Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Hrála přesvědčivě. Dostala cenu

  15. 11. 2013

  Michaela Bendulová, která ztvárnila hlavní představitelku v koprodukčním filmu České televize Zázrak, získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na 23. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cottbusu v Německu.

 • Film pro děti Modrý tygr boduje v sousedním Německu, kde vstoupil do kinodistribuce

  7. 11. 2013

  Koprodukční dětský film Modrý tygr vstoupil podle údajů distribuční společnosti Farbfilm Verleih do německých kin s velkým zájmem diváků a místní kritiky.

 • Kauza Cervanová sbírá festivalové ceny

  7. 11. 2013

  Dvě ocenění na 56. ročníku mezinárodního filmového festivalu DOK v německém Lipsku a zvláštní uznání na jihlavském festivalu dokumentárních filmů v kategorii zahraničních dokumentů získal v uplynulých několika dnech koprodukční snímek České televize Kauza Cervanová. Film, na jehož vzniku se podíleli čeští a slovenští filmaři, natočil uznávaný slovenský režisér Robert Kirchhoff.

 • Seriál Cirkus Bukowsky i dokumenty ČT bodovaly na festivalech

  29. 10. 2013

  Pořady České televize uspěly na konci října hned na dvou prestižních festivalech. Dvě ocenění v kategorii hrané tvorby si z Mezinárodního televizního festivalu v Černé Hoře odnesl seriál Cirkus Bukowsky. A tři dokumenty České televize byly tento víkend oceněny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji. hlava 2013.

 • Největší koproducent českých filmů vás zve do festivalového kina

  22. 10. 2013

 • Česká televize odvysílá dokument, který mění svět

  27. 9. 2013

  Česká televize uvede na Mezinárodní den seniorů 1. října televizní premiéru dokumentárního snímku Šmejdi režisérky Silvie Dymákové. Film, který odhaluje nátlakové praktiky pořadatelů předváděcích akcí, se stal nejsledovanějším dokumentem roku a vzápětí po své premiéře vyvolal silné reakce na straně veřejnosti, státu, a dokonce i Evropské unie. Česká televize, která jej nyní nabídne na prvním programu a v hlavním vysílacím čase, pro diváky připravuje také pokračování s názvem „Fenomén Šmejdi“.

 • Čtyři koprodukční filmy ČT nominovány na varšavský Mezinárodní filmový festival

  25. 9. 2013

  Čtyři koprodukční filmy České televize získaly nominaci na 29. ročníku Mezinárodního filmového festivalu ve Varšavě. Do soutěže hraných filmů byl vybrán snímek Jako nikdy, do kategorie dokumentů snímky Kauza Cervanová a Návraty Agnieszky H. a v sekci krátkých filmů je nominován hraný snímek Strach.

 • Český „Strach“ má naději na Oscara

  13. 9. 2013

  Jednadvacetiminutový snímek „Strach“ (Little Secret) scenáristy a režiséra Martina Krejčího zvítězil v jedné z hlavních kategorií na prestižním festivalu LA Shorts Fest 2013. Automaticky se tak řadí do širšího seznamu kandidátů, kteří budou nominovaní na Oscara.

 • Mezinárodní ocenění Jiřiny Bohdalové za film Vrásky z lásky

  13. 8. 2013

  Na 60. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v chorvatské Pule získala Jiřina Bohdalová cenu Golden Arena za nejlepší herecký výkon v koprodukčním filmu ČT Vrásky z lásky. Cenu osobně převzal režisér filmu Jiří Strach.

 • Můj pes Killer ve výběru na Evropské filmové ceny 2013

  31. 7. 2013

  Drama scenáristky a režisérky Miry Fornay Můj pes Killer bylo vybráno mezi dvacítku filmů z evropské produkce, ucházejících se o ocenění 26. ročníku Evropských filmových cen 2013. Nominace navrhují členové Evropské filmové akademie, zástupci filmových festivalů a institucí, filmoví profesionálové a kritici.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]