Den otevřených dveří 2009 — Den otevřených dveří — Televizní studio Ostrava — Česká televize

Televizní studio Ostrava

Prohlídka zákulisí TS Ostrava

  • Podívejte se do televizního zákulisí!
  • Jedinečná prohlídka televizního studia v Ostravě

Den otevřených dveří Televizního studia Ostrava 2009

Den otevřených dveří přilákal do studií v Ostravě a Olomouci téměř 2500 lidí

V sobotu 30. května se v 9.00 hodin otevřely vstupy do Televizního studia Ostrava a Zpravodajského studia v Olomouci.

V Ostravě až do šesté večerní procházeli návštěvníci studiem, odkud vysíláme zpravodajské pořady, a studiem, v němž vzniká Dobré ráno, Medúza, Sama doma, Šikulové, Na stopě a další. Setkávali se tady s těmi, které znají z televizní obrazovky, aby se dověděli podrobnosti o tom, jak takové pořady vznikají. Podívali se také do střižen, na pracoviště režie, zvukovýrobu a do redakce zpravodajství. Komentáře odborníků i setkání se zpravodajskými redaktory jim pomohly udělat si představu o tom, co se děje v zákulisí televize veřejné služby. Na nádvoří si prohlédli velký přenosový vůz a ze své návštěvy studia si mnozí odnášeli televizní suvenýry a knížky z Edice ČT.

Ve foyeru budovy na Dvořákově ulici se v hodinových intervalech konaly autogramiády osobností. Přišly Kamila Teslíková, Iva Lukšová a Ivana Bartoňová z pořadu Bydlení je hra, Linda Bendová a Jana Bohušová ze Sama doma a Zkus mít vkus. Monika Horsáková, Kateřina Huberová, Tomáš Vzorek a Pavel Janošec z Dobrého rána. Zejména děti se rády setkaly s Ivo Martákem ze dvojice, která si říká Šikulové. Přišli také Tobi a Vladimír ze Sabotáže a Aleš Juchelka z Medúzy. Na ně navázal Roman Svoboda se svými kolegy z relace Na stopě. Vyvrcholením byla téměř čtyřhodinová autogramiáda Lukáše Vaculíka, kterého si diváci oblíbili v seriálu Proč bychom se netopili a Strážce duší. Knihy, které vznikly ve spojení s televizními seriály, podepisoval spisovatel Arnošt Vašíček.

Ve studiích byli i další moderátoři Dobrého rána, například Monika Žídková, Radek Erben nebo Markéta Pernická. Ve zpravodajském newsroomu hovořili Karel Novák, Šárka Bednářová, Martin Musial, Drahomíra Račáková, Aleš Gongol, Dagmar Famfulíková, Jana Dronská, Jiří Loučka, Iva Bartoňová a Mojmír Žáček o své práci. Kristina Staškivová oslovila televizní diváky aktuálními zprávami z průběhu ostravského televizního dne ve čtyřech živých vstupech do televizního vysílání na ČT1 a ČT24.

Procházku studiem a autogramiády si pro dnešní den jako svůj hlavní program vybralo na 2300 lidí, převažovaly rodiny s dětmi, bylo mezi nimi i několik cizinců. Přestože studio nemá do všech pracovišť bezbariérový přístup, zprostředkovali pořadatelé tuto možnost i handicapovaným návštěvníkům.

Téměř 200 lidí si našlo cestu do zpravodajského studia v Olomouci. V sedmnáctém patře Regionálního centra Olomouc se setkali s týmem redakce vedeným Janem Plachým, aby se dověděli podrobnosti o tom, jak funguje pracoviště, které zajišťuje aktuální informace z Olomouckého kraje.

Fotografie z DOD Ostrava

Foto: Rostislav Šimek