Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Cena RWE pro objev roku podle kritiků

  14. 1. 2014

  Již počtvrté budou letos vyhlášeny Ceny české filmové kritiky. Slavnostní večer, který proběhne 25. ledna 2014 v divadle Archa a který bude uvádět Václav Moravec, divákům zprostředkuje v přímém přenosu ČT 2 od 20:00 hodin.

 • Ceny české filmové kritiky: dvě nominace pro Show!

  7. 1. 2014

  Dvě nominace na Ceny české filmové kritiky získal koprodukční dokument České televize Show! Snímek o zákulisí tuzemského zábavního průmyslu byl nominován v kategorii Nejlepší dokumentární film a režisér Bohdan Bláhovec na cenu RWE pro objev roku.

 • Křídla Vánoc se blíží čtvrt milionu diváků

  3. 1. 2014

  Film scenáristky a režisérky Karin Babinské Křídla Vánoc, který byl uveden do kin 14. listopadu, přivítá o tomto víkendu svého čtvrtmiliontého diváka. Tím se tato dramatická komedie s Richardem Krajčem a Vicou Kerekes v hlavních rolích zařadí k divácky nejúspěšnějším českým snímkům posledních let.

 • Další ocenění pro Zázrak

  25. 11. 2013

  Zlatý Atlas, hlavní cenu mezinárodního festivalu Arras Film Festival ve Francii, udělili porotci snímku Zázrak režiséra Juraje Lehotského. Prestižní ocenění získal tento koprodukční snímek České televize jen pár dnů poté, co si hlavní představitelka Michaela Bendulová odnesla cenu za nejlepší ženský herecký výkon z mezinárodního filmového festivalu v německém Cottbusu.

 • Hrála přesvědčivě. Dostala cenu

  15. 11. 2013

  Michaela Bendulová, která ztvárnila hlavní představitelku v koprodukčním filmu České televize Zázrak, získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na 23. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cottbusu v Německu.

 • Film pro děti Modrý tygr boduje v sousedním Německu, kde vstoupil do kinodistribuce

  7. 11. 2013

  Koprodukční dětský film Modrý tygr vstoupil podle údajů distribuční společnosti Farbfilm Verleih do německých kin s velkým zájmem diváků a místní kritiky.

 • Kauza Cervanová sbírá festivalové ceny

  7. 11. 2013

  Dvě ocenění na 56. ročníku mezinárodního filmového festivalu DOK v německém Lipsku a zvláštní uznání na jihlavském festivalu dokumentárních filmů v kategorii zahraničních dokumentů získal v uplynulých několika dnech koprodukční snímek České televize Kauza Cervanová. Film, na jehož vzniku se podíleli čeští a slovenští filmaři, natočil uznávaný slovenský režisér Robert Kirchhoff.

 • Seriál Cirkus Bukowsky i dokumenty ČT bodovaly na festivalech

  29. 10. 2013

  Pořady České televize uspěly na konci října hned na dvou prestižních festivalech. Dvě ocenění v kategorii hrané tvorby si z Mezinárodního televizního festivalu v Černé Hoře odnesl seriál Cirkus Bukowsky. A tři dokumenty České televize byly tento víkend oceněny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji. hlava 2013.

 • Největší koproducent českých filmů vás zve do festivalového kina

  22. 10. 2013

 • Česká televize odvysílá dokument, který mění svět

  27. 9. 2013

  Česká televize uvede na Mezinárodní den seniorů 1. října televizní premiéru dokumentárního snímku Šmejdi režisérky Silvie Dymákové. Film, který odhaluje nátlakové praktiky pořadatelů předváděcích akcí, se stal nejsledovanějším dokumentem roku a vzápětí po své premiéře vyvolal silné reakce na straně veřejnosti, státu, a dokonce i Evropské unie. Česká televize, která jej nyní nabídne na prvním programu a v hlavním vysílacím čase, pro diváky připravuje také pokračování s názvem „Fenomén Šmejdi“.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]