Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

 • Očekávaný film režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami je přirovnáván ke slavnému filmu Babel, režiséra Alejandra Inárritu

  11. 2. 2016

  Světová premiéra nového českého filmu režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami, proběhne již tento víkend na festivalu Berlinale. Film se bude promítat v neděli 14. 2. od 20 hod v kině Colosseum.

 • Souboj kin o premiéru Trabantem do posledního dechu vyhrálo kino Centrum v Havířově

  11. 2. 2016

  Už od půlky prosince soutěžilo 61 českých kin o premiéru filmu cestovatele Dana Přibáně Trabantem do posledního dechu. V internetovém hlasování, ukončeném 10. února, zvítězilo s bezmála dva a půl tisíci hlasy kino Centrum v Havířově.

 • FILMOVÁ NADACE: čas na odevzdání soutěžních scénářů se krátí

  28. 1. 2016

  Praha, 28. ledna 2016 – Už jen měsíc mají zájemci z řad renomovaných i začínajících autorů původních scénářů, aby přihlásili svá díla do soutěže FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář.

 • Ceny filmové kritiky rozdány

  25. 1. 2016

  Každoroční štafeta rozdávání filmařských cen postoupila v sobotu 23. ledna do dalšího kola Cenami filmové kritiky. V druhém kole hlasovalo 41 filmových publicistů. Z přehledné tabulky zveřejněné na webu (filmovakritika.cz) lze přesně zjistit, kdo jak hlasoval.

 • Přesilovka koprodukcí ČT v nominacích na České lvy

  21. 1. 2016

  Česká filmová a televizní akademie vybírala ze 27 hraných a animovaných filmů a 15 celovečerních dokumentů nominace na České lvy za rok 2015. Z titulů, které se utkají o o ceny pro nejlepší snímky loňského roku, může mít Česká televize oprávněnou radost.

 • Další filmová koprodukce ČT na Berlinale!

  21. 1. 2016

  Nový film Petra Václava Nikdy nejsme sami s Karlem Rodenem a Lenkou Vlasákovou v hlavních rolích bude mít světovou premiéru na festivalu Berlinale, který proběhne 11. – 21. února 2016. Film bude uveden v sekci Forum, zaměřené na počiny s výrazným autorským rukopisem.

 • Ocenění FITESu pro koprodukční filmy ČT

  18. 1. 2016

  V sobotu 16. 1. 2016 byly předány výroční ceny Filmového a televizního svazu Trilobit, které jsou každoročně udělovány nejhodnotnějším počinům v oblasti audiovizuální tvorby za uplynulé období.

 • Alena Mihulová - Nejlepší herečku v Palm Springs!

  11. 1. 2016

  I když by se to možná někomu mohlo zdát málo pravděpodobné, film, který se odehrává na Jižní Moravě, sbírá na zahraničních filmových festivalech jednu cenu za druhou. V sobotu 9. ledna, jen pár dní po vyhlášení ocenění 10 Directors to Watch, které získal režisér filmu Domácí péče Slávek Horák, dostala na filmovém festivalu v Palm Springs herečka Alena Mihulová za roli Vlasty v tomto snímku cenu Nejlepší herečka.

 • Slávek Horák s cenou pro vycházející režisérské hvězdy

  8. 1. 2016

  Kromě pěti nominací na Ceny české filmové kritiky si režisér filmu Domácí péče Slávek Horák v posledních dnech připsal další úspěch v podobě ocenění 10 Directors to Watch, které získal v Americe. Tento žebříček vycházejících režisérských hvězd na mezinárodní scéně sestavuje už dvacet let uznávaný filmový magazín Variety. V minulosti se do něj z českých jmen probojovali zatím jen Bohdan Sláma a David Ondříček.

 • Kolik Cen české filmové kritiky získá ČT?

  6. 1. 2016

  Málokteré novinové články jsou mezi filmovými tvůrci tak detailně probírány jako filmové recenze. Filmoví recenzenti ve svých příspěvcích nešetří filmaře a ti v následných komentářích zase tepou autory recenzí. Někdy by se až mohlo zdát, že si občas vzájemně ani nemohou přijít na jméno. Naštěstí se každoročně pořádají Ceny české filmové kritiky, kdy nastane klid zbraní. Recenzenti totiž (navzdory všem svým předchozím kritickým výtkám) každý rok nakonec najdou filmy, kterým chtějí udělit své ceny. A filmaři si pro ceny od českých filmových kritiků zase moc rádi chodí.

 [ 1 - 10 ]  [ 11 - 20 ]  [ 21 - 30 ]  [ 31 - 40 ]  [ 41 - 50 ]