Místo, kde jsou filmy doma

Připravujeme, natáčíme

nahoru2017

Sama

Film o stárnoucí herečce, která zůstala na všechno sama, se odehrává pouze v jejím bytě. 92letá Luba Skořepová je jeho jedinou aktérkou. Zájem přátel, rodiny a divadel slábne, a tak se rozhodne, že její poslední šancí vrátit se na jeviště, je napsat si a zprodukovat představení sama. Pomocí svého mobilního telefonu zařizuje pronájem sálu, shání režiséra a kolegyni, která by s ní ve hře vystupovala. Objektiv kamery se stává jediným svědkem leckdy zoufalé snahy stárnoucí komičky přesvědčit svět, že za jeho zájem ještě stojí. Během nelehkého procesu zkoušení ze svého bytu neustále volá do vnějšího světa o pomoc, často marně, s minimální odezvou. Zamýšlí se nad touhou po uznání, smyslem života i nad blížící se smrtí, ale bez sebelítosti, s přesností a nadhledem staré ženy. Film je prokládán unikátními osobními archivy Luby Skořepové, které si od mládí sama natáčela. Tím, že film je hlubokou a upřímnou výpovědí staré ženy, která má stále „příliš" energie, ale svět o ni už příliš nestojí, se stává širším pohledem na tušené, ale nekomunikované téma - osamění ve stáří.

Premiéra v kinech: 21. 9. 2017
Koprodukce: MEDIA OFFLINE, Signal Generator, Otakar Faifr

Manželské etudy nového milénia

Premiéra v kinech: 2017
Koprodukce: Třeštíková Hana

Český Pepík jede do Polska

Premiéra v kinech: říjen 2017

Pouta mateřství

Dokument časosběrně sleduje příběhy matek, které se dostaly do vězení, a nyní se přesto snaží bát lepšími matkami, než byly ty jejich. „Díky mateřství lepším člověkem“, tak zní motto dokumentu, natáčeného pod pracovním názvem „Máma z basy“ ve specializovaném oddělení věznice ve Světlé nad Sázavou. Jedině tam si mohou odsouzené matky odpykávat trest společně se svými dětmi. Mateřská láska je obecně tou nejsilnější motivací k lepšímu životu. Ve Světlé nad Sázavou si takto odsedělo trest už 118 žen, do vězení se jich za celou dobu vrátilo jenom 6 %. Film sleduje tři hlavní hrdinky Andy, Báru a Petru až do dnů, kdy jejich děti nastupují do první třídy základní školy.

Premiéra v kinech: podzim 2017
Koprodukce: Nutprodukce

Modrá planeta

Premiéra v kinech: říjen 2017

Přes hranici

Dobrodružné putování dvou sourozenců za novým domovem. Vzpurná třináctiletá dívenka Kyona a její mladší, submisivněji založený bratr Adriel, na své pouti univerzálním časem i prostorem zažívají chvíle veselé i smutné, nebezpečné i hluboce lidské. Poetický film s originální animací na skle.

Premiéra v kinech: 2017

Kavky na cestě

Komediální roadmovie. Příběh dvanáctiletého Máry, který kvůli návštěvě dědy projel společně se svým kamarádem Heduš Českou republiku z jihu na sever, bez řidičáku, v cizím autě. Nebo také ne. Jak se brzy ukazuje, Mára je nespolehlivým vypravěčem a zůstává otázkou, co z jeho vyprávění je pravda.

Premiéra v kinech: podzim 2017

Planeta Česko

Premiéra v kinech: podzim 2017
Koprodukce: Produkce Radim Procházka s.r.o.

Sarkofág pro královnu

Premiéra v kinech: podzim 2017

Animovaná pohádka inspirovaná reálným příběhem sovětského pokusného psa Lajky, který byl vystřelen do kosmu bez možnosti návratu. Příběh tvoří metaforu s mnoha vrstvami hýřící vtipem, nápady, ale i varováním před nadvládou technologií a jejich zneužití.

Premiéra v kinech: 2. 11. 2017
Sbohem děcáku

Sbohem děcáku

nahoru2018

Švéd v žigulíku

Premiéra v kinech: leden 2018

Film pohybující se na hraně sci-fi a milostného thrilleru. Režie Karel Janák, dle námětu L. Slivky a M. Epsteina

Premiéra v kinech: 15. 3. 2018