Z Olympiády dětí a mládeže odvysílala Česká televize desítky hodin přímých přenosů

Olympiáda dětí a mládeže se konala od 23. do 27. června v Jihočeském kraji. Česká televize z ní odvysílala 31 hodin přímých přenosů na ČT sport a další desítky hodin na ČT sport Plus. V přenosech diváci mohli sledovat osmnáct z dvaceti celkových sportů. A vůbec poprvé ČT vysílala v přímém přenosu také zahajovací ceremoniál.

28. 6. 2024

„Věřím, že přímé přenosy z Olympiády dětí a mládeže na ČT sport budou inspirací pro další mladé sportovce. Dětský sport na obrazovku veřejnoprávní televize patří a Olympiáda dětí a mládeže je skvělý projekt a jsem rád, že i Česká televize přispívá k tomu, že děti motivuje do sportování,“ říká generální ředitel České televize Jan Souček.

Projekt vysílání z Olympiády dětí a mládeže v Jihočeském kraji chystala Česká televize déle než půl roku, samotné vysílací schéma od února 2024.

„Česká televize hraje klíčovou roli v popularizaci sportu a Olympiáda dětí a mládeže je skvělou příležitostí ukázat dětem nové vzory a třeba i budoucí olympioniky. Společně s Jihočeským krajem se nám podařilo uspořádat akci pro tři a půl tisíce mladých sportovců a jsem ráda, že ji mohli sledovat diváci u obrazovek České televize,“ přibližuje Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Výsledkem bylo, že se na obrazovkách ČT sport objevila většina ze soubojů o 216 sad medailí. „Prostřednictvím sestavy hostů ve studiu jsme se pokusili nabídnout různé pohledy na sport dětíi a mládeže v České republice. Do studia na Sokolském ostrově přišlo 26 hostů od organizátorů a sportovních funkcionářů, přes hvězdy Kristýnu Horskou, Víta Přindiše, Evu Puskarčíkovou nebo Pavla Masláka až po samotné sportující děti. Kromě hodnocení výsledků samotných jsme se věnovali prevenci dopingu nebo vlivu sociálních sítí na sport,” říká koordinátor vysílání z Olympiády dětí a mládeže Tomáš Budka.

Olympiádu dětí a mládeže vysílal ČT sport každý den od 23. do 27. června. „Nejsledovanější bylo hned slavnostní zahájení, na které se dívalo 62 tisíc diváků, s podílem na sledovanosti 2,57 %. Zásah činil 165 tisíc diváků starších čtyř let. Velmi sledovaná byla také atletika a plavání. Celkový zásah přenosů z Olympiády dětí a mládeže činí 600 tisíc diváků starších čtyř let,“ doplňuje výkonná ředitelka výzkumu a programových analýz ČT Renata Týmová.

Tiskové oddělení České televize