Podceněné plíce

Obsah dílu

Bylinky na dýchací cesty — Tymián a mateřídouška — Běh pro zdraví — Jak na rýmu a kašel — Květák na zázvoru pro posílení plic

Části dílu

00:38
Bylinky na dýchací cesty
  MUDr. Alena Hamplová uvede tipy, jak za pomoci bylinek podpořit léčbu rýmy, zánětů horních i dolních cest dýchacích. Vysvětlí, jaké účinky jednotlivé bylinky mají a jak nám konkrétně pomohou. Simona názorně předvede, jak inhalovat a pročistit tak dutiny nosní.
  06:11
  Tymián a mateřídouška
   Rozeznat mateřídoušku od tymiánu může být pro někoho poněkud hlavolam. Naše botanička vysvětlí, jak je od sebe rozeznat – obě bylinky totiž patří pod stejný rod Thymus. Poradíme, jak tohle populární koření a léčivku pěstovat a na jakých stanovištích se jim nejlépe daří.
   08:40
   Běh pro zdraví
    Simona si vyrazí zaběhat a panem profesorem Beranem. Budou si povídat o tom, jak začít běhat a proč se vůbec pro běh rozhodnout. Běh dokáže ovlivnit činnost našeho srdce, plic, ba i mozku. Budeme si povídat o běžeckém tempu, pravidelnosti i změnách, které běh do našeho života přinese.
    14:14
    Jak na rýmu a kašel
     S Míšou Šimkovou probereme další souvislosti mezi stavem našich plic a celkového zdraví. Míša uvede bylinky, které ona sama ráda používá v období, kdy řádí různé virózy, doporučí kloktání šalvějí i to, jak stav svých plic podpořit zdravou stravou.
     18:34
     Květák na zázvoru pro posílení plic
      Připravíme si jídlo, které posílí naše plíce. Opět jde o jednoduchý recept, který zvládne i kuchař začátečník.
      Přehrát celé video

      Recepty

      Stopáž26 minut
      Další díl
      Živá voda

      Napište nám