Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Film roku odvysílá Česká televize už v sobotu

  12. 2. 2015

  Ocenění filmových kritiků za nejlepší film, režii, scénář i hlavní ženskou roli, 10 nominací na České lvy a účast na festivalu v Cannes. Taková je prozatímní bilance jednoho z nejnovějších koprodukčních snímků České televize Cesta ven. V premiéře jej odvysílá už tuto sobotu.

 • Slip, Slap i Bobby. Česká televize se představí na Berlinale nejen filmy a dokumenty.

  6. 2. 2015

  Česká televize se v následujících dnech zúčastní jednoho z nejprestižnějších veletrhů filmové a televizní tvorby. Na německém Berlinale představí především historii české animátorské školy, tuzemský fenomén pohádek na dobrou noc, ale i nejvýraznější filmy minulého roku.

 • Koprodukční filmy České televize ovládly Ceny české filmové kritiky ve všech kategoriích

  26. 1. 2015

  Česká televize si z předávání Cen české filmové kritiky odnesla ocenění ve všech kategoriích a získala tak celkem osm z devíti udělených cen. Největší úspěch zaznamenal koprodukční hraný film Cesta ven, který proměnil čtyři ze šesti nominací, včetně té za nejlepší film.

 • Nedělní večer podle scénáře Petra Jarchovského

  23. 1. 2015

  Diváci prvního programu České televize prožijí nedělní večer s filmy podle scénářů Petra Jarchovského. Kromě závěrečného dílu detektivní trilogie Případ pro exorcistu režiséra Jana Hřebejka uvede Česká televize také film Ondřeje Trojana, Občanský průkaz.

 • Koza se uchází o Cenu pro nejlepší debut

  22. 1. 2015

  Již dvě želízka v ohni má na letošním ročníku Berlínského mezinárodního filmového festivalu koprodukční snímek České televize s názvem Koza. Po přijetí do soutěžní sekce Forum je tato road movie nominována i na Cenu pro nejlepší debut.

 • Pojedeme k moři se líbí i dětem, režisérovi Mádlovi udělily Medvídka

  20. 1. 2015

  Česká televize získala na 28. ročníku cen Českého televizního a filmového svazu Trilobit Beroun 2014 celkem šest ocenění za koprodukční filmové, dokumentární, ale i televizní projekty. Cenu dětské poroty Berounský Medvídek obdržel Jiří Mádl za svůj režijní debut Pojedeme k moři.

 • Oscarové filmy i Arnošt Lustig připomenou výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim

  19. 1. 2015

  Colette, Kateřina Horovitzová nebo pianista Wladyslaw Szpilman - to jsou jen někteří hrdinové dramatických příběhů, prostřednictvím nichž připomene Česká televize 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v Osvětimi. Mezi hranými a dokumentárními snímky mají diváci možnost zhlédnout hned dvě oscarová dramata a ve své televizní premiéře se představí i koprodukční film České televize Colette, oceněný hlavní cenou na největším filmovém festivalu s válečnou tematikou v Sevastopolu.

 • Na Berlinale zamíří i road movie Koza

  16. 1. 2015

  Na letošním ročníku prestižního Berlínského mezinárodního filmového festivalu budou tvorbu České televize reprezentovat hned dva zástupci. Po kontroverzním dokumentu Danielův svět byla do soutěžní sekce vybrána i road movie Ivana Ostrochovského s názvem Koza.

 • Nejvíce nominací na Ceny české filmové kritiky má film Cesta ven

  7. 1. 2015

  Pátý ročník Cen české filmové kritiky se prostřednictvím nominací představuje jako snad nejvyrovnanější klání v pětileté historii. Na slavnostním večeru, který proběhne 24. ledna 2015 v divadle Archa a divákům jej zprostředkuje v přímém přenosu ČT 2, se utká o vítězství v osmi kategoriích celkem čtrnáct snímků z produkce loňského roku. O nejlepším filmu roku 2014 a ocenění za nejlepší scénář a režii se pak rozhodne mezi tituly Cesta ven, Fair play a Pojedeme k moři.

 • Dokument Danielův svět byl vybrán do prestižní soutěžní sekce Panorama na festivalu Berlinale 2015

  17. 12. 2014

  Po ceně diváků z posledního ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava je to již druhý úspěch tohoto filmu. Zařazení do soutěžní sekce berlínského festivalu je už samo o sobě velké vítězství naposledy měl český film v sekci Panorama na Berlinale zastoupení v roce 2010.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]