Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Přehrát vše

43. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech skončil a všichni, kdo tam nebyli, jsou jistě zvědaví, jaké byly letošní Vary a které zajímavé snímky české distribuční společnosti koupily. Naše přední filmová kritička Mirka Spáčilová, která letos seděla v soutěžní porotě, bude v našem Rozhovoru mluvit především o třech filmech: Děti noci, Ukrutně šťastni a Mamma Mia!

Poslední červencová Kritická židle je věnována české hudbě. Publicista Petr Korál bude hovořit o fenoménu letních hudebních festivalů. Zmíní i nové CD skupiny Děda Mládek Illegal Band nazvané Bobr.

Barbora Pšenčíková, absolventka pražské Akademie výtvarných umění, je jednou z mála sochařek, které se vydaly cestou figurativního sochařství. Dva roky strávila s rodiči v Brazílii a po návratu domů zvolila nejprve keramiku. Její motivy byly především z rostlinné a živočišné říše. Po studiu na keramické škole přešla na AVU, kterou před dvěma lety dokončila. Významná zkušenost pro ni byla stáž v Itálii, kde pracovala s kararským mramorem. V našem Portrétu se vypravíme do ZOO ve Dvoře Králové. Není to ale safari, co nás tady zajímalo. Barbora tu totiž vytvořila sérii plastik pro jednotlivé pavilony. Už teď jsou k vidění Ptáci a Žralok, brzy přibude i Stonožka. Možná tip na váš prázdninový výlet!

Rubrika Buďte v obraze je jako obvykle plná tipů na kulturní novinky příštího týdne.

 

Komunikovat s tvůrci můžete na adrese kultura.cz@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2008
 P ST
ŽánrMagazín