Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Míří k oblakům a také na filmový festival v Chicagu

  8. 8. 2014

  Dokumentární film Martina Duška K oblakům vzhlížíme čeká mezinárodní premiéra. Uskuteční se v říjnu 2014 v Chicagu na 50. ročníku tamního mezinárodního filmového festivalu. Pořadatelé snímek zařadili do soutěžní sekce. Jemná love story vystihující životní pocity současné vyřazené mladé generace, kterou diváci viděli poprvé letos v červenci na festivalu v Karlových Varech, vznikla v brněnském studiu České televize.

 • Spolupráce České televize, RWE a Barrandov Studia nabrala nový dech

  7. 7. 2014

  Změny podtrhuje nový název i logo FILMOVÉ NADACE. Partneři nadace v roce 2014 spolupracovali na realizaci čtyř celovečerních filmů.

 • Koprodukční filmy České televize v Karlových Varech

  3. 7. 2014

  Dům ČT během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech přivítá hlavní tváře většiny ze šestnácti koprodukčních filmů České televize, které budou moci diváci ve Varech zhlédnout.

 • Nevytuněná generace v oblacích výfukových plynů. Dokument vlastní výroby ČT poprvé v historii v soutěži ve Varech.

  1. 7. 2014

  Původní dokumentární tvorba České televize dosáhla jednoho ze svých největších úspěchů. V rámci soutěže dokumentárních filmů na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech se divákům a odborné porotě představí nový film režiséra Martina Duška K oblakům vzhlížíme. Jde o první případ, kdy je snímek vlastní výroby České televize zařazen do soutěže dokumentárních filmů v Karlových Varech.

 • Dva Modří andělé pro Cestu ven

  30. 6. 2014

  Film Cesta ven režiséra Petra Václava triumfoval na Art Film Festu.

 • Česká televize otevře Dům i pro televizní hvězdy

  24. 6. 2014

  Jiří Bartoška, Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Pavel Řezníček, Bára Poláková, Jakub Kohák, to jsou jen některé hvězdy nejnovějších projektů České televize, které se během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech představí v Domě ČT. Ten přivítá i hlavní tváře většiny ze šestnácti koprodukčních filmů České televize, které budou moci diváci ve Varech zhlédnout.

 • Novoměstský hrnec smíchu ocenil Osmy a další filmy České televize

  16. 6. 2014

  Šestatřicátý ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu 2014, který se uskutečnil od 8. do 14. června v Novém Městě nad Metují, ovládly filmy České televize. Ta kromě ceny za nejlepší studentské dílo posbírala všechna ocenění.

 • Všechny moje děti se ucházejí o Evropskou filmovou cenu

  13. 6. 2014

  Časosběrný dokument o životě v nejchudších východoslovenských osadách Všechny moje děti, který vznikl v koprodukci České televize a slovenské RTVS, vstupuje do boje o Evropskou filmovou cenu. Nominovala ho Slovenská filmová a televizní akademie. Na vzniku snímku režiséra Ladislava Kaboše se podílela Tvůrčí producentská skupina Patricka Diviše z brněnského studia.

 • Helena Třeštíková pokračuje v časosběru

  11. 6. 2014

  Nahoru a dolů – typický osud hrdinů ze snímků Heleny Třeštíkové. Dokumentaristky, která v červnu slaví pětašedesáté narozeniny a pracuje na novém filmu ukazujícím fenomén závislosti na drogách z netradiční perspektivy. Tvorbu Heleny Třeštíkové připomene Česká televize po tři červnové večery na programech ČT art a ČT2 vybranými dokumenty a pořadem Na plovárně. Film Život s Kašparem přitom bude vysílán nejen v televizní premiéře, ale i ve zcela nové verzi.

 • Porota vyhlásila filmy nominované na Cenu Pavla Kouteckého

  22. 5. 2014

  V rámci nominačních projekcí budou k vidění v Praze, Ústí nad Labem a Plzni

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]