva hrála o třetí místo. Kromě přírodních krás, nabízí Litva spoustu nečekaných zajímavostí. Mezi ně patří řezbářské umění, na které narazíte uprostřed přírody i na náměstích nebo třeba v unikátním muzeum čertů. V samotném centru barokního Vilniusu navštívíme svéráznou republiku s vlastní ústavou, do studených mořských vln se ponoříme s hledači jantaru a na Kurské kose se projdeme baltskou Saharou.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • JJ 26. 3. 2015 21:57

  Mustang

  Nádherný díl, ve kterém se snoubí poetika s věcným pohledem na zapomenuté království pod Himalájem. Skvělá…

 • Martin 8. 2. 2015 12:10

  Chorál

  Dobrý den, jak se prosím jmenuje chorál ze začátku dílu o Bavorsku. Děkuji

 • Roman Kozinski 18. 1. 2015 13:14

  Otázka na zvukový doprovod

  Dobrý den; sledoval jsem pořad Na cestě, konkrétně epizodu Malta. Zaujal mne chorál ve druhé a …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Dokument
Nejbližší díly ve vysílání

pátek 27. 3.

Gibraltar

pondělí 30. 3.

Litva