Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Porota vyhlásila filmy nominované na Cenu Pavla Kouteckého

  22. 5. 2014

  V rámci nominačních projekcí budou k vidění v Praze, Ústí nad Labem a Plzni

 • Cesta ven osloví na konci května české diváky

  21. 5. 2014

  Blíží se ostravská premiéra nového filmu, jehož koproducentem je ČT.

 • Dokument Show! v televizní premiéře

  19. 5. 2014

  Mnoha cenami ověnčený koprodukční snímek České televize Show! Bohdana Bláhovce čeká televizní premiéra. ČT2 ho vysílá ve středu 21. května 2014 od 20 hodin. Šokující svědectví o zákulisí tuzemského zábavního průmyslu vzniklo ve spolupráci s Tvůrčí producentskou skupinou Kamily Zlatuškové z brněnského studia ČT.

 • Koprodukční filmy ČT na 67. ročníku MFF Cannes

  12. 5. 2014

  Na filmovém trhu Marché du Film bude česká kinematografie opět zastoupena v česko-slovenském pavilonu, který České filmové centrum sdílí se Slovenským filmovým ústavem. Pavilon se nachází v prestižní části trhu Village International pod číslem 133 a slouží jako prostor pro prezentaci českého filmu, filmových novinek, možností koprodukce s českými producenty a servisu poskytovaného zahraničním štábům, a zároveň jako zázemí pro české producenty, kteří se v jeho prostorách setkávají se zahraničními profesionály. Partnery pavilonu jsou Barrandov Studio a Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

 • Další ocenění: Kauza Cervanová, Počátky a Show!

  5. 5. 2014

  Zvláštní cenu pro evropský dokumentární film získal na Mezinárodním filmovém festivalu Crossing Europe v rakouském Linzi dokument Roberta Kirchhoffa Kauza Cervanová. Koprodukční snímek České televize tak rozšířil početnou sbírku dosud získaných festivalových ocenění.

 • Cirkus Bukowsky i Čtvrtá hvězda zabodovaly na Finále Plzeň.

  4. 5. 2014

  Na letošním ročníku festivalu Finále Plzeň získaly projekty České televize hlavní cenu v obou kategoriích věnovaných televizní tvorbě a dalších sedm ocenění, včetně Zlatého ledňáčka za celovečerní film pro koprodukční snímek Jako nikdy či zvláštního uznání pro film Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Dvě ocenění získal rovněž koprodukční snímek České televize Křídla Vánoc, který zabodoval v diváckém hlasování jako nejlepší hraný film. Cenu za nejlepší herecký výkon si odnesl jeho hlavní představitel Richard Krajčo.

 • Film Můj pes Killer získal Slnko v sieti 2014

  29. 4. 2014

  Autorské drama režisérky a scenáristky Miry Fornay Můj pes Killer získal slovenskou Národní filmovou cenu Slnko v sieti 2014. Filmařka cenu osobně převzala 26. dubna na jevišti historické budovy Slovenského národního divadla. Kromě ceny za nejlepší film získala Fornay i cenu za nejlepší režii a scénář.

 • Snímky z Brna na festivalu Finále Plzeň

  29. 4. 2014

  Právě dokončený televizní film Osmy, první díl ze seriálu Kriminálka Staré Město II, dokumenty Počátky, Show!, Kauza Cervanová a další pořady prezentují brněnské studio České televize na právě konaném 27. ročníku festivalu Finále Plzeň.

 • Česká televize představí ve Varech místo, kde jsou filmy doma

  28. 4. 2014

  Česká televize se v letošním roce podílí na pětadvaceti koprodukčních hraných i dokumentárních filmech. Své novinky představí spolu s tvůrci tam, kde jsou filmy doma, v Domě České televize na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Vedle interaktivního programu pro návštěvníky zprostředkuje Česká televize dění z Karlových Varů i televizním divákům.

 • Cesta ven v Cannes

  23. 4. 2014

  Po dlouhých 16 letech vrací český celovečerní film do Cannes

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]