Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • maruška 16. 6. 2019 13:42 Reagovat 7 2

  rádi

  je nedohonili, ještě využívali jejich služeb, dožili s prima důchodem v německu a jiných státech.....teď by rádi předělali historii, dokud budeme žít my senioři, tak se jim to nepodaří a potom ať si oslavují němce, omlouvají si jim a zvou srdečně do naši vykradené vlasti, asi se nebudou hrnout,kde nic není ani smrt nebere ....maruška

  • Ben 19. 6. 2019 22:08 Reagovat 3 2

   Jasně, vy to zachráníte - vy pamětníci, co zapomínáte psát ve větě podmět. Kdo konkrétně spolupracoval s kterými nacisty? Ti, o kterých je tento dokument? Oběti nacistické zrůdnosti? To asi ne... Co se týká Němců a omlouvání, je dobré na to pohlížet i z druhé strany. Každý Němec nebyl nacistický fanatik a obdivovatel Führera, někoho ani nezajímá politika vůbec. Na většinu těchto nevinných Němců bez ambicí dostat se "heim ins Reich" však konec války a následný odsun dopadl neméně tragicky. Zjitřené emoce utlačovaných Čechů a Slováků, ale i sadistická povaha pohotových a přizpůsobivých kolaborantů (viz masakr na Švédských šancích), si také vybraly svou daň přímou a bezprostřední formou (ne)lidské mstivosti a brutality. Nikdo snad neobhajuje propagátory a zastánce nacismu, ale právě blíže nezjistitelný počet výše zmíněných obětí poválečného vypořádání.

 • Dennis Olley 10. 6. 2019 00:43 Reagovat 25 4

  Je správné stále připomínat co byl nacizmus.

  Nicméně opakovaně postrádám, podobné seriály na téma komunismus, socialismus. Zatímco rétorika i symboly nacizmu jsou tvrdě potlačovány a trestány, v ČR bez problému funguje KSČM (strana s ďábelskou minulostí, netající se tím, že mít tu možnost obratem zavádí opět socialismus) a v západní Evropě nevím kdo, ale někdo ne moc chytrý, vnutil mladým ideologii socialismu, K. Marx se stal populární ikonou a jeho myšlenky hodné následování. Na odkaz K. Marxe doplatil i V.I.Lenin! V seriálu zaznělo: „Na konci války měla Národně socialistická německá dělnická strana (NSDAP) přes 7,5M členů. Její příslušníci se hlásili k diktatuře založené na rasizmu (u komunistů jde o společenské třídy), nenávisti k jinému myšlení (zde je 100% shoda, jen lágry se jmenují jinak KT a jeho vzor Gulag) a pohrdání lidským životem (též shoda nacizmus +50M / komunismus +100M mrtvých). Když slyším a čtu články, co vše požadují mladí lidé v záp. Evropě, jak chtějí znárodňovat, vyvlastňovat, finančně trestat bohaté, mám obavu, že v současné době je největší hrozbou pro „Starý kontinent” je ultralevicová, bolševická, komunistická, socialistická ideologie, která předstírá honbu za rovností ve všech směrech, a ve skutečnosti jde vždy o krádež majetku, vraždy a uchvácení moci jednou stranou / vůdčí ideologií, která ví vše nejlépe, rozhoduje co je pro lidi správné, co si mají myslet a běda, kdo se jí postaví, vyjeví jinou myšlenku. Takový jedinec se s celou rodinou a okolím stane „nepřítelem lidu” a ponese tvrdé následky.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi