Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • ČT získala v roli koproducenta čtyři Ceny české filmové kritiky

  27. 1. 2014

  Dvě ceny získalo drama Zdeňka Tyce Jako nikdy, když filmoví publicisté ocenili herce v hlavních rolích - Petru Špalkovou a Jiřího Schmitzera. Cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli převzal Jiří Lábus za výkon ve filmu Viktora Tauše Klauni. Nejlepším dokumentem roku se stal podle kritiků snímek Show! režiséra Bohdana Bláhovce.

 • Show! je nejlepším dokumentem

  27. 1. 2014

  Cenu české filmové kritiky za nejlepší dokument získal koprodukční snímek České televize Show! Pohled do zákulisí tuzemského zábavního průmyslu natočil Bohdan Bláhovec ve spolupráci s Tvůrčí producentskou skupinou Kamily Zlatuškové.

 • Česká televize si odnáší v roli koproducenta 60 nominací na Českého lva

  23. 1. 2014

  Třináct koprodukčních snímků České televize získalo celkem 60 nominací výročních cen Český lev. Soutěž pořádá Česká filmová a televizní akademie a v letošním 21. ročníku udělila celkem 75 nominací. Slavnostní předání cen proběhne v nové dramaturgii 22. února v Rudolfinu. Slavnostní večer bude Česká televize přenášet živě na programu ČT1.

 • Ceny české filmové kritiky předají kolegům i jejich držitelé!

  22. 1. 2014

  V sobotu 25. ledna 2014 budou v divadle Archa, v přímém přenosu ČT2, již počtvrté vyhlášeny Ceny české filmové kritiky, jimiž čeští filmoví publicisté ohodnotí nejlepší počiny uplynulého roku. Průvodcem večera bude moderátor Václav Moravec.

 • Debutující režisér Mádl, film o územním plánu Prahy i politický thriller Petra Zelenky. Filmové centrum ČT vrací návštěvníky do kin.

  20. 1. 2014

  Mádl, Zelenka, Krobot, Nellis, Špaček, Pavlásková, Sommerová, Tuček, to jsou jen někteří z režisérů, se kterými Filmové centrum České televize spolupracuje v roce 2014 na jejich nových snímcích.

 • Hrdinové legendárních Postřižin se vracejí. Česká televize chystá koprodukční film Krasosmutnění.

  16. 1. 2014

  Česká televize připravuje film Krasosmutnění, adaptaci stejnojmenné novely Bohumila Hrabala navazující na legendární Postřižiny. Projekt je výsledkem aktivní dramaturgie Filmového centra ČT. Autorem scénáře je Marek Epstein, režie se ujme Jiří Vejdělek, producentem bude Tomáš Hoffman. O látku projevili předběžný zájem i zahraniční producenti.

 • Cena RWE pro objev roku podle kritiků

  14. 1. 2014

  Již počtvrté budou letos vyhlášeny Ceny české filmové kritiky. Slavnostní večer, který proběhne 25. ledna 2014 v divadle Archa a který bude uvádět Václav Moravec, divákům zprostředkuje v přímém přenosu ČT 2 od 20:00 hodin.

 • Ceny české filmové kritiky: dvě nominace pro Show!

  7. 1. 2014

  Dvě nominace na Ceny české filmové kritiky získal koprodukční dokument České televize Show! Snímek o zákulisí tuzemského zábavního průmyslu byl nominován v kategorii Nejlepší dokumentární film a režisér Bohdan Bláhovec na cenu RWE pro objev roku.

 • Křídla Vánoc se blíží čtvrt milionu diváků

  3. 1. 2014

  Film scenáristky a režisérky Karin Babinské Křídla Vánoc, který byl uveden do kin 14. listopadu, přivítá o tomto víkendu svého čtvrtmiliontého diváka. Tím se tato dramatická komedie s Richardem Krajčem a Vicou Kerekes v hlavních rolích zařadí k divácky nejúspěšnějším českým snímkům posledních let.

 • Další ocenění pro Zázrak

  25. 11. 2013

  Zlatý Atlas, hlavní cenu mezinárodního festivalu Arras Film Festival ve Francii, udělili porotci snímku Zázrak režiséra Juraje Lehotského. Prestižní ocenění získal tento koprodukční snímek České televize jen pár dnů poté, co si hlavní představitelka Michaela Bendulová odnesla cenu za nejlepší ženský herecký výkon z mezinárodního filmového festivalu v německém Cottbusu.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]