25 minut

28. května

Obsah dílu

Soud o požáru ve Vejprtech — Dražba cenných sortimentů dříví — Opatření v Dolním Žlebu kvůli záplavám — Stavba velkokapacitních nádrží na Litoměřicku — Koupaliště zahajují sezonu — Vstupné na koupaliště v roce 2024 — Laboratoř pro 3D tisk v medicíně — Nebezpečí srážky se zvěří — Hrádek n. N. se rozloučil se starostou Horinkou — ÚS: letošní snížení platů soudců je protiústavní — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Soutěž Peče celá škola v Mojžíři — Nový vyhlídkový ochoz na hradu Trosky — Rekonstrukce Larischovy vily — Obří hnízdo kladivouše v Safari Parku — Příprava na koncert ZUŠ OPEN — Den starokladrubského koně — Výluka vysílače Krásné

Části dílu

01:01
Soud o požáru ve Vejprtech
  Okresní soud v Chomutově dnes začal řešit tragický požár v domově se zvláštním režimem, který se stal ve Vejprtech v roce 2020. Obžalovaný je ředitel zařízení Viktor Koláček, kterému hrozí až deset let vězení.
  04:19
  Dražba cenných sortimentů dříví
   V uplynulé sezoně zvýšil státní podnik Lesy České republiky prodej nejkvalitnějších sortimentů dřeva přibližně o třetinu. A to téměř na třicet jedna milionů korun.
   04:39
   Opatření v Dolním Žlebu kvůli záplavám
    Město Děčín se připravuje na případné zaplavení silnice do Dolního Žlebu. Hasičům chce ulehčit práci zakoupením bývalé hasičské zbrojnice, kde by měli uloženou techniku.
    04:59
    Stavba velkokapacitních nádrží na Litoměřicku
     O šest nových velkokapacitních nádrží se rozšiřuje Areál ČEPRO v Hněvicích na Litoměřicku. Skladuje se tam benzin a nafta. Dvě z nových nádrží už rostou do výšky.
     05:28
     Koupaliště zahajují sezonu
      Většina koupališť v Královéhradeckém kraji plánuje otevřít v půlce června nebo až o letních prázdninách. Některá už ale vítají první návštěvníky.
      07:10
      Vstupné na koupaliště v roce 2024
       Podle Asociace bazénů a saun České republiky zdražilo letos vstupné o 5 až 25 procent. Jako důvod zdražení často uvádějí provozovatelé koupališť vyšší náklady na energie, ale také na mzdy sezonních pracovníků.
       07:50
       Laboratoř pro 3D tisk v medicíně
        Na fakultě zdravotnických studií v Ústí nad Labem otevřela Krajská zdravotní specializované pracoviště 3D tisku. Lékaři si na něm budou moci vytisknout třeba model kosti, kloubu, nebo části těla, kterou plánují operovat. HOST: Tomáš Novotný – přednosta ortopedické kliniky, Krajská zdravotní, Ústí nad Labem
        10:31
        Nebezpečí srážky se zvěří
         V Česku došlo za poslední půl rok k více než deseti tisícům střetům se zvířaty. Nejvíce jich bylo ve Středočeském, Jihočeském a Ústeckém kraji.
         12:55
         Hrádek n. N. se rozloučil se starostou Horinkou
          V Hrádku nad Nisou se rozloučili se starostou Josefem Horinkou, který zemřel náhle 9. května. Poslední rozloučení provázela bezpečnostní opatření.
          13:53
          ÚS: letošní snížení platů soudců je protiústavní
           Zásah do platů soudců v letošním a předloňském roce byl protiústavní – rozhodl o tom Ústavní soud. Za rok 2024 budou mít soudci nárok na zpětné dorovnání, pro rok 2022 to ale neplatí.
           14:47
           Využití a údržba krytů civilní ochrany
            Na dva dny se v Pardubicích veřejnosti otevřel jeden ze čtyř krytů civilní ochrany, které město vlastní. Podobných krytů jsou po celé České republice tisíce, stovky z nich jsou stále funkční. Zájem o provoz mají nejen samotné radnice, ale třeba i obyvatelé a firmy.
            17:09
            Soutěž Peče celá škola v Mojžíři
             Takhle vypadala soutěž v pečení, která se konala na základní škole v ústecké části Mojžíř. Škola je ve vyloučené lokalitě. Učitelé chtěli dětem ukázat, že i s omezeným rozpočtem pěti set korun se dá dobře vařit.
             19:06
             Nový vyhlídkový ochoz na hradu Trosky
              Na věži Baba zříceniny hradu Trosky v Českém ráji řemeslníci dokončují výstavbu vnitřního vyhlídkového ochozu. Dřevo nahradila ocel, která lépe odolává přírodním živlům.
              19:25
              Rekonstrukce Larischovy vily
               Československá obec legionářská získala peníze na další opravu Larischovy vily v Pardubicích.
               19:45
               Obří hnízdo kladivouše v Safari Parku
                V Safari Parku ve Dvoře Králové chovatelé zpozorovali ve voliéře nové hnízdo kladivouše afrického.
                20:15
                Příprava na koncert ZUŠ OPEN
                 Celkem 444 základních uměleckých škol se podílí na programu letošního ročníku Benefičního koncertu Magdaleny Kožené a ZUŠ Open. Ten dnes odvysílá Česká televize na kanále ČT art.
                 22:06
                 Den starokladrubského koně
                  Prohlídky stájí, kočárový rej nebo čtverylka k výročí pěti let od zápisu na seznam UNESCO. Tak vypadal Den starokladrubského koně, který národní hřebčín oslavil jediné původní české plemeno.
                  24:07
                  Výluka vysílače Krásné
                   Zítra v čase mezi 6. a 15. hodinou bude plánovaná výluka vysílače Hradec Králové/Pardubice - Krásné. Pro diváky, který z něj signál přijímají, tak budou programy České televize v dané době nedostupné.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   29. května

