Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Oscarové filmy i Arnošt Lustig připomenou výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim

  19. 1. 2015

  Colette, Kateřina Horovitzová nebo pianista Wladyslaw Szpilman - to jsou jen někteří hrdinové dramatických příběhů, prostřednictvím nichž připomene Česká televize 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v Osvětimi. Mezi hranými a dokumentárními snímky mají diváci možnost zhlédnout hned dvě oscarová dramata a ve své televizní premiéře se představí i koprodukční film České televize Colette, oceněný hlavní cenou na největším filmovém festivalu s válečnou tematikou v Sevastopolu.

 • Na Berlinale zamíří i road movie Koza

  16. 1. 2015

  Na letošním ročníku prestižního Berlínského mezinárodního filmového festivalu budou tvorbu České televize reprezentovat hned dva zástupci. Po kontroverzním dokumentu Danielův svět byla do soutěžní sekce vybrána i road movie Ivana Ostrochovského s názvem Koza.

 • Nejvíce nominací na Ceny české filmové kritiky má film Cesta ven

  7. 1. 2015

  Pátý ročník Cen české filmové kritiky se prostřednictvím nominací představuje jako snad nejvyrovnanější klání v pětileté historii. Na slavnostním večeru, který proběhne 24. ledna 2015 v divadle Archa a divákům jej zprostředkuje v přímém přenosu ČT 2, se utká o vítězství v osmi kategoriích celkem čtrnáct snímků z produkce loňského roku. O nejlepším filmu roku 2014 a ocenění za nejlepší scénář a režii se pak rozhodne mezi tituly Cesta ven, Fair play a Pojedeme k moři.

 • Dokument Danielův svět byl vybrán do prestižní soutěžní sekce Panorama na festivalu Berlinale 2015

  17. 12. 2014

  Po ceně diváků z posledního ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava je to již druhý úspěch tohoto filmu. Zařazení do soutěžní sekce berlínského festivalu je už samo o sobě velké vítězství naposledy měl český film v sekci Panorama na Berlinale zastoupení v roce 2010.

 • Vánoční premiérové filmové zážitky

  11. 11. 2014

  Hynek Čermák v hlavní roli filmu Americké Dopisy o klíčové epizodě ze života skladatele Antonína Dvořáka. Bolek Polívka jako baskytarista z Moravy, který se snaží o hudební návrat ve filmu Revival, a Jakub Prachař, který v kostýmu ušáka rozdává balonky v příběhu Křídla Vánoc. To jsou hrdinové tří premiérových filmů, které o Vánocích uvede Česká televize.

 • Magický hlas sametové revoluce přinese unikátní premiéry

  4. 11. 2014

  Magický hlas rebelky, České století i hodiny záznamů nikdy nevysílaného koncertu z roku 1989. Česká televize připomene vedle zpravodajství výročí sametové revoluce i premiérami unikátních filmových i dokumentárních děl.

 • Dlouhodobý projekt RWE – energie českého filmu získal prestižní mezinárodní ocenění

  31. 10. 2014

  Evropským kulturním investorem roku 2014 je společnost RWE Česká republika. Její projekt RWE – energie českého filmu zvítězil v mezinárodní soutěži Evropské ceny kulturních značek, která včera večer vyvrcholila v Berlíně předáním cen. Porota 31 odborníků složená ze zástupců vysokých škol, neziskového sektoru a firem ocenila energetickou skupinu RWE za dlouhodobou a koncepční podporu české kinematografie.

 • Česká radost patří České televizi. Její dokumenty bodovaly na festivalu v Jihlavě.

  29. 10. 2014

  Česká televize potvrdila na letošním Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava pozici nejsilnějšího koproducenta dokumentárních snímků v Česku. Hned čtyři její projekty na něm získaly ocenění. Film Martina Duška K oblakům vzhlížíme, který strohým a přitom kinematografickým stylem vystihuje životní pocit vyřazené generace mladých lidí nejen na severu Čech, získal hlavní cenu v soutěžní sekci Česká radost. Dokumenty, na kterých se podílela Česká televize, bodovaly i v Ceně diváků, Celovečerní film a Ceně Respektu.

 • Film z prostředí českého tuningu je dokumentem roku

  27. 10. 2014

  Nejlepším českým dokumentárním filmem se na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2014 stal film Martina Duška K oblakům vzhlížíme. Odváží si hlavní cenu v kategorii Česká radost. Prozaický film s poetickým názvem vystihující životní pocity současné vyřazené mladé generace vznikl v brněnském studiu České televize v Tvůrčí producentské skupině Kamily Zlatuškové.

 • Česká televize otevře vlastní dokumentární kino

  20. 10. 2014

  Česká televize otevře na tři dny své vlastní dokumentární kino. V rámci mezinárodního festivalu v Jihlavě promítne v Horáckém divadle přes pětadvacet nejzajímavějších snímků. Patnáct původních či koprodukčních dokumentů České televize budou moci návštěvníci festivalu navíc zhlédnout v rámci oficiálního programu. Devět z těchto filmů je zařazeno i do soutěžních sekcí. Dokumenty České televize slaví v posledních měsících i mezinárodní úspěchy. Bodovaly například na přehlídkách v americkém Hamptonu či v nominacích Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Amsterodamu.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]