Nesmělý profesor se začne starat o nalezené miminko. Aby však nepřišel o místo, musí batole udržet v tajnosti před celu dívčí internátní školou.
Režie a scénář: Hugo Haas, Jan Alfréd Holman. Hrají: Hugo Haas, Adina Mandlová, Leopolda Dostalová, Erna Ženíšková a další.
Děvčata, nedejte se!

Emanuel Pokorný, starý mládenec, má nastoupit jako profesor do venkovské církevní školy. Před odjezdem však nalezne ve svém pokoji odložené nemluvně. Protože nemá čas pátrat po rodičích dítěte, tajně pronese dítě do penzionátu. A jeho trampoty od té chvíle nemají konce...

Role nesmělého profesora v komedii Děvčata, nedejte se! byla jako stvořená pro Huga Haase, od jehož narození v těchto dnech uplynulo 120 let. Ten se také společně s Janem Alfrédem Holmanem podílel na scénáři a režii. Přísnou paní ředitelku penzionátu hrála Leopolda Dostalová; byla to její druhá filmová role. Studentku Vlastu, která je do Emanuela tajně zamilovaná, ztvárnila Adina Mandlová, od jejíž smrti letos uplyne 30 let. Ve filmu se objevil i Ladislav Boháč, Jiří Dohnal, Světla Svozilová a Jan Pivec. Snímek měl premiéru v srpnu 1937.

Napište nám