Podivná „sebevražda“ dvou sester donutí kapitána Vašátka ve výslužbě oprášit staré řemeslo. Bude na záhadu zamčeného pokoje stačit?
Režie: Dušan Klein. Scénář: Václav Šašek. Hrají: Jiří Bartoška, Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Miroslav Macháček a další.
Zrcadlo nenávisti

Při vyslovení jména spisovatelky H. Proškové se každému milovníkovi detektivních románů vybaví kapitán Vašátko a svérázná postava neortodoxního malíře Horáce. Její povídky patří k tomu nejlepšímu, co česká detektivní literatura může nabídnout. Scenárista V. Šašek si vybral povídku „Křivý prostor“, která vás zaujme svou nenapodobitelnou atmosférou staré Prahy s jejími křivolakými uličkami, svéráznými krámky a hospůdkami a podivuhodnými postavičkami z ulice. O takovou atmosféru usiloval i režisér D. Klein spolu s ostatními tvůrci.

Horác (J. Bartoška) navštíví svého přítele, bývalého kriminalistu (R. Hrušínský) a je zaujat dvěma zvláštními ženami, které bydlí v domě naproti. Ty staré sestry spolu žijí celý život, škorpí se, dělají si naschvály, ale být bez sebe nemohou. A pak jsou jednoho dne obě dvě sestry nalezeny ve svém zamčeném bytě mrtvé. Otrávily se plynem. Oficiálně je případ uzavřen jako sebevražda. Jenže, Horácovi se to nezdá… I když ho jeho přítel kriminalista odrazuje, pátrá dál. Byly ty ženy zavražděny? A má v tom prsty Janza, nebo jejich přítel Pesný, který měl bydlet v jejich bytě?

Režie: Dušan Klein. Scénář: Václav Šašek. Hrají: Jiří Bartoška, Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Miroslav Macháček a další.

Napište nám