Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Film Fair Play vyvolal diskuzi o dopingu

  7. 3. 2014

  Koprodukční film České televize Fair Play vstoupil do českých kin. Snímek režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové doprovázela při mimořádné projekci odborná diskuze k problematice dopingu ve sportu. Kromě režisérky filmu se jí účastnil například koulař Remigius Machura, jenž se v minulosti k dopingu přiznal, atlet Jiří Vojtík či Jan Chlumský z Antidopingového výboru ČR.

 • Filmový akcelerátor pro studenty

  27. 2. 2014

  Česká televize ve spolupráci s FAMU, FAMO a UTB vyhlašuje pitching dosud nerealizovaných studentských hraných filmů v min. délce 15 min za účasti zástupců ČT, pedagogů a studentů filmových škol. Nejlepšímu projektu bude nabídnuta koprodukce s ČT.

 • Koprodukční dokumenty ČT uspěly na Českých lvech

  24. 2. 2014

  Česká a filmová televizní akademie vybírala při hlasování v 21. ročníku výročních cen Český lev z 29 celovečerních hraných a animovaných filmů a 17 celovečerních dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2013. Čtyři nejvyšší ocenění – České lvy – získaly tři koprodukční snímky České televize.

 • BERLINÁLE: Diváckou cenu si odnáší koprodukční film České televize Sametoví teroristé

  17. 2. 2014

  Hraný dokument Sametoví teroristé vypráví příběh lidí, kteří se rozhodli teroristickými útoky bojovat proti komunistickému režimu bývalého Československa. Vzpoura byla namířena proti baštám režimu i jeho představitelům. Divácká cena sekce Fórum festivalu Berlinale otevírá koprodukčnímu snímku ČT dveře na mezinárodní filmovou scénu.

 • ČT získala v roli koproducenta čtyři Ceny české filmové kritiky

  27. 1. 2014

  Dvě ceny získalo drama Zdeňka Tyce Jako nikdy, když filmoví publicisté ocenili herce v hlavních rolích - Petru Špalkovou a Jiřího Schmitzera. Cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli převzal Jiří Lábus za výkon ve filmu Viktora Tauše Klauni. Nejlepším dokumentem roku se stal podle kritiků snímek Show! režiséra Bohdana Bláhovce.

 • Show! je nejlepším dokumentem

  27. 1. 2014

  Cenu české filmové kritiky za nejlepší dokument získal koprodukční snímek České televize Show! Pohled do zákulisí tuzemského zábavního průmyslu natočil Bohdan Bláhovec ve spolupráci s Tvůrčí producentskou skupinou Kamily Zlatuškové.

 • Česká televize si odnáší v roli koproducenta 60 nominací na Českého lva

  23. 1. 2014

  Třináct koprodukčních snímků České televize získalo celkem 60 nominací výročních cen Český lev. Soutěž pořádá Česká filmová a televizní akademie a v letošním 21. ročníku udělila celkem 75 nominací. Slavnostní předání cen proběhne v nové dramaturgii 22. února v Rudolfinu. Slavnostní večer bude Česká televize přenášet živě na programu ČT1.

 • Ceny české filmové kritiky předají kolegům i jejich držitelé!

  22. 1. 2014

  V sobotu 25. ledna 2014 budou v divadle Archa, v přímém přenosu ČT2, již počtvrté vyhlášeny Ceny české filmové kritiky, jimiž čeští filmoví publicisté ohodnotí nejlepší počiny uplynulého roku. Průvodcem večera bude moderátor Václav Moravec.

 • Debutující režisér Mádl, film o územním plánu Prahy i politický thriller Petra Zelenky. Filmové centrum ČT vrací návštěvníky do kin.

  20. 1. 2014

  Mádl, Zelenka, Krobot, Nellis, Špaček, Pavlásková, Sommerová, Tuček, to jsou jen někteří z režisérů, se kterými Filmové centrum České televize spolupracuje v roce 2014 na jejich nových snímcích.

 • Hrdinové legendárních Postřižin se vracejí. Česká televize chystá koprodukční film Krasosmutnění.

  16. 1. 2014

  Česká televize připravuje film Krasosmutnění, adaptaci stejnojmenné novely Bohumila Hrabala navazující na legendární Postřižiny. Projekt je výsledkem aktivní dramaturgie Filmového centra ČT. Autorem scénáře je Marek Epstein, režie se ujme Jiří Vejdělek, producentem bude Tomáš Hoffman. O látku projevili předběžný zájem i zahraniční producenti.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]