Přes prázdniny budou děti pomáhat postavičkám Déčka vyhrát Zápas století – letošní letní soutěž zdůrazní sportovní hodnoty

Déčko okouzlila olympiáda! V dospělém světě se nyní děje tolik sportovních událostí, že se i ČT :D nadchlo do závodů. Sportování plné zábavy však kamarádům z Déčka překazil známý padouch Černobíl. Během letní soutěže budou děti pomáhat vytrénovat tým známých postaviček programu pro nejmenší, aby Černobíla zvládl porazit! Letní soutěž s Déčkem začíná 1. července.

28. 6. 2024

„Prázdninovou rodinnou hru chystáme vždy už od zimy, začínáme na ní pracovat vlastně hned poté, co zavřeme tradiční Adventní kalendář. Každý rok vymýšlíme napínavý a zábavný příběh, který bude děti a jejich rodiče či prarodiče lákat k cestě za výlety a který přinese rodině hezký společný zážitek. Letos chceme děti v návaznosti na sportovní super rok skrze příběh rovněž motivovat k pohybu, zdůrazňujeme ale i týmovou spolupráci a fair play,“ vysvětluje Veronika Součková, manažerka produktu Déčko.cz a ČT art.cz.

Letos Černobíl v roli trenéra družstva naklonovaných golemů porazil tým Déčka v turnaji ve vybíjené, a navíc uvěznil zákeřnou lstí většinu postaviček na střídačce. Zbylým barevným hrdinům nezbývá nic jiného než sehrát s Černobílovým neférovým družstvem zápas o osud celého Déčka. Jedině výhrou mohou osvobodit své přátele a zachránit s nimi i celý dětský program České televize – a to nezvládnou bez pomoci malých diváků!

Jelikož je letošní letní soutěž inspirovaná olympiádou, děti se na výletech důkladně pohybově vyřádí. Čeká na ně Tréninkový deník i různé sportovní úkoly, za jejichž splnění budou pomocí odeslaných hesel virtuálně dodávat hrdinům z Déčka potřebnou zdatnost a sílu do Zápasu století proti Černobílovi. Ten se odehraje na stránkách Déčka na samém konci prázdnin, 30. srpna v 18:00.

Mapu zapojených institucí i schránek v přírodě najdete na webu www.zapas-stoleti.cz. Za získaná hesla zadaná na webu či v mobilní aplikaci Léto s Déčkem se děti mohou zapojit do soutěže
o některou z 1 110 cen.

Upoutávka ke stažení zde.