Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Cesta ven

  25. 2. 2013

  Režisér Petr Václav natáčí v Ostravě nový film

 • Můj pes Killer vítězem soutěže v Rotterdamu

  2. 2. 2013

  Nový film režisérky Miry Fornay Můj pes Killer získal hlavní cenu Tiger Hivos Award v soutěži 42. ročníku MFF v Rotterdamu 2013, jehož ceny byly vyhlášeny 1. 2. 2013. Je to vůbec první slovenský film uvedený v této soutěži. Předchozí čeští vítězové TIGER AWARD - v roce to byli 1998 Knoflíkáři (Petr Zelenka) a v roce 2002 Divoké včely (Bohdan Sláma).

 • Koprodukční film ČT Alois Nebel je nejlepším animovaným evropským filmem

  2. 12. 2012

  Český snímek Alois Nebel, na jehož vzniku se podílela Česká televize, si na konto připsal další mimořádný úspěch – na slavnostním udílení Evropských filmových cen získal včera prvenství v kategorii animovaných filmů. O titul nejlepšího animovaného celovečerního filmu Evropy usiloval v konkurenci španělského snímku Vrásky z prostředí domova důchodců a britského dětského filmu Piráti!.

 • Posel vjíždí do kin

  18. 10. 2012

  Dnes poprvé mohou diváci zajít do kina na celovečerní film brněnského studia České televize Posel. Podle scénáře Marka Epsteina ho natočil režisér Vladimír Michálek s Matějem Hádkem v hlavní roli.

 • Televizní premiéra filmu El Paso

  17. 7. 2012

  Příběh inspirovaný skutečnými událostmi vypráví film El Paso, který vznikl v koprodukci České televize, Televizního studia Brno a společnosti Total HelpArt T.H.A. V televizní premiéře ho uvede ČT2 ve středu 18. července 2012 ve 22:10. Režisér Zdeněk Tyc, který je zároveň autorem námětu i scénáře, předkládá divákům strhující příběh ovdovělé romské matky sedmi dětí. Hrají Irena Horváthová, Linda Rybová, David Prachař, Vladimír Javorský, Igor Chmela a další.

 • Ocenění koprodukčních filmů ČT Poupata, Polski film a Soukromý vesmír na MFF Karlovy Vary 2012

  9. 7. 2012

  Cena FEDEORA Federace filmových kritiků z Evropy a Středomoří byla udělena sociálnímu dramatu ze současnosti Poupata v režii Zdeňka Jiráského, Zvláštním uznáním byli oceněni Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Marek Daniel a Josef Polášek za herecké výkony ve snímku režiséra Marka Najbrta Polski film a Zvláštní uznání získal časosběrný dokument Heleny Třeštíkové Soukromý vesmír na 47. ročníku Mezinárodního filmového festivlau Karlovy Vary (29. 6. – 7. 7. 2012).

 • Posel se představí v Karlových Varech

  4. 7. 2012

  Matěj Hádek jako posel ve stejnojmenném filmu vjede na svém kole poprvé před filmového diváka 5. července 2012. V ten den má Posel premiéru na festivalu v Karlových Varech. Podle scénáře Marka Epsteina film natočil v brněnském studiu České televize režisér Vladimír Michálek.

 • Nové Filmové centrum ČT má zprůhlednit výběr koprodukcí

  2. 7. 2012

  Filmové centrum, které k 1. 7. 2012 vzniklo v České televizi, bude fungovat jako kontaktní místo pro posuzování a zpracování filmových koprodukcí České televize. Tým uznávaných odborníků ve složení Helena Uldrichová jako vedoucí Filmového centra, Tomáš Baldýnský jako kreativní producent a Jaroslav Sedláček jako hlavní dramaturg, má zajistit především přehlednější a transparentnější kritéria výběru koprodukčních projektů ČT. Dalšími úkoly jsou zvýšit procento úspěšnosti koprodukčních aktivit ČT, posílit jméno České televize jakožto uznávaného a vyhledávaného partnera v oblasti filmové tvorby a nastavit aktivnější přístup k dramaturgii koprodukovaných filmů.

 • Domov České televize v rámci MFF Karlovy Vary bude otevřen všem

  28. 6. 2012

  Česká televize jako tradiční mediální partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zvolila pro tento ročník zcela novou formu interakce s návštěvníky festivalu a přítomnými hosty.

 • Česká televize představila 21 připravovaných dokumentů

  18. 6. 2012

  Česká televize vnímá dokumentární tvorbu jako jeden z pilířů veřejné služby. Jako jediná televize podporuje dokumentární tvorbu a dává ji prostor na obrazovce i v kinech v takovém rozsahu. Jen vloni bylo v České televizi dokončeno 64 solitérních dokumentů, z nichž mnohé byly oceněny na tuzemských i zahraničních festivalech a filmových přehlídkách. Pod vedením Petra Dvořáka chce Česká televize i nadále zůstat hlavním producentem a koproducentem dokumentární tvorby a tuto svou pozici neustále posilovat. Na dnešním setkání s novináři představil generální ředitel společně s tvůrci dokumentární projekty, které v současnosti Česká televize připravuje.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]