Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Petr 18. 2. 2019 00:31 Reagovat 12 1

    Petr

    Vynikající film. Můj naprosto nejoblíbenější, vždy na něj čekám a těším se. Další filmy, řekněme série, už se mi nezdají tak dobré, i když zdařilé jsou nepochybně také a ani možnost jejich sledování si nenechám ujít. Skvělý námět, špičkové herecké obsazení, zkrátka mnoho důvodů, proč se na film těšit. Nezklame. K příspěvku Tomáše jen doplním, že film na DVD již vyšel. Zmíněného DVD jsem sám majitelem.

  • tomáš  •  22. 2. 2016 08:10 Reagovat 34 3

    !!!

    První (a vynikající) z dosud pěti natočených českých kriminálek, v nichž se objevuje postava majora Kalaše (chronologicky: Strach, Vrah skrývá tvář, Po stopách krve, Na kolejích čeká vrah, Diagnóza smrti), ve dvou filmech doplněná o nadporučíka Vargu (Strach, Vrah skrývá tvář). Tak, jak je pro mnohé „jediným pravým“ komisařem Maigretem Jean Gabin, tak je Rudolf Hrušínský v „kalašovkách“ tím, kdo vytváří onu krásně depresivní hustou atmosféru svým geninálním, „nehybným“ herectvím (ve filmu Na kolejích čeká vrah jej bohužel nahradil Jiří Sovák). Ve Strachu RH provází výborný Radoslav Brzobohatý a ve skvělém scénáři a perfektní režii Petra Schulhoffa, který v počátcích své režijní kariéry vytvářel skutečná mistrovská díla (včetně satirických krátkých filmů) tak oba předvádějí herecký koncert. Děj, který se prakticky věnuje jen vyšetřování, umocňuje černobílé ladění obrazu a přes minimum hudby, která je ve filmu použita, se tenze nádherně stupňuje: bez obezliček, bez (samozřejmě tehdy nemožných) digitálních efektů, bez (pro mnohé nezbytných) milostných scén a vedlejších odboček…nic jiného, než jen vyšetřování, které diváka důmyslně propracovanými a pomalu odkrývanými cestičkami dovede k nečekanému závěru a k pachateli. Stominutový film tak bez využití efektních berliček k „zatraktivnění děje“ nenudí ani na chvíli (čím to asi bude, že). Perlička na závěr: Strach je (k mé veliké lítosti) jediným filmem z oněch pěti „kalašovek“, který dosud nevyšel na DVD. Filmografie Petra Schulhoffa je přitom na DVD víc než slušně zastoupena – k vydání chybí kromě zmíněného Strachu jen celovečerní filmy Vím že jsi vrah a Osud jménem Kamila.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi