26 minut

24. června

Obsah dílu

Trasa vysokorychlostní železnice — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — Znovuotevření D7 v Chlumčanech u Loun — Udělení vyjímky pro těžbu na Tlustci — Část koalice chce zmírnit penzijní reformu — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji — V Brodci nechce stále nikdo vládnout — Porucha trakčního vedení na železnici — Protesty proti Inovačnímu centru v Pardubicích — Nová základna ZZS v Hrádku nad Nisou — Pieta za oběti nacistického teroru v Ležákách — Nové cyklostezky mezi Mostem a Litvínovem — Horní Ředice Vesnicí roku Pardubického kraje — Pohlaví královédvorských hyenek hřivnatých — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Vyhlídkové lety pro handicapované v H. Králové

Části dílu

00:52
Trasa vysokorychlostní železnice
  Vysokorychlostní trať budí emoce v celém regionu. Lidi se bojí rámusu, zničení domů i přetížení nákladními vlaky. O jejím koridoru právě jednali zastupitelé Ústeckého kraje.
  05:27
  Budoucnost skiareálu v Bedřichově
   Vedení Bedřichova na Jablonecku v anketě zjišťuje, jestli si lidé přejí zachovat tamní sjezdovky. Současný majitel chce areál prodat soukromému investorovi.
   07:25
   Znovuotevření D7 v Chlumčanech u Loun
    Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo čtyřkilometrový úsek dálnice D7 u Chlumčan v Ústeckém kraji. Stavební práce tam trvaly více než dva roky.
    07:44
    Udělení vyjímky pro těžbu na Tlustci
     Firma Kamenolom Brniště získala výjimku z ochrany zvlášť chráněných druhů rostlin a živočichů pro plánovanou obnovu těžby čediče na Tlustci na Českolipsku.
     08:03
     Část koalice chce zmírnit penzijní reformu
      Pomalejší růst věku odchodu do důchodu Piráti, lidovci a hnutí STAN jsou pro zmírnění vládní penzijní reformy, která s jeho postupným navyšováním počítá.
      09:19
      Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji
       První jednotka RegioPanter dnes vyjela na trať z Hradce Králové do Chlumce nad Cidlinou. České dráhy v regionu postupně nasadí 7 těchto souprav.
       11:32
       V Brodci nechce stále nikdo vládnout
        Obec Brodce na Lounsku ani dva roky po volbách do zastupitelstev nemá vedení. O práci v zastupitelstvu tam nikdo neprojevil zájem.
        13:24
        Porucha trakčního vedení na železnici
         Porucha na trakčním vedení v České Třebové od druhé hodiny ranní komplikovala železniční dopravu. Na jednom z hlavních uzlů prasklo napínací lano a spadlo do kolejiště.
         14:38
         Protesty proti Inovačnímu centru v Pardubicích
          Pardubický kraj chystá investici přímo v centru krajského města chce postavit Inovační centrum za 221 milionů korun. Proti plánované stavbě, se ale postavili obyvatelé z okolních domů.
          16:36
          Nová základna ZZS v Hrádku nad Nisou
           Záchranáři v příhraničním Hrádku nad Nisou mají novou výjezdovou základnu. Dosud sídlili v nevyhovujících prostorách, kam se přestěhovali po povodních v roce 2010.
           18:19
           Pieta za oběti nacistického teroru v Ležákách
            194 bílých růží za 194 obětí – tak dnes děti ze základních škol Včelákov a Skuteč uctily památku obětí heydrichiády na Pardubicku. A stovky obětí Heydrichiády si připomněli v Ležákách i o uplynulém víkendu.
            20:27
            Nové cyklostezky mezi Mostem a Litvínovem
             Most a Litvínov propojí v budoucnu nová cyklostezka. Obě města odsouhlasila spolupráci na jejím vzniku.
             20:45
             Horní Ředice Vesnicí roku Pardubického kraje
              Horní Ředice na Pardubicku zvítězily v konkurenci 19 obcí v soutěži Vesnice roku v Pardubickém kraji. Obec dostane milion korun.
              21:02
              Pohlaví královédvorských hyenek hřivnatých
               Tři mláďata hyenky hřivnaté v královédvorském safariparku prošla veterinární kontrolou. Ta ukázala, že jde o dvě samice a jednoho samce.
               21:35
               Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží
                Téměř dvě stě let starý javor u nádraží v Pardubicích má jít k zemi. Ve vizualizaci přestavby nádraží s ním správa železnic nepočítá.
                23:22
                Vyhlídkové lety pro handicapované v H. Králové
                 Otevřené nebe pro hendikepované. Na letišti v Hradci Králové se konal 15. ročník charitativní akce. Při ní mohou vyhlídkové lety vyzkoušet lidé se všemi typy postižení.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 25. června

                 Přehled dílů

                 326 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 24. července

                 Stavební úřady kritizují nový systém — Heřmanův Městec chce obnovit místní rybník — Vyloučení Budimexu z tendru na stavbu D11 — Nález granátu u Máchova jezera — Nová odpočívadla pro kamiony u Žatce — Letní kapacity pardubických mateřských škol — Nehoda tří nákladních aut na D8 — V liberecké ZOO vzniká umělý mokřad. — 20 let od záchytu první nelegální tabákové linky — Policie dopadá řidiče bez dálničních známek — Modernizace zázemí historické štoly Starý Martin — Uzavřená Bobří soutěska — Cesta Obřím dolem je opět průchodná — Příměstský tábor v Zoo Děčín — Nová psí posila královéhradecké policie — Ed Sheeran po pěti letech v Česku

