Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • jiří crane 12. 3. 2013 13:16 Reagovat 4 0

  kam zmizel...

  taky by me zajimalo proč se tento pořad přestal vysílat, vyrábět, točit? Knihy myslím vydávat nepřestaly byl velice přijemný a i se člověk dozvěděl něco o novinkách nebo autorech co nevěděl...

 • Vojta Chudláský 25. 11. 2012 11:01 Reagovat 3 0

  Knižní svět

  Kampak nám zmiznul tak vynikající porad pro nás knihomoly :-)

 • Ladislav Šťoura Kolbaba 20. 9. 2012 14:12 Reagovat 1 0

  Dotaz

  Nedaří se mně napsat číslo pro kontrolu. Proč?

  • Ladislav Šťoura Kolbaba 20. 9. 2012 16:54 Reagovat 0 0

   Dotaz.

   Hledám nakladatele a vydavatele na cestopisné, dětské knížky i romány. Jako honorář mi stačí 5 - 10 % ks z prvního nákladu. Opraveno a připraveno na flešce k vytištění. Částečně možné prohlédnout na: www.kolbaba-stoura.hys.cz Krásný a úspěšný den přeje Kolbaba

 • Sekerka 16. 3. 2012 14:13 Reagovat 1 2

  Jitka Molavcová - Stálice a nové lásky: Khalil Gibran

  Paní Jitka Molavcová, které si mimochodem velice vážím, si vybrala knížku Prorok od Khalila Gibrana, a tvrdila že kdo do této knížky pohlédne pak neprohloupí.. --- Já jsem si v knížce zalistoval a zjistil jsem , že Gibranovo psaní je nejen přiboudle přeslazené, ale i morálně neobhajitelné, neboť např. ve stati o násilí Gibran jednoznačně straní násilníkům a neváhá si opakovaně kopnout do jejich objetí. Toto romantické pojetí Nietzscheho idee "ušlechtilého primitiva", který si bez moralizování bere od života cokoliv se mu zamane a tím se vypíná nad okolní morálkou zkažený dav, a stává se takto nadčlověkem.. Toto pojetí nakonec přineslo své ovoce v ideologii Hitlerovy 3. říše, zvláště pak u SS. Toto je velice zřejmé i z ukázek přečtených Jitkou Molavcovou, třeba že děti nepatří především svým rodičům a samy sobě ale patří něčemu vyššímu a titánskému, nebo to pojetí na nic se neohlížející Lásky to přímo zavání zraňujícím válečným násilím případně pouze "králičími souložemi". Takže ten kdo vezme úlisná a přeslazená Gibranova slova za svá pak možná z hlediska nietzschehovského pohledu na svět nebude tratit, ale chudáci ti ostatní, které zlý osud přivede takovémuto člověku do rány.

  • koo 14. 9. 2012 19:15 Reagovat 0 0

   Když někdo spojuje Nietzscheovu filozofii v jednom odstavci s nacismem jako jisté vyústění, pak se jedná o značné nepochopení jeho filozofie (podobně jako spojení komunismus v SSSR s Marxem je jasné neuchopení toho, jak si tyto myšlenky odporují). Nietzsche bývá vnímán takto negativně neprávem. Když vezmeme jeho příklady nadčlověka - Beethoven, Goethe - tak je to více než zřejmé (ušlechtilý primitiv je spíše Rousseauův ideál). Ale děkuji za upozornění na souvislost mezi Gibránem a Nietzschem. Gibrán měl poměrně negativní vztah k náboženství, pak je tedy otázka, co je to ono vyšší. Jinak "prolistování" nestačí k k úplnému pochopení Proroka, i když jednotlivé části působí samostatně.

 • Petr Vit 4. 3. 2012 21:58 Reagovat 0 2

  Vzkaz pro tvurce zakonu o autorskych pravech

  25:20 "Hudba patri vsem. Je to dar krasy a ducha. Nesmi se s ni kupcit. Sidli v ni Buh a ten take neni na prodej."

 • Tomáš 6. 2. 2012 20:16 Reagovat 0 2

  Kde jsme se vlastně podívali?

  Nebyli jsme spíše na návštěvě u Martina Štolla? :-)

 • Janfev Bulos 20. 12. 2011 14:17 Reagovat 3 2

  Vidím!

  !... že tato diskuze absolutně upadla v nečinnost, netečnost a neaktivitu. Čím to bude? Co takhle více pozornosti věnovat NOVÝM, NEOKOUKANÝM, ZAČÍNAJÍCÍM autorům? Malá rada velké myšlence - kterou tento pořad bezesporu je. Děkuji za to redakci.

 • bruno 9. 7. 2011 09:52 Reagovat 3 1

  český rozhlas

  už nějakou tu hru Jiřího D. uvedl a nebylo to včera :)

 • Kopš 26. 9. 2010 12:07 Reagovat 0 1

  Knižní svět

  Prosím o zprávu, která redakce ČT vyrábí uvedený cyklus. Děkuji, Karel Kopš

 • Sekerka 21. 4. 2010 00:30 Reagovat 0 1

  Paní která napsala knihu o Kájovi Saudkovi

  Chtěl bych velice pochválit paní, která nejen že napsala knihu o Kájovi Saudkovi, a v pořadu o tom vyprávěla.., ale vypadala při tom a stála totiž přesně jako by ji namaloval sám mistr Saudek, bylo to celé velmi potěšitelné..

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi