25 minut

21. května

Obsah dílu

Kilometrové kolony na hlavních tazích do Německa — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Fotovoltaická elektrárna na výsypce dolu Bílina — Návrh obžaloby pro 14 lidí za převádění migrantů — Další divočák nakažený africkým morem — Nejkratší a nejteplejší topná sezona za 60 let — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště pokračuje — Debata s občany na zastupitelstvu Hradce Králové — Další etapa rekonstrukce nádraží v Lovosicích — Petice občanů proti těžbě kamene na Mostecku — Přibývá nehod malých letadel — Cvičný zásah hasičů u požáru lesa ve Hřensku — Plenérová představení na Kunětické hoře — Zemřel architekt Otakar Binar — Připomínka vojáků padlých v novodobé historii

Části dílu

01:08
Kilometrové kolony na hlavních tazích do Německa
  Dopravní kolaps na hlavních tazích do Německa. Na dálnicích D5 a D8 se tvořily desítky kilometrů dlouhé kolony aut. Hlavním důvodem bylo posílení kontrol na hranicích se sousedním státem - a také tamní státní svátek. Na D5 pak situaci komplikovala i oprava vozovky.
  03:27
  Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji
   První den návštěvy prezidenta Petra Pavla a první dámy v Pardubickém kraji. Do regionů Petr Pavel v prezidentské funkci přijíždí postupně. Pardubický je posledním ze 14 krajů, do kterého zavítal. A
   07:28
   Fotovoltaická elektrárna na výsypce dolu Bílina
    Místo těžebních strojů - fotovoltaické elektrárny. Takové jsou plány ČEZu a Severočeských dolů. Na dolu Bílina teď proto testují nové unikátní konstrukce uchycení solárních panelů - a to s pomocí staré vysloužilé techniky.
    09:31
    Návrh obžaloby pro 14 lidí za převádění migrantů
     Policie navrhla obžalovat 14 lidí za převedení dvou tisícovek migrantů - a to z Turecka do Česka nebo do dalších zemí Evropské unie. Obvinění zůstávají ve vazbě - hrozí jim až 16 let vězení.
     09:53
     Další divočák nakažený africkým morem
      Dalšího divočáka nakaženého africkým morem ulovili myslivci v Hrádku nad Nisou na Liberecku. Hranice ochranného pásma se měnit nebudou.
      10:13
      Nejkratší a nejteplejší topná sezona za 60 let
       Letošní topná sezona v Česku byla nejkratší a nejteplejší za posledních 60 let. Tuzemské teplárny zaznamenaly nejnižší dodávky tepla - proti průměru až o desetinu nižší.
       10:27
       Vyšetřování zakázky na dětské hřiště pokračuje
        Antimonopolní úřad vyšetřuje zakázku na dětské hřiště v Pardubicích. To vyšlo na 9 milionů 600 tisíc korun - výběrové řízení vypsal 5. městský obvod. Za pochybení už dostal pokutu 100 tisíc korun, podal proti ní ale odpor. Správní řízení se tak opakuje. Na zakázku upozornili opoziční zastupitelé - kteří o ní měli pochybnosti.
        12:21
        Debata s občany na zastupitelstvu Hradce Králové
         Obyvatelé okrajové části Hradce Králové proti plánované stavbě obchvatu a průmyslové zóně. Členové spolku Zdravé Plotiště dnes dali najevo svůj nesouhlas na zastupitelstvu města.
         15:31
         Další etapa rekonstrukce nádraží v Lovosicích
          Lovosice mají nově bezbariérové nádraží. Správa železnic nechala přestavět zastaralá nástupiště a taky podchod. Dnes začala další etapa - kompletní rekonstrukce nádražní budovy.
          17:34
          Petice občanů proti těžbě kamene na Mostecku
           V Braňanech na Mostecku teď místní předávají zastupitelům obce petici proti těžbě kamene. Kamenolom na zalesněném Červeném vrchu chtějí otevřít Severočeské doly. Autoři petice upozorňují, že by se kámen těžil v blízkosti rodinných domů. Lidé proto požadují referendum.
           19:25
           Přibývá nehod malých letadel
            Přibývá nehod malých letadel. Za první čtvrtletí letošního roku inspektoři vyšetřují na dvě stě nahlášených událostí. Poslední nehoda se stala včera v areálu letiště v Milovicích. Zranili se dva lidé.
            21:43
            Cvičný zásah hasičů u požáru lesa ve Hřensku
             Děčínští hasiči vyjedou ve středu ráno ke cvičnému zásahu požáru lesa nedaleko osady Mezní Louka ve Hřensku. 12 požárních jednotek si za účasti několika strážců přírody procvičí hasební práce a dopravu vody na dálku.
             22:02
             Plenérová představení na Kunětické hoře
              Na Kunětické hoře na Pardubicku zahajuje východočeské divadlo plenérová představení. V programu budou koncerty kapel a divadelní představení východočeského divadla Pardubice.
              22:22
              Zemřel architekt Otakar Binar
               Ve věku 92 let zemřel architekt Otakar Binar. Autor interiéru hotelu Ještěd. Spolu s architektem Karlem Hubáčkem byl zakládajícím členem světoznámého architektonického studia SIAL.
               22:44
               Připomínka vojáků padlých v novodobé historii
                Připomínku padlých vojáků, kteří v novodobé historii zahynuli na zahraničích misích, uctilo Sdružení válečných veteránů v Libereckém kraji. V novodobé historii Armády České republiky se ze zahraničích misí nevrátilo na třicet českých vojáků.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                22. května

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                21. června

                V Libereckém kraji začaly žně. — Natáčení seriálu Limity režiséra Petra Zelenky

                21. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. června

                V Libereckém kraji začíná Nesnězeno.

                20. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. června

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                17. června

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Rock for People jako udržitelný festival — Energetické úspory Pardubického kraje — Olympijský festival u jezera Most — Rekonstrukce Vrbenského kasáren — Výcvik řidičů kolové a pásové techniky — Petice za zachování mostu u Broumova — Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná — Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství — Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Město Most zruší internátní školku — Koncert pro obnovu kaple — Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech — Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku — Děti se učily poskytnout pomoc zraněným

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                13. června

                Budoucnost Trojzemí — Ve Václavicích začala stavba vodovodu. — Do Česka dorazily americké stroje pro armádu — Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách — V říčce Olešce na Semilsku je račí mor — Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj — Tromba na Lounsku — Policie zadržela protivládní aktivisty — Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové — Krajská cena za památkovou péči — Mezinárodní divadelní festival v H. Králové — Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí — Art point v městské knihovně Most — Záchrana vyhynulých nosorožců — Škola v Dobrušce učí studenty s roboty — Stolní hry o přestávkách místo mobilů

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Drážní inspekce prověřuje nehodu v Pardubicích — Rekonstrukce Nechranické přehrady — Mapa republiky v Krkonoších odtála o měsíc dříve — Muže zavalil stokilový balík papíru — Stavební zábor okolo tábora před Úřadem vlády — Nehoda zablokovala provoz na D7 — Začíná festival Rock for People — Objevené snímky severočeských památek — Akce Kroky bez násilí — Dny chleba v Pardubicích — Výuka branné výchovy — Vypuštění uzdraveného orla do volné přírody — Vstup do děčínské zoo pro dárce krve zdarma — Vodácké odpoledne na rybníku Biřička — Do Krkonoš se vrací ohrožený druh motýl

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                11. června

                Oprava ústeckého mostu se blíží — Odstranění poškozeného vagónu RegioJet — Špatný stav budov při požáru ve Vejprtech — Sucho díky děšťům odeznívá — Starostka Litvínova míří do sněmovny — Úspěšný nábor policistů na Děčínsku — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ústecké Činoherní studio má nového ředitele — Mezinárodní cvičení chemických jednotek — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Těžká technika demoluje most v Semilech. — Poslední zápas před ME ve fotbale — Spor o úklid soutěsky po požáru — Uzavřená silnice kvůli sanaci svahu — Přívěs s hnojem se odpojil od traktoru — Výcvik plnění požárního bambi vaku — Na dálnici D8 bývají přeplněné odpočívky pro kamiony — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — O stavbě větrníků rozhodli místní — Účast při eurovolbách v krajích — Nedostatek krve ve FN Hradec Králové — Nový pavilon v ústecké nemocnici — 50 milionů pro ústecké filmaře — U Litomyšle našli dva bronzové sekeromlaty — Obnova státního zámku Litomyšl — První evropská dálková jízda slaví 130 let — Slet československých letadel 2024 — Krajský sokolský slet v Turnově

                10. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám