Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Film Život podle Václava Havla ukáže poprvé celý Havlův pozoruhodný život

  3. 10. 2014

  O Václavu Havlovi byly natočeny stovky hodin materiálu, přesto biografický film zachycující celoživotního příběh velkého Evropana doposud chyběl. Pestrý Havlův život – rodinu, dětství, jeho lásky, dramatickou tvorbu a politickou činnost – zachytila v sedmdesátiminutovém dokumentárním filmu režisérka Andrea Sedláčková, která Havla představuje ve všech životních etapách a rolích, mj. jako intelektuálního rebela, milovníka žen a života či obdivovatele undergroundu a rockerů. Portrét Havla vznikl jako historicky první mezinárodní koprodukce České televize a franouzsko-německé televize ARTE. V České republice bude od 20. listopadu k vidění i v kinech.

 • Dokument o despotické lásce v maringotce soutěží o dokumentárního “Oskara“

  30. 9. 2014

  Český dokument slaví světový úspěch. Po letech byl totiž vybrán do soutěže Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Amsterdamu, který je považován za nejvýznamnější akci svého druhu na světě. Koprodukční film České televize Stále spolu režisérky Evy Tomanové se zde představí v listopadu ve světové premiéře. Soutěžit bude v kategorii režijních debutů a ucházet se bude i o Cenu diváků.

 • Koprodukční snímek České televize Fair Play je v nominacích na Evropskou filmovou cenu

  16. 9. 2014

  Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové, na kterém se Česká televize koprodukčně podílela, se bude o Evropskou filmovou cenu ucházet v konkurenci dalších devětačtyřiceti filmů. Vyhlášení se koná 13. prosince v lotyšské Rize. Česká televize již koprodukovala dva snímky, které v uplynulých letech „evropského filmového Oscara“ získaly. Dokument René režisérky Heleny Třeštíkové a animovaný celovečerní film Alois Nebel režiséra Tomáš Luňáka. Oba filmy, stejně jako aktuálně nominovaný snímek Fair Play, vyráběla se společností Negativ.

 • Míří k oblakům a také na filmový festival v Chicagu

  8. 8. 2014

  Dokumentární film Martina Duška K oblakům vzhlížíme čeká mezinárodní premiéra. Uskuteční se v říjnu 2014 v Chicagu na 50. ročníku tamního mezinárodního filmového festivalu. Pořadatelé snímek zařadili do soutěžní sekce. Jemná love story vystihující životní pocity současné vyřazené mladé generace, kterou diváci viděli poprvé letos v červenci na festivalu v Karlových Varech, vznikla v brněnském studiu České televize.

 • Spolupráce České televize, RWE a Barrandov Studia nabrala nový dech

  7. 7. 2014

  Změny podtrhuje nový název i logo FILMOVÉ NADACE. Partneři nadace v roce 2014 spolupracovali na realizaci čtyř celovečerních filmů.

 • Koprodukční filmy České televize v Karlových Varech

  3. 7. 2014

  Dům ČT během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech přivítá hlavní tváře většiny ze šestnácti koprodukčních filmů České televize, které budou moci diváci ve Varech zhlédnout.

 • Nevytuněná generace v oblacích výfukových plynů. Dokument vlastní výroby ČT poprvé v historii v soutěži ve Varech.

  1. 7. 2014

  Původní dokumentární tvorba České televize dosáhla jednoho ze svých největších úspěchů. V rámci soutěže dokumentárních filmů na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech se divákům a odborné porotě představí nový film režiséra Martina Duška K oblakům vzhlížíme. Jde o první případ, kdy je snímek vlastní výroby České televize zařazen do soutěže dokumentárních filmů v Karlových Varech.

 • Dva Modří andělé pro Cestu ven

  30. 6. 2014

  Film Cesta ven režiséra Petra Václava triumfoval na Art Film Festu.

 • Česká televize otevře Dům i pro televizní hvězdy

  24. 6. 2014

  Jiří Bartoška, Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Pavel Řezníček, Bára Poláková, Jakub Kohák, to jsou jen některé hvězdy nejnovějších projektů České televize, které se během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech představí v Domě ČT. Ten přivítá i hlavní tváře většiny ze šestnácti koprodukčních filmů České televize, které budou moci diváci ve Varech zhlédnout.

 • Novoměstský hrnec smíchu ocenil Osmy a další filmy České televize

  16. 6. 2014

  Šestatřicátý ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu 2014, který se uskutečnil od 8. do 14. června v Novém Městě nad Metují, ovládly filmy České televize. Ta kromě ceny za nejlepší studentské dílo posbírala všechna ocenění.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]