25 minut

14. května

Obsah dílu

Nadměrný hluk okolo pardubického letiště — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 u Loun — Prohřešky na libereckých dálnicích — Srážka traktoru s vlakem na Královéhradecku — Návštěva prezidenta v Pardubickém kraji — Trutnovské městské vlaky končí — Týden náhradního rodičovství — Týden náhradního rodičovství — Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Celníci zabavili přes sto herních automatů — Mytí popelnic v Jablonci nad Nisou — Mapa republiky má ideální tvar — Rekordní množství mateřského mléka — Mozaikovou sečí proti suchu — Čapí hnízdo ve Frýdlantu

Části dílu

00:53
Nadměrný hluk okolo pardubického letiště
  Obyvatelé v okolí pardubického letiště se bouří kvůli nadměrnému hluku. Pardubice totiž slouží jako záložní letiště pro armádní Gripeny, zároveň tam působí i Centrum leteckého výcviku a EBA – regionální firma, která zajišťuje civilní lety. Lidem vadí, že provoz narůstá a to i v noci.
  03:31
  Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou
   Sbormistr dětského pěveckého sboru Iuventus, Gaude - Tomáš Pospíšil - dál nebude učit na Technické univerzitě v Liberci. Je to reakce na dubnový verdikt soudu, který ho pravomocně odsoudil za pohlavní zneužití nezletilé sboristky. Od soudu odešel s podmínkou, povinností se léčit a pětiletým zákazem práce s dětmi. Jak zjistila Česká televize - obětí z řad sboristek bylo za dobu jeho působení víc.
   05:56
   Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 u Loun
    Už za měsíc by chtělo Ředitelství silnic a dálnic zprovoznit - dokončovaný úsek dálnice D7 u Loun. Jeho otevření ale nejspíš - pozdrží stavba lávky pro pěší, která propojí Louny s městysem Cíto-liby.
    07:47
    Prohřešky na libereckých dálnicích
     Celníci v Libereckém kraji v plynulých dvou týdnech zintenzivnili kontroly na silnicích a dálnicích.
     08:10
     Srážka traktoru s vlakem na Královéhradecku
      Hasiči zasahovali u Sovětice na Královéhradecku u srážky traktoru s osobním vlakem.
      08:23
      Návštěva prezidenta v Pardubickém kraji
       Prezident Petr Pavel s manželkou Evou zakončí první kolo oficiálních krajských návštěv v Pardubickém kraji. Přijedou tam příští týden v úterý s ve středu.
       08:57
       Trutnovské městské vlaky končí
        Kvůli nezájmu cestujících - po roce fungování končí vlaková MHD v Trutnově. Jde o spoj mezi okrajovou částí města - a hlavním nádražím.
        11:13
        Týden náhradního rodičovství
         Zpopularizovat pěstounskou péči - to je cíl Týdne náhradního rodičovství, který začal dnes v Libereckém kraji. V současné době podle hejtmanství hledá v regionu náhradní rodinu asi 140 dětí. Počet pěstounů nebo adoptivních rodičů je ale výrazně nižší.
         13:20
         Týden náhradního rodičovství
          HOST: Věra Černá – koordinátorka a předsedkyně rady spolku, Rodinné centrum Maják, Tanvald
          17:02
          Svitavsko zkouší autobusy na objednávku
           Jízdní řád, který si v aplikaci vytvoří sami cestující. To nabízí nově spuštěný projekt ZkusBus ve Svitavách. Přinést má nejen rozšíření veřejné dopravy, ale i lepší nabídky služeb pro obyvatele města i okolních vesnic.
           18:59
           Celníci zabavili přes sto herních automatů
            Až 5 procent heren v Česku podniká nelegálně. Odhaduje to Celní správa, podle které ale počet - negálních kasín klesá.
            20:41
            Mytí popelnic v Jablonci nad Nisou
             Město Jablonec nad Nisou na svých sociálních sítích prosí obyvatele o spolupráci kvůli probíhajícímu mytí popelnic.
             20:57
             Mapa republiky má ideální tvar
              Sněhové pole Mapa republiky - které se každoročně objevuje na úpatí Studniční hory - má podle vedení krkonošského parku ideální tvar. Výška sněhu je teď čtyři metry - tedy polovina letošího maxima.
              21:23
              Rekordní množství mateřského mléka
               Rekordní množství mateřského mléka loni předala mléková banka v mostecké nemocnici. Jde o víc jak sedm - set litrů.
               21:55
               Mozaikovou sečí proti suchu
                Meteorologové prodloužili výstrahu - před vznikem požárů až do pátečního večera. Důvodem je stávající sucho - a větrno. Proti vysychání zeleně zavádějí různá opatření i obce. Třeba v Lounech začali využívat stále oblíbenější - takzvanou - mozaikovou seč trávy.
                23:47
                Čapí hnízdo ve Frýdlantu
                 A teď se díváme na živé záběry z Frýdlantu, konkrétně na hnízdo čápů bílých. Od včerejška jsou na hnízdě vyklubaní už dvě čapí mláďata. Právě jejich hnízdění mohou lidé letos poprvé sledovat online.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 15. května

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 21. června

                 V Libereckém kraji začaly žně. — Natáčení seriálu Limity režiséra Petra Zelenky

                 21. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. června

                 V Libereckém kraji začíná Nesnězeno.

                 20. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. června

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 17. června

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Rock for People jako udržitelný festival — Energetické úspory Pardubického kraje — Olympijský festival u jezera Most — Rekonstrukce Vrbenského kasáren — Výcvik řidičů kolové a pásové techniky — Petice za zachování mostu u Broumova — Řetězová cesta na Sněžku bude jednosměrná — Hraniční kontroly kvůli fotbalovému mistrovství — Dřívější prázdniny kvůli rekonstrukci škol — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Město Most zruší internátní školku — Koncert pro obnovu kaple — Koupaliště Cihelna otevře po dvou letech — Péče o nové tůně a aleje na Broumovsku — Děti se učily poskytnout pomoc zraněným

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 13. června

                 Budoucnost Trojzemí — Ve Václavicích začala stavba vodovodu. — Do Česka dorazily americké stroje pro armádu — Ústí koupí nemovitosti ve vyloučených lokalitách — V říčce Olešce na Semilsku je račí mor — Prezident Petr Pavel navštíví Ústecký kraj — Tromba na Lounsku — Policie zadržela protivládní aktivisty — Sdílená kola a koloběžky v Hradci Králové — Krajská cena za památkovou péči — Mezinárodní divadelní festival v H. Králové — Čeští kynologové cvičí psy ze zahraničí — Art point v městské knihovně Most — Záchrana vyhynulých nosorožců — Škola v Dobrušce učí studenty s roboty — Stolní hry o přestávkách místo mobilů

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Drážní inspekce prověřuje nehodu v Pardubicích — Rekonstrukce Nechranické přehrady — Mapa republiky v Krkonoších odtála o měsíc dříve — Muže zavalil stokilový balík papíru — Stavební zábor okolo tábora před Úřadem vlády — Nehoda zablokovala provoz na D7 — Začíná festival Rock for People — Objevené snímky severočeských památek — Akce Kroky bez násilí — Dny chleba v Pardubicích — Výuka branné výchovy — Vypuštění uzdraveného orla do volné přírody — Vstup do děčínské zoo pro dárce krve zdarma — Vodácké odpoledne na rybníku Biřička — Do Krkonoš se vrací ohrožený druh motýl

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. června

                 Oprava ústeckého mostu se blíží — Odstranění poškozeného vagónu RegioJet — Špatný stav budov při požáru ve Vejprtech — Sucho díky děšťům odeznívá — Starostka Litvínova míří do sněmovny — Úspěšný nábor policistů na Děčínsku — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ústecké Činoherní studio má nového ředitele — Mezinárodní cvičení chemických jednotek — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Těžká technika demoluje most v Semilech. — Poslední zápas před ME ve fotbale — Spor o úklid soutěsky po požáru — Uzavřená silnice kvůli sanaci svahu — Přívěs s hnojem se odpojil od traktoru — Výcvik plnění požárního bambi vaku — Na dálnici D8 bývají přeplněné odpočívky pro kamiony — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — O stavbě větrníků rozhodli místní — Účast při eurovolbách v krajích — Nedostatek krve ve FN Hradec Králové — Nový pavilon v ústecké nemocnici — 50 milionů pro ústecké filmaře — U Litomyšle našli dva bronzové sekeromlaty — Obnova státního zámku Litomyšl — První evropská dálková jízda slaví 130 let — Slet československých letadel 2024 — Krajský sokolský slet v Turnově

                 10. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám