25 minut

9. února

Část: Koncert na pomoc lidem z domu zničeného výbuchem

Obsah dílu

Parkovací dům centru Budějovic zatím neulevil — Nové Město na Moravě čeká náročný víkend — Ceny bytů klesají, na jihu Čech stoupají — V Karlových Varech se sesouvá další skála — Koncert na pomoc lidem z domu zničeného výbuchem — Falešná videa s vlky mají děsit obyvatele Šumavy — Obaly z e-shopů zdražují obcím svoz odpadu — 100 let od narození Krále Šumavy — Samovýrobou dřeva je možné ušetřit za vytápění — Opravy voliér zničených sněhovou kalamitou

Části dílu

01:05
Parkovací dům centru Budějovic zatím neulevil
  Nový parkovací dům v Českých Budějovicích zatím dopravě v historickém centru neulevil. Otevřený je druhý týden a řidiči si na něj zvykají. Část motoristů si stále zkracuje cestu přes náměstí Přemysla Otakara druhého a parkuje v jeho blízkosti. Průjezd některými místy v centru je dál složitý.
  03:42
  Nové Město na Moravě čeká náročný víkend
   Další den biatlonového šampionátu v Novém Městě na Moravě. Před necelou hodinou odstartoval sprint žen. Do města tedy i dnes přijely tisíce fanoušků. Problematická je tak hlavně doprava v ulicích i celém okolí.
   05:32
   Ceny bytů klesají, na jihu Čech stoupají
    V cenách bytů v jednotlivých regionech jsou stále velké rozdíly. Ve třetím čtvrtletí loňského roku celorepublikově klesly o necelé dvě procenta. Zatímco v Praze byty lehce zlevnily, třeba v Jihočeském kraji naopak podražily oproti předchozímu čtvrtletí - o víc než sedmnáct procent.
    08:45
    V Karlových Varech se sesouvá další skála
     V Karlových Varech specialisté zpevňují další skálu. Těsně u lázeňského centra statik zjistil několik uvolněných kusů, u kterých hrozilo, že se zřítí. Zvětralé skalní masivy město řeší dlouhodobě. Do jejich zabezpečení magistrát každoročně investuje až patnáct milionů korun.
     10:52
     Koncert na pomoc lidem z domu zničeného výbuchem
      Benefiční koncert na podporu rodiny, která přišla o dům. V Kamenném Újezdě na Českobudějovicku ho uspořádal obecní úřad a pomoct má pětičlenné rodině Vlašánkových, kterou před měsícem připravil o bydlení výbuch plynu. Za pár desítek minut tam živě zahraje Jihočeská filharmonie.
      14:08
      Falešná videa s vlky mají děsit obyvatele Šumavy
       Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků. Upozornila na to organizace Hnutí Duha - Šelmy. Desítky tisíc lidí nedávno reagovaly třeba na záznam s vlčím vytím, které má pocházet z Prachaticka. Zároveň ale chovatelé stále upozorňují na škody, které jim smečky způsobují na hospodářských zvířatech. Naposledy vlci napadli stádo ovcí na Šumavě.
       16:35
       Obaly z e-shopů zdražují obcím svoz odpadu
        Pytle s plastem a kontejnery plné papírů. Sběrná místa v obcích na západě Čech trápí velké množství odpadu - hlavně krabic a obalů po nákupech z e-shopů. Náklady na jeho svoz firmy skokově navyšují a pro vesnické rozpočty je to velká zátěž. Starostové hledají řešení.
        18:25
        100 let od narození Krále Šumavy
         Před sto lety se na Prachaticku narodil Josef Hasil - agent a převaděč lidí, kteří se snažili utéct na Západ. Do historie se zapsal jako Král Šumavy. Sám za hranicemi zůstal a usídlil se ve Spojených státech amerických, kde v roce 2019 i zemřel. Před 12 lety českobudějovické redakci poskytl na dálku po telefonu exkluzivní rozhovor, ve kterém zavzpomínal na železnou oponu.
         19:55
         Samovýrobou dřeva je možné ušetřit za vytápění
          V lesích stoupá zájem o samovýrobu dřeva - tedy možnost kácení a odvoz z lesa samotnými zájemci. A to i přesto, že se u něj od začátku roku zvýšila sazba DPH na 21 procent. Tu ale lesníci do cen nepromítli a změnu v dohledné době ani neplánují.
          23:45
          Opravy voliér zničených sněhovou kalamitou
           Voliéry v hlubocké zoologické zahradě zůstávají pro návštěvníky uzavřené. Poničil je sníh při prosincové kalamitě. Škoda byla zhruba 15 milionů korun. Zahrada teď chystá rozsáhlé opravy. Mezitím se do zoo sami vracejí někteří ptáci, kteří po protržení sítí uletěli.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           12. února

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           19. dubna

           Speed Marathon, den ve znamení měření rychlosti — Na horách bude dál sněžit — Dekarbonizace teplárny bude o miliardy dražší — Strojvedoucí se zaškolují na vlaky RegioFox — Nádraží na Vysočině zavoní — Bývalou policejní budovu už vlastní město — Malé nemocnice se stále snaží lákat mladé lékaře — Ámos ČT EDU za využívání digitálních technologií — Tygr z Hluboké odcestoval do Maďarska — Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

           19. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. dubna

           Sníh ráno komplikoval dopravu na Šumavě — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — Výhodnější bydlení pro lékaře a učitele — Plzeň chce víc městských bytů — Výčepních je v Česku málo — V Českých Budějovicích začal Travelcon — Úskalí vysočinských cyklostezek — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

           18. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           17. dubna

           Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplaty — Jaderné úložiště na jihu Čech, pro a proti — Dopravu v Plzni omezí v létě opravy komunikací — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Nácvik záchrany člověka z větrné elektrárny — Sdílená kola za sebou mají rekordní zimní sezónu — Vlci v blízkosti obcí mohou dostat GPS obojky — Plzeň chce nová úseková měření rychlosti — Záchranářem od štěněte — iReportéři na výletě do Humpolce

           17. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           16. dubna

           Havlíčkův Brod změní systém plateb za popelnice — Třídění tuků a olejů v Plzni ještě nezdomácnělo — Na Šumavě znovu nasněžilo — Protesty proti úpravě vodního zákona — Poptávka po slepicích v Česku opět roste — Mimořádný zájem o šestileté studium na gymnáziu — Vodovod i kanalizace pro Malesice — Letecká technika v novém muzeu ve Studenci — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek

           16. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. dubna

           Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — Další školní ulice ve Žďáru nad Sázavou — Mimořádný zájem o přijímací zkoušky na gymnázia — Náhlá změna počasí — Některá města už brigádníky nezaměstnají — Exotické druhy zvířat v parcích i volné přírodě — Mladí pstruzi pro rybářské revíry — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Rekonstrukce historické kašny v Táboře začala

           15. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. dubna

           12. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. dubna

           11. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           10. dubna

           10. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           9. dubna

           9. 4. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. dubna

           8. 4. 2024 na ČT1

           Napište nám