42 minut
Na moll

Na moll...

Obsah dílu

Jiří Moravčík: Když píseň tluče křídly do oken — Katka Koščová a Ocean Versus Daughter — Veronika Szemlová — Josef Prudil

Části dílu

01:18
Ocean Versus Daughter
  Tato zatím prakticky neznámá, nicméně velmi zajímavá kapela z Prahy, v jejímž čele stojí zpěvačka s irskými kořeny Flanna Sheridan, hraje melodickou alternativní hudbu blízkou stylu, kterému se ve světě říká nu-folk.
  13:22
  Jiří Moravčík: Když píseň tluče křídly do oken
   Pod názvem Když píseň tluče křídly do oken (šestnáct příběhů z world music) vyšla kniha hudebního publicisty Jiřího Moravčíka a fotografů Ivana Prokopa a Yvetty Stránské. Všichni tři se dlouhodobě zabývají žánrem world music a v knize přinášejí 16 portrétů písničkářů z celého světa (Západní Sahara, Japonsko, Mexiko, Mali, Súdán, Anglie a další země), a to formou rozhovorů a fotografií.
   18:57
   Veronika Szemlová
    Druhým tématem pořadu bude animovaný videoklip skupiny Epy de Mye Opustíme vzory, který se stal jedním z hitů letošního léta na folkové scéně, a především jeho autorka Veronika Szemlová. Mladá výtvarnice pochází z Náměště nad Oslavou a studuje animovanou tvorbu na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.
    25:14
    Josef Prudil
     Josef Prudil, známý konferenciér a textař (nejen) skupiny Poutníci, zemřel v dubnu 2008. Stejně jako v loňském roce se i letos v říjnu v Brně uskutečnil koncert u příležitosti jeho nedožitých narozenin. Písně s Prudilovými texty na něm hráli Poutníci, Cimbal Classic, Hudecká úderka Jiřího Plocka a další. Záznam z tohoto večera přinese další vydání magazínu Na moll Křížem krážem.
     31:10
     Katarína Koščová
      Zpěvačka Katarína Koščová se v roce 2005 stala první slovenskou vítězkou soutěže SuperStar. Svět komerční hudby však velmi rychle opustila a v současné době se věnuje křehké autorské tvorbě na pomezí folku, šansonu a jazzu. Televizní štáb ji zachytil v klubu Stará Pekárna v Brně během společného dvojkoncertu s česko-anglo-americkou skupinou Ocean Versus Daughter.
      Přehrát celé video
      Stopáž42 minut
      Další díl
      Na moll...

      Napište nám