                 24. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 23. července

                 Mrtvý po požáru bytového domu v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Olympijský festival v Mostě — Haly u D8 na Ústecku nebudou — Silnici si spletli se závodní dráhou — Muž zkolaboval v autě uprostřed křižovatky — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu začal projednávat krajský soud v Liberci. — Nové vlakové soupravy Regiofox — Nejvyšší soud vyhověl dovolání bývalých dozorců — Dolní jez na Ohři v Kadani prochází rekonstrukcí — Rybáři staví přehrážky pro pstruhy — Autobusy na Ještěd jezdí skoro prázdné. — Nová samička zebry bezhřívé ve dvorské zoo — Rodinný den v Podbořanech — Vyhořelý zámek v Maršově bude sloužit seniorům

                 23. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 22. července

                 Dva roky od požáru v Českém Švýcarsku — KRNAP zavřel stezku Obřím dolem — Rekordní počet zásahů horské služby — Tendr na přestavbu tratě do zóny Kvasiny — Požár sklizeného pole u Žďáru nad Orlicí — Opravené mosty u Bystřan na Teplicku — Nejvyšší soud vyhověl dovolání dozorců z Rýnovic — Zájem o rehabilitaci v Lázních Bělohrad — 80 let od prvního bombardování Pardubic — Výročí sestřelení amerických letců — Opravená vodní nádrž Kozlák v Lužci — Eiffelova věž pro Olympijský festival je hotová — Milionová auta u Brodského rybníku — Dobývání Vítkova zkomplikovalo horké počasí — Připomínka židovské komunity v Luži

                 22. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. července

                 Celosvětový výpadek IT služeb — Nehoda minibusu a osobního automobilu na Lounsku — Obvinění muže z výbuchu prodejny při výrobě CBD — Obnovení provozu Tyršovy veřejné plovárny — Liberecký kraj chce získat část sklářského muzea — Brigáda v technických službách pro studenty — Studenti zahradnické školy zahradničí přes léto — Spor o supermarket u Panské skály — O pohřbívání do země je na Liberecku větší zájem — Ani letos Arnošt z Pardubic nevypluje — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — České Švýcarsko tématem třetího dílu Zkraje ČT — Velký zájem o kempy pro budoucí zdravotníky

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Josefov a Terezín zachrání peníze z ministerstva — Pašování drog do rýnovické věznice na Jablonecku — Horská služba během prázdnin vyjíždí častěji — Policie dopadla trojici zlodějů na Hradecku — 50 let od výbuchu chemičky na Mostecku — Řasy znečišťují Sečskou přehradu na Chrudimsku — Obyvatelé Hradce Králové řeší vyplavený potok — Spor o technické služby v České Lípě — Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Policie dopadá řidiče bez dálničních známek — Protesty proti stavbě nové výrobní haly — Turisty čekají poslední jízdy parních vlaků — Liberecká zoo ušetří na vodě novými mokřady — Koupaliště na Královéhradecku zůstávají čistá — Příměstský IT tábor pro dívky na Pardubicku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 17. července

                 Rozsáhlá modernizace železničního uzlu v České Třebové — Oprava nádražní budovy v Jaroměři — Nová odbočka na železnici mezi Prahou a Děčínem — Omezení provozu v nemocnicích — Situace s omezováním péče nemocnic v regionu — Zranění diváků při dostihu policie odložila — Přestavba křižovatky u Solnice na kruhový objezd bude hotová nejspíš dříve — Muž v Ústí nad Labem měl týrat padesát koček — Horolezci z Krkonoš jako první zdolali Muču Kiš — Rozhovor s horolezcem Jaroslavem Bánským — Nespokojenost obyvatel Děčína s novou továrnou — Noční požár kůlny v Otovicích na Broumovsku — Ceny průmyslu v červnu meziročně vzrostly — Výzvy na opravu Terezína a Josefova — Pokuta za nové převlékárny na Mšenu

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 16. července

                 <<Už nelze podat kandidátky pro krajské volby>> — Soud k výbuchu muničního skladu v Bílině — Tři zájemci o hradecký fotbalový klub — Opilý cyklista málem skončil pod kamionem — Spor o sochu sovětského vojáka v Litoměřicích — Kdy žádat odškodnění za zpoždění vlaků — Nebývalé škody po divočácích v Ústí nad Labem — Rozdíly v cenách za demolici ruiny v Pardubicích — Lávku přes Jizeru čeká demolice — Návrat ohrožených syslů do přírody — Invazivní rostliny ohrožují horské louky — Počet sebevražd v Česku mírně roste — ČNB zachytila přes tisíc padělků bankovek — Dva atmosferické jevy na jedné fotografii — 130 let od dálkové jízdy z barona Liebiega — Sběr semen v NP České Švýcarsko

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. července

                 Padla překážka pro dostavbu D11 — Letos se řidičům otevře nejvíc km dálnic — Liberec dražil odtažená auta — Podzemí Sněžky je opět přístupné — Zavazadla na letišti vykládají hasiči — Stavbaři na Miletě hloubí podchody — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Petice chce zabránit demolici mostu — Volné ubytovací kapacity na horách — Dotace na odstranění černých skládek — Ústavní soud řešil případ disidenta Wonky — Oprava přivaděče na dálnici D8 — Strážníci pomohli dítěti z uzamčeného auta — Návrh na obžalobu čtyř mužů kvůli vraždě — Neckyáda pobavila obyvatele Pnětluk — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. července

                 Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

                 11. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám