Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Cirkus Bukowsky i Čtvrtá hvězda zabodovaly na Finále Plzeň.

  4. 5. 2014

  Na letošním ročníku festivalu Finále Plzeň získaly projekty České televize hlavní cenu v obou kategoriích věnovaných televizní tvorbě a dalších sedm ocenění, včetně Zlatého ledňáčka za celovečerní film pro koprodukční snímek Jako nikdy či zvláštního uznání pro film Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Dvě ocenění získal rovněž koprodukční snímek České televize Křídla Vánoc, který zabodoval v diváckém hlasování jako nejlepší hraný film. Cenu za nejlepší herecký výkon si odnesl jeho hlavní představitel Richard Krajčo.

 • Film Můj pes Killer získal Slnko v sieti 2014

  29. 4. 2014

  Autorské drama režisérky a scenáristky Miry Fornay Můj pes Killer získal slovenskou Národní filmovou cenu Slnko v sieti 2014. Filmařka cenu osobně převzala 26. dubna na jevišti historické budovy Slovenského národního divadla. Kromě ceny za nejlepší film získala Fornay i cenu za nejlepší režii a scénář.

 • Snímky z Brna na festivalu Finále Plzeň

  29. 4. 2014

  Právě dokončený televizní film Osmy, první díl ze seriálu Kriminálka Staré Město II, dokumenty Počátky, Show!, Kauza Cervanová a další pořady prezentují brněnské studio České televize na právě konaném 27. ročníku festivalu Finále Plzeň.

 • Česká televize představí ve Varech místo, kde jsou filmy doma

  28. 4. 2014

  Česká televize se v letošním roce podílí na pětadvaceti koprodukčních hraných i dokumentárních filmech. Své novinky představí spolu s tvůrci tam, kde jsou filmy doma, v Domě České televize na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Vedle interaktivního programu pro návštěvníky zprostředkuje Česká televize dění z Karlových Varů i televizním divákům.

 • Cesta ven v Cannes

  23. 4. 2014

  Po dlouhých 16 letech vrací český celovečerní film do Cannes

 • Trabanti slaví 10 000 diváků venkovní projekcí zdarma

  28. 3. 2014

  Koprodukční film České televize Trabantem až na konec světa vidělo za první dva týdny v kinech více než 9 000 diváků.

 • Televizní premiéra filmu Posel

  26. 3. 2014

  Příběh třicátníka Petra s názvem Posel se poprvé představí na televizních obrazovkách. Film natočil v brněnském studiu České televize Vladimír Michálek podle scénáře Marka Epsteina. V kinech byl uvedený před dvěma lety. Televizní premiéra ho čeká v pátek 28. března 2014 v 21:00 na ČT2.

 • Osm českých filmů v Hong Kongu

  24. 3. 2014

  …a mnoho dalších na jarních mezinárodních filmových festivalech

 • Koprodukční film ČT MALÁ Z RYBÁRNY se úspěšně představil v Lyonu

  24. 3. 2014

  Produkční tým společnosti MIRACLE FILM spolu se zahraničními koproducenty –Marlen Media Group (SR) a Les Trois Ours (Francie) úspěšně prezentoval společný projekt – celovečerní loutkový film režiséra a výtvarníka Jana Baleje Malá z rybárny (projekt ve výrobě) na jednom z největších koprodukčních setkání animovaného filmu v Evropě, CARTOON MOVIE, který se koná od roku 1999 ve francouzském Lyonu.

 • Do Švandova divadla míří filmař Bard Breien, vyznavač negativního myšlení

  17. 3. 2014

  Norský režisér Bard Breien, autor slavné komedie Kurz negativního myšlení, se opět vrací do Prahy. Host letošního Febiofestu, na němž uvede svůj nejnovější celovečerní film Detektiv Down natočený loni v pražských exteriérech, se českému publiku tentokrát představí i osobně - jako host Scénických rozhovorů ve Švandově divadle.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]