Na cestě po Bretani

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3786  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za keltskou magií aleje menhirů v Carnacu, průmyslovou výrobou mořských ústřic a na ochutnávku zkvašeného jablečného moštu jménem cider (2010). Režie R. Valica

Nejzápadnější část Francie je známa především mystickými a tajuplnými keltskými památkami. Údajně tu žil kouzelník Merlin a je pochován v lese Brocéliande, kde král Artuš spolu s rytíři Kulatého stolu hledali ztracený Svatý grál. Tolik legendy. Po celém regionu se však nacházejí dolmeny a menhiry, které keltskou minulost připomínají skutečně hmatatelně. Nejznámější megalitická památka se nachází v Carnacu, kde stojí na tři tisícovky menhirů ve vyrovnaných řadách a nikdo nedokáže s jistotou vysvětlit proč. Přestože Bretaň má dlouholetou vinařskou i pivní historii, nejoblíbenějším tamním nápojem je cider – zkvašený jablečný mošt s mírným obsahem alkoholu. Pije se hlavně na slavnostech Fest Noz, které mají středověký nádech. Tato tradice přetrvává nejen v téměř celé Evropě, ale i v Americe.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Werner Holubiczka 1. 7. 2014 18:49

  Z fotografií je jasně vidět

  ze Srbové jsou většinou Romové.

 • Ing Voloda 29. 5. 2014 08:37

  Ruska malirka v Ugande ?

  Vice byse dalo ocekavat skladiste kalacnikovu s prislusnym personalem pro bo…

 • prazsky Pepik 29. 5. 2014 07:49

  Bude nekdy ostrov v Praze pro divky volnych mravu ?

  Bohuzel nee,to by nezbyly penize na Baby boxy

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Nejbližší díly ve vysílání

středa 23. 7.

Bretaň