25 minut

13. května

Obsah dílu

Stát začal s převodem pozemků bez majitele — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Vazba pro šest zločinců z Ukrajiny — Traktor sjel v Děčíně na železniční trať — MŽP: hladina podzemní vody u Turówa stoupá — Kontroly na hranicích budou pokračovat — Na Jablonecku hořel hektar lesa — Výstraha před nebezpečím požárů — Trénink lesního požáru na Šluknovsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Pravidla pro sdílené koloběžky — Do Hradce Králové se vrátí sdílené koloběžky — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Natáčení nové vánoční pohádky ČT — Záchrana srnky z potoka na Děčínsku — Žáci z Litoměřic soutěžili v USA v robotice — Polární záře viditelná z Česka — Mezinárodní festival Anifilm — Otevření rozhledny Vlčí hora po loňském požáru

Části dílu

01:01
Stát začal s převodem pozemků bez majitele
  Pozemky, silnice i hrobka. Stát začíná s převodem DESÍTEK - tisíc nemovitostí, které získal na začátku roku - buď se o ně nikdo nepřihlásil nebo vlastnictví přesvědčivě neprokázal. Šanci tyto nemovitosti získat přednostně - teď mají města, obce a státní podniky.
  02:55
  Stížnosti na změny v ústecké MHD
   Stovky stížností a připomínek dostal Ústecký dopravní podnik kvůli změnám v jízdních řádech. Ty platí od začátku května. Část linek autobusů a trolejbusů jezdí po úplně nových trasách. A změnilo se i jejich číslování.
   04:46
   Vazba pro šest zločinců z Ukrajiny
    Soud v Náchodě vzal do vazby všech 6 zadržených Čechů, které Ukrajina v pátek vydala k trestnímu stíhání do vlasti. Podíleli se na činnosti podvodného call-centra v Oděse, které mělo okrádat majitele účtů v bankách v Česku. Škoda je podle policie zatím téměř 30 milionů, pravděpodobně ale ještě poroste.
    06:46
    Traktor sjel v Děčíně na železniční trať
     Traktor zastavil provoz na mezinárodním železničním koridoru v Děčíně. Byl zaparkovaný na zahradě a sjel na trať. Jeho vyproštění trvalo hasičům přes hodinu. Po trati v těchto místech jezdí z Česka většina nákladních vlaků do Německa a dál na sever Evropy.
     07:02
     MŽP: hladina podzemní vody u Turówa stoupá
      V okolí polského dolu Turów stoupá hladina podzemní vody. Podle ministerstva životního prostředí je to díky těsnicí bariéře, která má zamezit odtékání vody z Česka. Hladina stoupá poprvé za posledních deset let.
      07:21
      Kontroly na hranicích budou pokračovat
       Kontroly na hraničních přechodech s Německem budou pokračovat. Shodl se na tom ministr vnitra Vít Rakušan se svým saským protějškem. Na některých dálnicích kontroly způsobují časté kolony. Podle obou ministrů ale opatření funguje, protože počty nelegálních migrantů klesají.
       08:07
       Na Jablonecku hořel hektar lesa
        Třetí stupeň požárního poplachu vyhlásili hasiči v Libereckém kraji kvůli požáru. Hořel les na ploše sto krát sto metrů v těžko dostupném lesním terénu ve Frýdštějně na Jablonecku.
        08:28
        Výstraha před nebezpečím požárů
         A právě před požáry varují i meteorologové. Výstraha začne platit v noci – a to na většině území Čech - a západní části Moravy. Do Národním parku České Švýcarsko kvůli tomu platí noční zákaz vstupu. Živě je s námi z Hřenska ve spojení kolega Milan Danda.
         09:42
         Trénink lesního požáru na Šluknovsku
          A hasiči na utajeném místě ve Šluknovském výběžku o víkendu trénovali - právě - na lesní požár. A to hlavně na situaci, kdy na místě není cisterna.
          10:14
          Speciální betonáž obchvatu pod vodou
           Betonování pod vodou. Tuto unikátní práci provádí potápěči na stavbě severo-východního obchvatu Pardubic. Lednové povodně tam totiž narušili stabilitu rozestavěného mostu.
           12:07
           Pravidla pro sdílené koloběžky
            Města hledají pravidla pro sdílené koloběžky v ulicích. Hlavním problémem je jejich povalování na místech, kde by být ani neměly.
            12:33
            Do Hradce Králové se vrátí sdílené koloběžky
             HOST: Lukáš Řádek /TOP 09/, náměstek primátorky, Hradec Králové
             14:56
             Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu
              V Hradci Králové před chvílí vyhlásili výsledky soutěže o nejlepší webové portály měst o obcí. Zlatý erb je součástí konference Internet ve státní správě a samosprávě, která se věnuje zavádění prvků eGovernmentu napříč resorty. Průběh konference sledovala Věra Hofmanová.
              17:32
              Natáčení nové vánoční pohádky ČT
               Filmový štáb začal natáčet letošní vánoční pohádku pro Českou televizi. První klapka - padla v lesích v Českém Švýcarsku.
               19:19
               Záchrana srnky z potoka na Děčínsku
                Děčínští hasiči vyjížděli k záchraně srnčete, které uvízlo v Jílovském potoce. Pomocí speciálních odchytových sítí vyděšené zvíře z vody vytáhli. Srna neutrpěla žádné zranění, a proto ji mohli hasiči vypustit do lesa.
                19:34
                Žáci z Litoměřic soutěžili v USA v robotice
                 Žáci litoměřické základní školy se svým týmem ROBO - TITANS soutěžili na šampionátu v americkém Dallasu. Jejich úkolem bylo sestavit a naprogramovat vlastního robota, kterého následně ovládali na hřišti.
                 19:52
                 Polární záře viditelná z Česka
                  V Česku výrazně klesla šance vidět polární záři v podobné intenzitě jako tomu bylo v pátek. I když předpovědi původně odhadovali vhodné podmínky na pozorování až do úterý, meteorologové oznámili, že aktuální vlna sluneční aktivity odezněla.
                  20:53
                  Mezinárodní festival Anifilm
                   Liberec se na šest dnů stal centrem animovaného filmu. Mezinárodní festival Anifilm opět nabídl to nejlepší, co v průběhu loňského roku v domácí i zahraniční animované filmové tvorbě vzniklo. Snímky hodnotila odborná porota i návštěvníci.
                   22:56
                   Otevření rozhledny Vlčí hora po loňském požáru
                    Opravená rozhledna Vlčí hora v Krásné Lípě je otevřená pro veřejnost, kterou loni v dubnu poničil požár. Do původního stavu se ji podařilo vrátit i díky veřejné sbírce.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    14. května

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    21. června

                    V Libereckém kraji začaly žně. — Natáčení seriálu Limity režiséra Petra Zelenky

                    21. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    20. června

                    V Libereckém kraji začíná Nesnězeno.

                    20. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    19. června

                    19. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    18. června

                    18. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    17. června

                    17. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    14. června

                    Rock for People jako udržitelný festival — Energetické úspory Pardubického kraje — Olympijský festival u jezera Most — Rekonstrukce Vrbenského kasáren — Výcvik řidičů kolové a pásové techniky — Petice za zachování mostu u Broumova — Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná — Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství — Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Město Most zruší internátní školku — Koncert pro obnovu kaple — Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech — Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku — Děti se učily poskytnout pomoc zraněným

                    14. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    13. června

                    Budoucnost Trojzemí — Ve Václavicích začala stavba vodovodu. — Do Česka dorazily americké stroje pro armádu — Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách — V říčce Olešce na Semilsku je račí mor — Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj — Tromba na Lounsku — Policie zadržela protivládní aktivisty — Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové — Krajská cena za památkovou péči — Mezinárodní divadelní festival v H. Králové — Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí — Art point v městské knihovně Most — Záchrana vyhynulých nosorožců — Škola v Dobrušce učí studenty s roboty — Stolní hry o přestávkách místo mobilů

                    13. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. června

                    Drážní inspekce prověřuje nehodu v Pardubicích — Rekonstrukce Nechranické přehrady — Mapa republiky v Krkonoších odtála o měsíc dříve — Muže zavalil stokilový balík papíru — Stavební zábor okolo tábora před Úřadem vlády — Nehoda zablokovala provoz na D7 — Začíná festival Rock for People — Objevené snímky severočeských památek — Akce Kroky bez násilí — Dny chleba v Pardubicích — Výuka branné výchovy — Vypuštění uzdraveného orla do volné přírody — Vstup do děčínské zoo pro dárce krve zdarma — Vodácké odpoledne na rybníku Biřička — Do Krkonoš se vrací ohrožený druh motýl

                    12. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    11. června

                    Oprava ústeckého mostu se blíží — Odstranění poškozeného vagónu RegioJet — Špatný stav budov při požáru ve Vejprtech — Sucho díky děšťům odeznívá — Starostka Litvínova míří do sněmovny — Úspěšný nábor policistů na Děčínsku — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ústecké Činoherní studio má nového ředitele — Mezinárodní cvičení chemických jednotek — Zítra začne festival Rock for People

                    11. 6. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    10. června

                    Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Těžká technika demoluje most v Semilech. — Poslední zápas před ME ve fotbale — Spor o úklid soutěsky po požáru — Uzavřená silnice kvůli sanaci svahu — Přívěs s hnojem se odpojil od traktoru — Výcvik plnění požárního bambi vaku — Na dálnici D8 bývají přeplněné odpočívky pro kamiony — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — O stavbě větrníků rozhodli místní — Účast při eurovolbách v krajích — Nedostatek krve ve FN Hradec Králové — Nový pavilon v ústecké nemocnici — 50 milionů pro ústecké filmaře — U Litomyšle našli dva bronzové sekeromlaty — Obnova státního zámku Litomyšl — První evropská dálková jízda slaví 130 let — Slet československých letadel 2024 — Krajský sokolský slet v Turnově

                    10. 6. 2024 na ČT1

                    Napište nám