Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Debutující režisér Mádl, film o územním plánu Prahy i politický thriller Petra Zelenky. Filmové centrum ČT vrací návštěvníky do kin.

  20. 1. 2014

  Mádl, Zelenka, Krobot, Nellis, Špaček, Pavlásková, Sommerová, Tuček, to jsou jen někteří z režisérů, se kterými Filmové centrum České televize spolupracuje v roce 2014 na jejich nových snímcích.

 • Hrdinové legendárních Postřižin se vracejí. Česká televize chystá koprodukční film Krasosmutnění.

  16. 1. 2014

  Česká televize připravuje film Krasosmutnění, adaptaci stejnojmenné novely Bohumila Hrabala navazující na legendární Postřižiny. Projekt je výsledkem aktivní dramaturgie Filmového centra ČT. Autorem scénáře je Marek Epstein, režie se ujme Jiří Vejdělek, producentem bude Tomáš Hoffman. O látku projevili předběžný zájem i zahraniční producenti.

 • Cena RWE pro objev roku podle kritiků

  14. 1. 2014

  Již počtvrté budou letos vyhlášeny Ceny české filmové kritiky. Slavnostní večer, který proběhne 25. ledna 2014 v divadle Archa a který bude uvádět Václav Moravec, divákům zprostředkuje v přímém přenosu ČT 2 od 20:00 hodin.

 • Ceny české filmové kritiky: dvě nominace pro Show!

  7. 1. 2014

  Dvě nominace na Ceny české filmové kritiky získal koprodukční dokument České televize Show! Snímek o zákulisí tuzemského zábavního průmyslu byl nominován v kategorii Nejlepší dokumentární film a režisér Bohdan Bláhovec na cenu RWE pro objev roku.

 • Křídla Vánoc se blíží čtvrt milionu diváků

  3. 1. 2014

  Film scenáristky a režisérky Karin Babinské Křídla Vánoc, který byl uveden do kin 14. listopadu, přivítá o tomto víkendu svého čtvrtmiliontého diváka. Tím se tato dramatická komedie s Richardem Krajčem a Vicou Kerekes v hlavních rolích zařadí k divácky nejúspěšnějším českým snímkům posledních let.

 • Další ocenění pro Zázrak

  25. 11. 2013

  Zlatý Atlas, hlavní cenu mezinárodního festivalu Arras Film Festival ve Francii, udělili porotci snímku Zázrak režiséra Juraje Lehotského. Prestižní ocenění získal tento koprodukční snímek České televize jen pár dnů poté, co si hlavní představitelka Michaela Bendulová odnesla cenu za nejlepší ženský herecký výkon z mezinárodního filmového festivalu v německém Cottbusu.

 • Hrála přesvědčivě. Dostala cenu

  15. 11. 2013

  Michaela Bendulová, která ztvárnila hlavní představitelku v koprodukčním filmu České televize Zázrak, získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na 23. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cottbusu v Německu.

 • Film pro děti Modrý tygr boduje v sousedním Německu, kde vstoupil do kinodistribuce

  7. 11. 2013

  Koprodukční dětský film Modrý tygr vstoupil podle údajů distribuční společnosti Farbfilm Verleih do německých kin s velkým zájmem diváků a místní kritiky.

 • Kauza Cervanová sbírá festivalové ceny

  7. 11. 2013

  Dvě ocenění na 56. ročníku mezinárodního filmového festivalu DOK v německém Lipsku a zvláštní uznání na jihlavském festivalu dokumentárních filmů v kategorii zahraničních dokumentů získal v uplynulých několika dnech koprodukční snímek České televize Kauza Cervanová. Film, na jehož vzniku se podíleli čeští a slovenští filmaři, natočil uznávaný slovenský režisér Robert Kirchhoff.

 • Seriál Cirkus Bukowsky i dokumenty ČT bodovaly na festivalech

  29. 10. 2013

  Pořady České televize uspěly na konci října hned na dvou prestižních festivalech. Dvě ocenění v kategorii hrané tvorby si z Mezinárodního televizního festivalu v Černé Hoře odnesl seriál Cirkus Bukowsky. A tři dokumenty České televize byly tento víkend oceněny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji. hlava 2013.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]