                   Přehled dílů

                   327 dostupných
                   Stopáž25 minut

                   25. července

                   Nový poplatek pro investory v Hradci Králové — Zahájení olympijského festivalu u jezera Most — Vyšetřování tragického požáru v Jičíně — Řidič jel o 100 km rychleji, než směl — Auto na Teplicku narazilo do stromu — Obilí v Libereckém kraji dozrálo dříve — První obžalovaní v rozsáhlé drogové kauze na Liberecku si vyslechli rozsudek. — Nemocnice Teplice a nezisková organizace Květina zahájily spolupráci — Festival Benátská! 2024 v Liberci — Královéhradečtí strážníci na elektroskútrech — Pardubičtí vězni pracují pro Linku bezpečí — Chráněný motýl na jilemnické louce — Sochařka z Afriky ve dvorské zoo — Pirátský tábor v Mělčanech — Méně turistů na královéhradeckých památkách — První letní sezona Žatce jako památky UNESCO

                   25. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   24. července

                   Stavební úřady kritizují nový systém — Heřmanův Městec chce obnovit místní rybník — Vyloučení Budimexu z tendru na stavbu D11 — Nález granátu u Máchova jezera — Nová odpočívadla pro kamiony u Žatce — Letní kapacity pardubických mateřských škol — Nehoda tří nákladních aut na D8 — V liberecké ZOO vzniká umělý mokřad. — 20 let od záchytu první nelegální tabákové linky — Policie dopadá řidiče bez dálničních známek — Modernizace zázemí historické štoly Starý Martin — Uzavřená Bobří soutěska — Cesta Obřím dolem je opět průchodná — Příměstský tábor v Zoo Děčín — Nová psí posila královéhradecké policie — Ed Sheeran po pěti letech v Česku

                   24. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. července

                   Mrtvý po požáru bytového domu v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Olympijský festival v Mostě — Haly u D8 na Ústecku nebudou — Silnici si spletli se závodní dráhou — Muž zkolaboval v autě uprostřed křižovatky — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu začal projednávat krajský soud v Liberci. — Nové vlakové soupravy Regiofox — Nejvyšší soud vyhověl dovolání bývalých dozorců — Dolní jez na Ohři v Kadani prochází rekonstrukcí — Rybáři staví přehrážky pro pstruhy — Autobusy na Ještěd jezdí skoro prázdné. — Nová samička zebry bezhřívé ve dvorské zoo — Rodinný den v Podbořanech — Vyhořelý zámek v Maršově bude sloužit seniorům

