Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Koprodukční filmy ČT na 67. ročníku MFF Cannes

  12. 5. 2014

  Na filmovém trhu Marché du Film bude česká kinematografie opět zastoupena v česko-slovenském pavilonu, který České filmové centrum sdílí se Slovenským filmovým ústavem. Pavilon se nachází v prestižní části trhu Village International pod číslem 133 a slouží jako prostor pro prezentaci českého filmu, filmových novinek, možností koprodukce s českými producenty a servisu poskytovaného zahraničním štábům, a zároveň jako zázemí pro české producenty, kteří se v jeho prostorách setkávají se zahraničními profesionály. Partnery pavilonu jsou Barrandov Studio a Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

 • Další ocenění: Kauza Cervanová, Počátky a Show!

  5. 5. 2014

  Zvláštní cenu pro evropský dokumentární film získal na Mezinárodním filmovém festivalu Crossing Europe v rakouském Linzi dokument Roberta Kirchhoffa Kauza Cervanová. Koprodukční snímek České televize tak rozšířil početnou sbírku dosud získaných festivalových ocenění.

 • Cirkus Bukowsky i Čtvrtá hvězda zabodovaly na Finále Plzeň.

  4. 5. 2014

  Na letošním ročníku festivalu Finále Plzeň získaly projekty České televize hlavní cenu v obou kategoriích věnovaných televizní tvorbě a dalších sedm ocenění, včetně Zlatého ledňáčka za celovečerní film pro koprodukční snímek Jako nikdy či zvláštního uznání pro film Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Dvě ocenění získal rovněž koprodukční snímek České televize Křídla Vánoc, který zabodoval v diváckém hlasování jako nejlepší hraný film. Cenu za nejlepší herecký výkon si odnesl jeho hlavní představitel Richard Krajčo.

 • Film Můj pes Killer získal Slnko v sieti 2014

  29. 4. 2014

  Autorské drama režisérky a scenáristky Miry Fornay Můj pes Killer získal slovenskou Národní filmovou cenu Slnko v sieti 2014. Filmařka cenu osobně převzala 26. dubna na jevišti historické budovy Slovenského národního divadla. Kromě ceny za nejlepší film získala Fornay i cenu za nejlepší režii a scénář.

 • Snímky z Brna na festivalu Finále Plzeň

  29. 4. 2014

  Právě dokončený televizní film Osmy, první díl ze seriálu Kriminálka Staré Město II, dokumenty Počátky, Show!, Kauza Cervanová a další pořady prezentují brněnské studio České televize na právě konaném 27. ročníku festivalu Finále Plzeň.

 • Česká televize představí ve Varech místo, kde jsou filmy doma

  28. 4. 2014

  Česká televize se v letošním roce podílí na pětadvaceti koprodukčních hraných i dokumentárních filmech. Své novinky představí spolu s tvůrci tam, kde jsou filmy doma, v Domě České televize na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Vedle interaktivního programu pro návštěvníky zprostředkuje Česká televize dění z Karlových Varů i televizním divákům.

 • Cesta ven v Cannes

  23. 4. 2014

  Po dlouhých 16 letech vrací český celovečerní film do Cannes

 • Trabanti slaví 10 000 diváků venkovní projekcí zdarma

  28. 3. 2014

  Koprodukční film České televize Trabantem až na konec světa vidělo za první dva týdny v kinech více než 9 000 diváků.

 • Televizní premiéra filmu Posel

  26. 3. 2014

  Příběh třicátníka Petra s názvem Posel se poprvé představí na televizních obrazovkách. Film natočil v brněnském studiu České televize Vladimír Michálek podle scénáře Marka Epsteina. V kinech byl uvedený před dvěma lety. Televizní premiéra ho čeká v pátek 28. března 2014 v 21:00 na ČT2.

 • Osm českých filmů v Hong Kongu

  24. 3. 2014

  …a mnoho dalších na jarních mezinárodních filmových festivalech

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]