Ingmar Bergman očima choreografa

Čtyři současní choreografové vytvořili taneční díla, která vzdávají hold slavnému švédskému filmovému režisérovi a jsou inspirovaná jeho slovy, hlasem i kariérou. Pořad získal Zvláštní uznání za mimořádný umělecký počin na MTF Zlatá Praha 2017 (V původním znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Čtyři z nejinovativnějších švédských choreografů – Alexander Ekman, Pär Isberg, Pontus Lidberg a Joakim Stephenson – interpretují Ingmara Bergmana prostřednictvím čtyř jedinečných tanečních představení, která odrážejí mezilidské vztahy a intenzivní pocity. Choreografie, v nichž se představují sólisté Královského švédského baletu, jsou propojeny s obrazy přírodních krás ostrova Farö a Bergmanova poetického domu v Hammars a obsahují rovněž hlas Mistra samotného.

Tento film byl natočen na ostrově, kde žil Ingmar Bergman mnoho let. Čtyři současní choreografové vytvořili taneční díla, která vzdávají hold Bergmanovi a jsou inspirovaná jeho slovy, hlasem i kariérou. V letošní soutěži bylo mnoho kvalitních tanečních filmů, ale tento vítězný snímek vyniká úžasnou choreografií, barvitým světlem a brilantní prací s kamerou včetně následného střihu.

Ingmar Bergman
režisér

Ingmar Bergman

* 14. 7. 1918

† 30. 7. 2007


Originální názevIngmar Bergman through the choreographer’s eye
Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P )D( HD
ŽánrHudba