                   23. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. července

                   Dva roky od požáru v Českém Švýcarsku — KRNAP zavřel stezku Obřím dolem — Rekordní počet zásahů horské služby — Tendr na přestavbu tratě do zóny Kvasiny — Požár sklizeného pole u Žďáru nad Orlicí — Opravené mosty u Bystřan na Teplicku — Nejvyšší soud vyhověl dovolání dozorců z Rýnovic — Zájem o rehabilitaci v Lázních Bělohrad — 80 let od prvního bombardování Pardubic — Výročí sestřelení amerických letců — Opravená vodní nádrž Kozlák v Lužci — Eiffelova věž pro Olympijský festival je hotová — Milionová auta u Brodského rybníku — Dobývání Vítkova zkomplikovalo horké počasí — Připomínka židovské komunity v Luži

                   22. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   19. července

                   Celosvětový výpadek IT služeb — Nehoda minibusu a osobního automobilu na Lounsku — Obvinění muže z výbuchu prodejny při výrobě CBD — Obnovení provozu Tyršovy veřejné plovárny — Liberecký kraj chce získat část sklářského muzea — Brigáda v technických službách pro studenty — Studenti zahradnické školy zahradničí přes léto — Spor o supermarket u Panské skály — O pohřbívání do země je na Liberecku větší zájem — Ani letos Arnošt z Pardubic nevypluje — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — České Švýcarsko tématem třetího dílu Zkraje ČT — Velký zájem o kempy pro budoucí zdravotníky

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Josefov a Terezín zachrání peníze z ministerstva — Pašování drog do rýnovické věznice na Jablonecku — Horská služba během prázdnin vyjíždí častěji — Policie dopadla trojici zlodějů na Hradecku — 50 let od výbuchu chemičky na Mostecku — Řasy znečišťují Sečskou přehradu na Chrudimsku — Obyvatelé Hradce Králové řeší vyplavený potok — Spor o technické služby v České Lípě — Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Policie dopadá řidiče bez dálničních známek — Protesty proti stavbě nové výrobní haly — Turisty čekají poslední jízdy parních vlaků — Liberecká zoo ušetří na vodě novými mokřady — Koupaliště na Královéhradecku zůstávají čistá — Příměstský IT tábor pro dívky na Pardubicku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   17. července

                   Rozsáhlá modernizace železničního uzlu v České Třebové — Oprava nádražní budovy v Jaroměři — Nová odbočka na železnici mezi Prahou a Děčínem — Omezení provozu v nemocnicích — Situace s omezováním péče nemocnic v regionu — Zranění diváků při dostihu policie odložila — Přestavba křižovatky u Solnice na kruhový objezd bude hotová nejspíš dříve — Muž v Ústí nad Labem měl týrat padesát koček — Horolezci z Krkonoš jako první zdolali Muču Kiš — Rozhovor s horolezcem Jaroslavem Bánským — Nespokojenost obyvatel Děčína s novou továrnou — Noční požár kůlny v Otovicích na Broumovsku — Ceny průmyslu v červnu meziročně vzrostly — Výzvy na opravu Terezína a Josefova — Pokuta za nové převlékárny na Mšenu

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   16. července

                   <<Už nelze podat kandidátky pro krajské volby>> — Soud k výbuchu muničního skladu v Bílině — Tři zájemci o hradecký fotbalový klub — Opilý cyklista málem skončil pod kamionem — Spor o sochu sovětského vojáka v Litoměřicích — Kdy žádat odškodnění za zpoždění vlaků — Nebývalé škody po divočácích v Ústí nad Labem — Rozdíly v cenách za demolici ruiny v Pardubicích — Lávku přes Jizeru čeká demolice — Návrat ohrožených syslů do přírody — Invazivní rostliny ohrožují horské louky — Počet sebevražd v Česku mírně roste — ČNB zachytila přes tisíc padělků bankovek — Dva atmosferické jevy na jedné fotografii — 130 let od dálkové jízdy z barona Liebiega — Sběr semen v NP České Švýcarsko

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   15. července

                   Padla překážka pro dostavbu D11 — Letos se řidičům otevře nejvíc km dálnic — Liberec dražil odtažená auta — Podzemí Sněžky je opět přístupné — Zavazadla na letišti vykládají hasiči — Stavbaři na Miletě hloubí podchody — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Petice chce zabránit demolici mostu — Volné ubytovací kapacity na horách — Dotace na odstranění černých skládek — Ústavní soud řešil případ disidenta Wonky — Oprava přivaděče na dálnici D8 — Strážníci pomohli dítěti z uzamčeného auta — Návrh na obžalobu čtyř mužů kvůli vraždě — Neckyáda pobavila obyvatele Pnětluk — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                   12. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám