Ve zpěvu hledejme úlevu – koncert sólistů opery Národního divadla

Mimořádný přímý přenos ze Státní opery, ve kterém přední čeští sólisté reagují na aktuální výjimečnou situaci. Účinkují: A. Plachetka, P. Černoch, Š. Margita, K. Kněžíková a další. Moderace M. Preissová. Režie A. Rezek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

I opera Národního divadla v Praze respektuje omezení, která jí znemožňují hrát a zpívat pro diváky. Proto se sólisté a hosté opery Národního divadla rozhodli potěšit své diváky a příznivce prostřednictvím televizní obrazovky s jasným poselstvím, že jsou zde a těší se, až se opět setkají s živým publikem na všech scénách Národního divadla.

Při respektování hygienických opatření a s vyprázdněným hledištěm zazní ve Státní opeře árie z děl, které jsou nebo budou na repertoáru po skončení všech omezení.

Jedná se o optimisticky laděný program, který má ambici prezentovat divákům repertoár této sezony, ale také čtyřletý operní a koncertní program s názvem Musica non grata, jehož cílem je zdůraznit mimořádný význam česko-německých vztahů a uctít památku skupiny skladatelů pronásledovaných nacisty a umělců úzce spjatých s Prahou a Českou republikou. Večerem provede členka činohry Národního divadla Martina Preissová. Účinkují: Pavel Černoch, Kateřina Kněžíková, Adam Plachetka, Štefan Margita, Jiří Sulženko, Jana Sibera, Josef Moravec, Anda-Louise Bogza, Jiří Brückler, Alžběta Poláčková, Tereza Štěpánková, Svatopluk Sem, Dana Burešová.

Stopáž70 minut
Rok výroby 2020
 L HD
ŽánrHudba