Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Trabanti slaví 10 000 diváků venkovní projekcí zdarma

  28. 3. 2014

  Koprodukční film České televize Trabantem až na konec světa vidělo za první dva týdny v kinech více než 9 000 diváků.

 • Televizní premiéra filmu Posel

  26. 3. 2014

  Příběh třicátníka Petra s názvem Posel se poprvé představí na televizních obrazovkách. Film natočil v brněnském studiu České televize Vladimír Michálek podle scénáře Marka Epsteina. V kinech byl uvedený před dvěma lety. Televizní premiéra ho čeká v pátek 28. března 2014 v 21:00 na ČT2.

 • Osm českých filmů v Hong Kongu

  24. 3. 2014

  …a mnoho dalších na jarních mezinárodních filmových festivalech

 • Koprodukční film ČT MALÁ Z RYBÁRNY se úspěšně představil v Lyonu

  24. 3. 2014

  Produkční tým společnosti MIRACLE FILM spolu se zahraničními koproducenty –Marlen Media Group (SR) a Les Trois Ours (Francie) úspěšně prezentoval společný projekt – celovečerní loutkový film režiséra a výtvarníka Jana Baleje Malá z rybárny (projekt ve výrobě) na jednom z největších koprodukčních setkání animovaného filmu v Evropě, CARTOON MOVIE, který se koná od roku 1999 ve francouzském Lyonu.

 • Do Švandova divadla míří filmař Bard Breien, vyznavač negativního myšlení

  17. 3. 2014

  Norský režisér Bard Breien, autor slavné komedie Kurz negativního myšlení, se opět vrací do Prahy. Host letošního Febiofestu, na němž uvede svůj nejnovější celovečerní film Detektiv Down natočený loni v pražských exteriérech, se českému publiku tentokrát představí i osobně - jako host Scénických rozhovorů ve Švandově divadle.

 • Film Křídla Vánoc uspěl v hudební anketě Žebřík

  16. 3. 2014

  Koprodukční snímek České televize vyhrál ve filmové kategorii a skladbou roku se stala píseň Cesta, která v něm také zazněla. Na druhém místě mezi filmy se umístila komedie Revival.

 • Příběh odvahy a lásky: Všechny moje děti

  12. 3. 2014

  Česká kina uvádějí od 13. března 2014 koprodukční snímek České televize Všechny moje děti. Časosběrný dokument o životě v nejchudších východoslovenských osadách natočil režisér Ladislav Kaboš.

 • Film Fair Play vyvolal diskuzi o dopingu

  7. 3. 2014

  Koprodukční film České televize Fair Play vstoupil do českých kin. Snímek režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové doprovázela při mimořádné projekci odborná diskuze k problematice dopingu ve sportu. Kromě režisérky filmu se jí účastnil například koulař Remigius Machura, jenž se v minulosti k dopingu přiznal, atlet Jiří Vojtík či Jan Chlumský z Antidopingového výboru ČR.

 • Filmový akcelerátor pro studenty

  27. 2. 2014

  Česká televize ve spolupráci s FAMU, FAMO a UTB vyhlašuje pitching dosud nerealizovaných studentských hraných filmů v min. délce 15 min za účasti zástupců ČT, pedagogů a studentů filmových škol. Nejlepšímu projektu bude nabídnuta koprodukce s ČT.

 • Koprodukční dokumenty ČT uspěly na Českých lvech

  24. 2. 2014

  Česká a filmová televizní akademie vybírala při hlasování v 21. ročníku výročních cen Český lev z 29 celovečerních hraných a animovaných filmů a 17 celovečerních dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2013. Čtyři nejvyšší ocenění – České lvy – získaly tři koprodukční snímky České televize.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]