Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • tomáš  •  14. 2. 2017 11:45 Reagovat 11 0

  !!!!!!!

  Chtěl jsem přepnout na můj nejoblíbenější Wajdův film Krajina po bitvě a těšil se na Stanislawu Celiňskou, ale - nešlo to. Ve chvíli, kdy se mi prst na spoušti ovladače chvěl nedočkavostí, přišli tři obstarožní vojáci v čele s Menšíkem do sálu na zábavu... a už jsem nemohl přepnout vůbec nikam. Přestože mám Lásky nakoukané z dvd xkrát a přestože je mi vždycky Anduly strašlivě líto, znovu jsem si tuhle nádhernou českou novovlní klasiku užil dosytosti, těšíc se na dva trialogy: jeden právě začal (vojáci v sále), druhý přišel v závěru a odehrál se v posteli (Šebánek, Ježková, Pucholt) - a pokud byl opravdu kompletní improvizací, nepřestane mne uchvacovat do smrti. (No a pár desetiletí mám také v hlavě půlnoční otevírání kufru za zvuku státní hymny i „výslech a starosti“, tak krásně zahrané Miladou Ježkovou...) Forman, Papoušek, Passer (a několik dalších s Chytilovou té doby) zůstanou úžasní v tom, co dělali - jen nepřestanu litovat, že v té „vlně“ nenatočili podobných krás mnohem více. Takhle upřímný, přirozený a otevřený „holčičí“ film, jako jsou Lásky, snad u nás nebyl natočen nikdy (přesto mám Panenku -a Homolkovy- o krapítek raději: a nechci vynechat ani geniální Intimní osvětlení, Nejkrásnější věk i nedoceněné Pomalé šípy). Kdykoli dám před všemi Amadey, Valmonty a vůbec kompletní USA tvorbou Miloše Formana (snad kromě Přeletu) přednost kterémukoli z geniálních Herců neherců Šebánkovi, Vostrčilovi nebo Ježkové: mmch pan Kolb (kromě toho, že mi strašně moc připomíná mého náčelníka z vojny) je a zůstane krásným dědouškovským filmovým zjevením (škoda, že hrál jen v 6 filmech) a paní Ježková vynikající Formanovou trefou, která se bohatě vyplatila. (Nechci zapomenout ani na přitažlivou Janu Novákovou a další, skvěle vybrané neherce). Vůbec se nedivím, že Šebánkovi chodily nabídky k filmování ještě deset let po jeho smrti - s Vostrčilem zůstane mým nejoblíbenějším neHercem. (Paní Hano Brejchová, nikdy jste se neměla za co stydět! Byla jste v Láskách naprosto úžasná!)

 • Buri 31. 3. 2015 14:28 Reagovat 2 3

  Kdy

  Díl Jamese Bonda Jen pro tvé oči by měla ČT2 vysílat v pátek 3.4. od 20:00 místo Veselých Velikonoc. Jen nechápu proč o tom nemohli informovat již včera nebo to alespoň dát do aktualit. Asi aby si každý užil hledaní na jejich skvělých webových stránkách.

 • Jakub 30. 3. 2015 00:21 Reagovat 2 3

  Přečetl jsem si předešlé komentáře a možná, že po nich už na to nikdo nebude chtít odpovídat, ale chci se zeptat nějaké zodpovědné osoby z České televize, jak to bude s vysíláním filmu Jen pro tvé oči, tj. jestli se bude vysílat, nebo ne, a pokud ano, kdy. Předem děkuji za odpověď.

 • JANDELOVI Z BRNA 29. 3. 2015 22:51 Reagovat 2 2

  UPŘÍMNOU SOUSTRAST RODINĚ A CELÉ KULTURNÍ VEŘEJNOSTI NAD ZTRÁTOU TOHOTO VELKÉHO A DOBRÉHO ČLOVĚKA!

  S PANEM ONDŘÍČKEM JSME SE POTKALI, RÁD SE NÁM PODEPSAL S VĚNOVÁNÍM. SLEDUJEME JEHO CESTU OD 60. LET AŽ DOSUD. JE TO VELIKÁN SVĚTOVÉHO VÝZNAMU A BUDE CHYBĚT ČESKÉMU FILMOVÉMU UMĚNÍ. NECHŤ MÁ HODNĚ NÁSLEDOVNÍKŮ! ČEST JEHO PAMÁTCE! UPŘÍMNĚ SOUCÍTÍME S JEHO RODINOU.

 • David 29. 3. 2015 21:43 Reagovat 4 3

  007

  To, že mám zkažený nedělní večer černobílým uctěním památky zesnulého umělce z roku 65 patřící na art přežiji. Jistě se najde divák,který to ocení. Změnit titulek a upoutávku na webu jde! Ale je někomu zdechlo informovat fandy 007 o přesunutí, nebo úplnému zrušení Bonda považuji za amatérismus! Děkuji ČT za nádherný večer u jiné stanice s reklamami!!!!!!!!!!

 • Honza 29. 3. 2015 21:19 Reagovat 5 2

  Děkuji ČT za zmenu v programu a kvalitním informováním diváků

  Alespoň informaci vyste mohli napsat na web.

 • Roger Moore 29. 3. 2015 21:02 Reagovat 4 2

  Zkažený večer akorát, děkuji ČT!

 • 29. 3. 2015 20:40

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Miroslav 29. 3. 2015 20:38 Reagovat 6 2

  to se nedělá

  Jsem velmi rozladěn (když to řeknu jemně a slušně) zrušením dnešního dílu Jamese Bonda a nahrazením filmu Lásky jedné plavovlásky. Celý týden se těším na další příběh Bonda, sleduji celou sérii Bondfest a najednou jeden díl vypadne! V programu není ani zmínka o náhradním termínu, v programu je pro příští týden uveden další díl dle plánu, ale takto to přece nejde!!! Jak můžete ze série jeden díl vynechat??? Uctění smrti Miroslav Ondříčka opakováním (výborného) filmu Lásky jedné plavovlásky (který na českých televizích běží minimálně 2x do roka) takto nabourá zcela nevhodně program, na který se diváci těší. Toto je opravdu velmi, ale velmi nevhodný a nedomyšlený krok. I když je ČT u mě prakticky jediná TV, kterou občas sleduji, dlouhodobě mi vadí právě tato nekoncepčnost, kdy ČT začne vysílat nějaký tématický celek, ale pak ho přeruší nebo ukončí apod. (bohužel nemůžu nyní agrumentovat konkrétně, jelikož si to nikde nepíšu a přesně si nyní nevzpomenu).

 • David 29. 3. 2015 20:21 Reagovat 6 2

  Důlezité je že jako platiči veřejnoprávní televize jim stojíme za to nás informovat. Klobouk dolů a jen tak dál

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi