25 minut

14. května

Část: Týden náhradního rodičovství

Obsah dílu

Nadměrný hluk okolo pardubického letiště — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 u Loun — Prohřešky na libereckých dálnicích — Srážka traktoru s vlakem na Královéhradecku — Návštěva prezidenta v Pardubickém kraji — Trutnovské městské vlaky končí — Týden náhradního rodičovství — Týden náhradního rodičovství — Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Celníci zabavili přes sto herních automatů — Mytí popelnic v Jablonci nad Nisou — Mapa republiky má ideální tvar — Rekordní množství mateřského mléka — Mozaikovou sečí proti suchu — Čapí hnízdo ve Frýdlantu

Části dílu

00:53
Nadměrný hluk okolo pardubického letiště
  Obyvatelé v okolí pardubického letiště se bouří kvůli nadměrnému hluku. Pardubice totiž slouží jako záložní letiště pro armádní Gripeny, zároveň tam působí i Centrum leteckého výcviku a EBA – regionální firma, která zajišťuje civilní lety. Lidem vadí, že provoz narůstá a to i v noci.
  03:31
  Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou
   Sbormistr dětského pěveckého sboru Iuventus, Gaude - Tomáš Pospíšil - dál nebude učit na Technické univerzitě v Liberci. Je to reakce na dubnový verdikt soudu, který ho pravomocně odsoudil za pohlavní zneužití nezletilé sboristky. Od soudu odešel s podmínkou, povinností se léčit a pětiletým zákazem práce s dětmi. Jak zjistila Česká televize - obětí z řad sboristek bylo za dobu jeho působení víc.
   05:56
   Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 u Loun
    Už za měsíc by chtělo Ředitelství silnic a dálnic zprovoznit - dokončovaný úsek dálnice D7 u Loun. Jeho otevření ale nejspíš - pozdrží stavba lávky pro pěší, která propojí Louny s městysem Cíto-liby.
    07:47
    Prohřešky na libereckých dálnicích
     Celníci v Libereckém kraji v plynulých dvou týdnech zintenzivnili kontroly na silnicích a dálnicích.
     08:10
     Srážka traktoru s vlakem na Královéhradecku
      Hasiči zasahovali u Sovětice na Královéhradecku u srážky traktoru s osobním vlakem.
      08:23
      Návštěva prezidenta v Pardubickém kraji
       Prezident Petr Pavel s manželkou Evou zakončí první kolo oficiálních krajských návštěv v Pardubickém kraji. Přijedou tam příští týden v úterý s ve středu.
       08:57
       Trutnovské městské vlaky končí
        Kvůli nezájmu cestujících - po roce fungování končí vlaková MHD v Trutnově. Jde o spoj mezi okrajovou částí města - a hlavním nádražím.
        11:13
        Týden náhradního rodičovství
         Zpopularizovat pěstounskou péči - to je cíl Týdne náhradního rodičovství, který začal dnes v Libereckém kraji. V současné době podle hejtmanství hledá v regionu náhradní rodinu asi 140 dětí. Počet pěstounů nebo adoptivních rodičů je ale výrazně nižší.
         13:20
         Týden náhradního rodičovství
          HOST: Věra Černá – koordinátorka a předsedkyně rady spolku, Rodinné centrum Maják, Tanvald
          17:02
          Svitavsko zkouší autobusy na objednávku
           Jízdní řád, který si v aplikaci vytvoří sami cestující. To nabízí nově spuštěný projekt ZkusBus ve Svitavách. Přinést má nejen rozšíření veřejné dopravy, ale i lepší nabídky služeb pro obyvatele města i okolních vesnic.
           18:59
           Celníci zabavili přes sto herních automatů
            Až 5 procent heren v Česku podniká nelegálně. Odhaduje to Celní správa, podle které ale počet - negálních kasín klesá.
            20:41
            Mytí popelnic v Jablonci nad Nisou
             Město Jablonec nad Nisou na svých sociálních sítích prosí obyvatele o spolupráci kvůli probíhajícímu mytí popelnic.
             20:57
             Mapa republiky má ideální tvar
              Sněhové pole Mapa republiky - které se každoročně objevuje na úpatí Studniční hory - má podle vedení krkonošského parku ideální tvar. Výška sněhu je teď čtyři metry - tedy polovina letošího maxima.
              21:23
              Rekordní množství mateřského mléka
               Rekordní množství mateřského mléka loni předala mléková banka v mostecké nemocnici. Jde o víc jak sedm - set litrů.
               21:55
               Mozaikovou sečí proti suchu
                Meteorologové prodloužili výstrahu - před vznikem požárů až do pátečního večera. Důvodem je stávající sucho - a větrno. Proti vysychání zeleně zavádějí různá opatření i obce. Třeba v Lounech začali využívat stále oblíbenější - takzvanou - mozaikovou seč trávy.
                23:47
                Čapí hnízdo ve Frýdlantu
                 A teď se díváme na živé záběry z Frýdlantu, konkrétně na hnízdo čápů bílých. Od včerejška jsou na hnízdě vyklubaní už dvě čapí mláďata. Právě jejich hnízdění mohou lidé letos poprvé sledovat online.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 15. května

                 Přehled dílů

                 318 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Škody po bouřkách v Pardubicích — Bouřky nad Českem — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Ujížděl policistům na D7 a naboural 3 vozidla — 77 let od tramvajové havárie v Ústí nad Labem — Solární podvod za 2,7 mil. korun — Zanesená řeka Bílina — Zhoršená kvalita vody na severovýchodě Čech — Labe v Pardubicích překlenul nový most — Horké počasí a jeho vliv na organismus — Sbírka na pomoc děčínské Slunečnici — Komplikace pro podnikatele v NP České Švýcarsko — Revitalizace koryta Bílé Nisy — Nové archeologické nálezy na hradu Grabštejn — Záchrana kočky z kanalizace — Sportovní hry seniorů

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 11. července

                 Na Trutnovsku přibude šest úsekových radarů — Pár kradl v kempu u Máchova jezera — Zanesené koryto řeky Bíliny — Vybržďování na českých silnicích — Rekonstrukce zatáčky v České Kamenici — Bourání stometrových chladicích věží — Bezpečně na vodě - kontrola plavidel — Diamo přestane investovat do okolí jezera Milada — V Holicích vyroste nové sociální centrum — Prvosledová hlídka zachránila krvácejícího muže — V Pardubicích začal festival šachu a her — Sokolům se v Proboštově daří — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu.

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. července

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 9. července

                 Snaha o obnovu zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění. — Nejvyšší nezaměstnanost je nyní na Mostecku — Policie pátrá po třináctileté dívce z Hostinného — Kraj řeší bezpečnost v okolí krajského úřadu — Prevence před požáry na polích — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Jednání o kompenzacích pro ovocnáře — Kontroly dětských letních táborů — Candáti jako lék na sinice — 5 let Hornického regionu Krušnohoří v UNESCO — Boj proti invazivním druhům rostlin — Vyproštění koně z příkopu na Litoměřicku — Narození vzácného hrošíka liberijského — Návštěvnost zámku Stekník roste

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 Stipendijní program Krajské zdravotní — Zavřená silnice v Mníšku, od dnešního dne i vlaková výluka. — Dopravní omezení u Moravské Třebové — Celozávodní dovolená v automobilce Škoda — Požár skladu stavebnin v Náchodě — Soud muži snížil trest na devět let — Speciální značení pomáhá proti krádeži kol — Zájem o předčasné penze — Rok fungování chytrého dopravního systému — Počasí v následujících dnech — Protipožární hlídky v NP České Švýcarsko — Policisté zachránili seniorovi život — Připomínka sokolské odbojové skupiny — Rekordní zájem na obor krejčí v Nové Pace — Zadržený muž měl v tašce přes sto škeblí — Rusalka v Prachovských skalách — Hejnické slavnosti pomáhají — Maringotka principála Kludského v Jirkově

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 4. července

                 Města mění koeficienty k dani z nemovitostí — Spor o výstavbu inovačního centra v Pardubicích — Řidičům se otevřela moderní silnice u České Lípy — ŘSD vybralo stavitele pro D35 u Hradce Králové — Plány s vyhlášením největší CHKO Krušné hory — Areál u přehrady Mšeno zahájil částečný provoz — Další rozsáhlá dopravní akce policie — Revize na přehradách v Povodí Ohře — Zásah hasičů kvůli poruše autobusu v KRNAP — Zásah kvůli podezření na vzpouru vězňů — Zájem o službu ZkusBus na Svitavsku mírně klesl — Kempy stále hlásí volné kapacity — Film láká k návštěvě muzeí v Pardubickém kraji — Ústecká adiktologická ambulance hledá nové sídlo — Historická tramvaj v provozu přes celé léto — Mistrovství Evropy ve vikingské hře kubb

                 4. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. července

                 Silničáři začali stavět další část D6 — Modernizace nádrží v Liberci — Modernizace tratě mezi Libercem a Prahou — Střelce z Dolní Rovně poslal soud do vazby — Kontroly celníků u polských hranic — Pediatrická ordinace v Orlickoústecké nemocnici — V létě roste počet úrazů dětí — Porušování pravidel plavby na českých řekách — Průběh rekonstrukce jezu na Labi v Pardubicích — Nácvik hasičů v Českém Švýcarsku — Hrad Svojanov u Svitav čekají vylepšení — Spolupráce firem Explosia a Synthesia — Dálniční známky už letos vydělaly 4 miliardy Kč — Po 80 letech se rozezněly zvony v Horní Polici

                 3. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. července

                 Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Znovu zpoplatněné parkování v Teplicích — Spory kvůli největší solární elektrárně v Česku — Odstraňování dočasných staveb v Hradci Králové — Obvinění za pád dětí z vyhlídky na Děčínsku — Bílina je nejvíc znečištěnou řekou Povodí Ohře — Požár v Chomutově vznikl kvůli varně drog — VZP zavádí objednací systém pro klienty — Aplikace Záchranka s novinkami na léto — Hlinsko řeší problém s bezdomovci — Letiště Praze má potíže s odbavováním — Pardubické letiště řeší zpoždění letů — Na železnici vzrostl počet projetí návěstí stůj — Omezení dodávek teplé vody na Trutnovsku — Mimořádný nález z období Keltů — Přípravy olympijského festivalu u jezera Most

                 2. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 1. července

                 Digitalizace stavebního řízení — Změny ve stavebním zákonu — Poplatky za stavební povolení — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Zabavení marihuany v Ústeckém kraji — Spor o výsledcích EIA ve spalovně v Rybitví — Všichni dohodáři musejí být hlášeni — Pozdržené otevření koupaliště Cihelna — Znovuotevřený plavecký bazén v Liberci — Lodní doprava v Ústeckém kraji i ve všední dny — Snížený zájem o letní tábory na Královéhradecku — Střelba v Dolní Rovni — Prodejna potravin s nepřetržitým provozem — Exkurze s geologem po Českém Švýcarsku

                 1. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 28. června

                 Konec školního roku — Cestovní doklady na poslední chvíli — Bezpečně na silnicích o prázdninách — Zákaz vjezdu kamionů do Ústí nad Labem — Liberecký zámek bude vlastnit město — Kamery v pardubických autobusech — V Hradci Králové končí festival Regiony — Zrušení výměny přípojky elektřiny — Nový systém placeného stání v Teplicích — Koupaliště před začátkem letní sezony — Vrcholí přípravy skautských táborů — Přes 300 km na dámských kolech Liberta — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zákaz vstupu ke zřícenině hradu Kyšperk — Varhany památkou roku Libereckého kraje — Hyeny si oblíbily papírové hlavolamy — Konec medvědů na hradech a zámcích

                 28. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám