Zázračný přístroj, který vrací ztracené mládí, má zásadní háček –⁠ klienti nesmí sníst špenát, jinak se účinky vymknou kontrole.
Režie: Václav Vorlíček. Scénář: Miloš Macourek, Václav Vorlíček. Hrají: Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Iva Janžurová, František Filipovský a další.
Což takhle dát si špenát

Hrdiny bláznivé komedie plné krkolomných absurdních zápletek, záměn, zmatků a rozuzlení jsou meloucháři Jarda Zemánek a Franta Liška, kterým nic není svaté. Sotva se dostanou z vězení, kde se ocitli kvůli nepodařené krádeži lihu, už jedou v další levotě. Oba výtečníky si totiž najme majitel kosmetického salónu Netušil, spolčený s docentem Mlejnkem z výzkumného ústavu, kde právě vynalezli přístroj k regeneraci starých dojnic. Netušil chce získat přesnou kopii přístroje, která má bohatým paničkám vracet ztracené mládí. Má to ale háček. Kdo chce léčebnou kúru podstoupit, nesmí v kritické době jíst špenát, který účinky přístroje znásobuje...

Zábavná historie o světovém objevu regeneračních paprsků a o českých podvodníčcích dostala typicky dobový název Což takhle dát si špenát a byla poprvé uvedena na podzim 1977. V kinech ji vidělo jeden a půl miliónu diváků.

Napište nám